Dzień Rodziny/ Festiwal Talentów 2015 w Gimnazjum nr 2.

Już po raz piąty w naszym Gimnazjum odbyła się duża, bo aż dwudniowa impreza mająca na celu integrację rodziców , uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Ten bliski nam wszystkim cel udało się osiągnąć dzięki uzdolnionej w wielu artystycznych dziedzinach młodzieży, która 29 maja oraz 1 czerwca zorganizowała pokaz talentów dla rodziców i całej społeczności szkolnej. Święto zorganizowane zostało w związku z Międzynarodowym Dniem Rodziny, którego obchody przewidziane są w planie pracy w naszym projekcie Erasmus+. 

Lista artystów była naprawdę długa i liczyła ponad 30 wykonawców.Wielu uczniów naszej szkoły uczy się gry na różnych instrumentach muzycznych. Kilkoro z nich Korajczyk Dominik, Śniechowski Maciej ,Dymowski Dominik. Filip Cieślak ,Tomasz Czajkowski, Kacper Zieliński oraz Rowiński Mikołaj zaprezentowali swoje umiejętności w tej dziedzinie

W Gimnazjum nr 2 jest wiele zdolnych wokalistek i wokalistów. Uczennice: Weronika Ciaś, Karolina Jędrzejewska, Marika Gawryłow, Natalia Felczak, Natalia Leśniak, Rękawiecka Gabriela, Falkowska Julia, Ewelina Frankowska oraz uczniowie Adam Laskowski i Zieliński Kacper i Kolasiński Konrad podzielili się z nami swoja pasją do śpiewu.Kilkoro z nich odnosi już sukcesy na konkursach zewnątrzszkolnych. Do najbardziej docenionych przez muzyczne jury należy Weronika Trojanowska, która także uświetniła swoim występem nasz festiwal . Wykonała wraz z Pauliną Trojanowską utwór Wayward Daughters ‘’For the Keeping” .

Grupa uczniów wykonała też układ taneczny. Nie można go nazwać inaczej niż ”porywający’, gdyż obserwujący show nauczyciele również przyłączyli się do występu, tańcząc na widowni. Wielu uczniów obserwując spontaniczną reakcję nauczycieli, nie wiedzieć czemu, wyglądali na zadziwionych. Do tańca porwali nas: Kinga Walczak, Róża Kaszewska, Weronika Zagórska, Weronika Kowacz, Agata Uliczna, Marta Mondzik, Oliwia Kaniera, Kornelia Pilewska, Ada Jaworska,Klaudia Palczewska, Kasia Gorczyca, Mateusz Kryska, Łukasz Podleśny, Michał Kostrzewski , Eryk Domżał i Adrian Stanisławski Hubert Borowy i Maciej Szewczyk.

W naszej szkole nie brakuje też talentów poetyckich. Wiersze swojego autorstwa deklamowały: Martyna Gołaś, Monika Sikorska, Agata Lisiecka i Sara Górska. Widzowie mieli okazję podziwiać też prace plastyczne, prace projektowe i zdjęcia wykonane przez uczniów a także zapoznać się z informacjami na temat międzynarodowego projektu realizowanego w naszej szkole Erazmus +.
O oprawę muzyczną i udźwiękowienie przedsięwzięcia zadbał uczeń Dominik Korajczyk. Zdjęcia wykonywał Antoni Korajczyk a prowadzeniem imprezy zajęły się z powodzeniem Justyna Rudowska i Agata Śniechowska.

Podczas Dnia Rodziny uczniowie podjęli rodziców słodkim poczęstunkiem. Ogółem uczniowie przygotowali ponad 30 rodzajów ciast i wielu z nich dzielnie pełniło dyżury w kuchni i na stołówce.

Festiwal Talentów zakończył się ogólnoszkolnym spotkaniem przy grillu.

Dzień Rodziny oraz Dzień Talentów to szczególne dni w naszej szkole kiedy rodzice nauczyciele, koledzy mogą zobaczyć występujących uczniów w zupełnie innym świetle. W każdym z nas tkwi jakiś talent. Ważne aby znaleźć miejsce oraz odwagę by go zaprezentować .

mgr Joanna Wawrzyniak

dzień dziecka w G2 dień dziecka w G2 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge