ZABAWA PLENEROWA GEOCACHING

W poniedziałek 23 lutego, zgodnie z planem pracy w programie Erasmus+ grupa 22 chętnych uczniów wraz z opiekunami wzięła udział w zabawie plenerowej geocaching, polegającej na poszukiwaniu „skarbów” przy użyciu GPS i odpowiedniej aplikacji na urządzeniach mobilnych – tabletach lub smartfonach.

Nietypowy rajd pieszy rozpoczął się w szkole, gdzie uczniowie obejrzeli prezentację wyjaśniającą czym jest geocaching, co zawierają i w jakich miejscach mogą być schowane skrytki (tzw. cache) poszukiwane podczas zabawy orazjakie są reguły poszukiwań. Następnie w dwóch grupach wyruszyliśmy, aby odkryć wszystkie 4 cache ukryte do tej pory na terenie naszego miasta. Podział na grupy wzbudził w uczniach chęć zwycięstwa, dlatego obie drużyny wykonały zadanie w 100% szybkim krokiem pokonując dystans pomiędzy poszczególnymi skrytkami.

Po powrocie znów spotkaliśmy się w klasie, gdzie uczestnicy rajdu wypełnili internetową ankietę dotyczącą tego zadania erasmusowego oraz dowiedzieli się w jaki sposób mogą samodzielnie ukrywać nowe cache wykorzystując współrzędne geograficzne wybranego miejsca. Mamy nadzieję, że uczniom spodobała się ta forma spędzania wolnego czasu, łącząca ruch na świeżym powietrzu z nowoczesną technologią. Być może wkrótce geocaching stanie się popularną formą rozrywki w naszym mieście.

Koordynator projektu Erasmus+
mgr Agnieszka Koper

więceej na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.405713216268888.1073742013.230395187134026&type=1

spacer erazmus

 

 

https://www.facebook.com/pages/Gimnazjum-nr-2-Gostynin/230395187134026?fref=ts

One thought on “ZABAWA PLENEROWA GEOCACHING

  1. Wow super pomysł!!! Czy można wiedzieć jaka to jest aplikacja i jak działa zasada umieszczania cache? tzn czy one w tej aplikacji są widoczne?Jak to dokładnie działa?? :) Sama bardzo chętnie bym czegoś takiego spróbowała :) A na pewno uczniowie, którzy mogą spędzić czas na wf-ie z komórkami i tabletami w rękach ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge