Przedsiębiorczy uczeń z Gimnazjum nr 2

Wielu z nas myśli o założeniu własnej firmy czy uruchomieniu jakiegoś biznesu. Właśnie! „Jakiegoś” albo tylko „myśli”. Krystian nie tylko wprowadza swoje pomysły w życie ale także zaczął dążyć do tego w młodym wieku. Krystian Gontarek – obecnie uczeń Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie – znany gostynińskiej społeczności i innym programistom w kraju jako „najmłodszy startupowiec w Polsce”, pracuje nad różnymi projektami rozwijając swoje umiejętności i pasje.

Krystian zainteresował się startupami (firmami w początkowej fazie rozwoju) w wieku 10 lat i od tego czasu prowadzi już trzy takie projekty. Czym są startupy? Najprościej można określić je jako „raczkujące firmy”. To projekty, które już zaczynają powoli funkcjonować. To rozwijające się małe firmy.

Startup – przedsiębiorstwo lub tymczasowa organizacja stworzona w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby jej rozwój. Przedsiębiorstwa te mają zwykle krótką historię, są w fazie rozwojowej i aktywnie poszukują nowych rynków. Przedsiębiorstwa start-up powstać mogą w dowolnej branży, jednak najczęściej związane są z nowymi technologiami.
Źródło: Wikipedia

Startupy wymyślone przez Krystiana to aplikacje GameTeller, KidGifter i projekt Kids On Bits. GameTeller to aplikacja stworzona do rekomendowania gier komputerowych, KidGifter to narzędzie internetowe przeznaczone do tworzenia listy prezentów, natomiast Kids On Bits były warsztatami edukacyjnymi, które Krystian prowadził dla uczniów swej poprzedniej szkoły ucząc ich tworzenia stron internetowych. Warsztaty Kids On Bits mają swoją kontynuację. Są to warsztaty SzlachtaStartupuje.pl, skierowane do młodzieży, która chce stawiać pierwsze kroki w realizacji pomysłów na biznes. Podczas tych warsztatów dzieci uczą się podstaw procesu przekształcania pomysłu w startup, tworzenia biznes planu za pomocą Lean Canvas oraz publicznych prezentacji.

Pamiętamy wszyscy także Krystiana z reportażu przygotowanego przez telewizję internetową gostynintv.pl:
https://www.youtube.com/watch?v=8RBTCF6HDic

W 2012 roku Krystian wystąpił na konferencji InternetBeta 2012 w Rzeszowie gdzie wygłaszając swój referat zrobił ogromną furorę i wywarł wrażenie na gościach z kraju i zagranicy. Krystian zachwycił wszystkich pewnością siebie, jasnym przekazem, umiejętnością opowiadania w ciekawy sposób, żartobliwością i precyzyjnymi wnioskami.
Poniżej prezentujemy link gdzie możemy obejrzeć wystąpienie Krystiana ze wspomnianej konferencji:
http://natemat.pl/33743,11-letni-krystian-gontarek-to-najmlodszy-startupowiec-w-polsce-wystapil-na-konferencji-internetbeta-2012-w-rzeszowie

W Gimnazjum nr 2 Krystian uczęszcza na zajęcia z mechatroniki gdzie uczy się programowania i konstrukcji robotów. W swym pierwszym semestrze nauki w gimnazjum, razem ze starszymi kolegami, pracował nad przygotowaniem I Szkolnych Zawodów Robotów w naszym mieście, sam je poprowadził i kierował imprezą, komentując wydarzenia i wspierając organizatorów i opiekuna tego projektu.

Aktualnie Krystian pracuje także nad projektem YupiZone, czyli aplikacją do łączenia graczy w realnym świecie, np. podpowiadania im lokali, w których można wspólnie zagrać w różne gry planszowe, karciane, wideo lub online.

Ostatnio Krystian zaliczył debiut w ogólnopolskiej telewizji występując w Dzień Dobry TVN. Podajemy link:

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/od-mlodzienczej-pasji-do-powaznego-biznesu,162931.html

Wszyscy trzymamy kciuki za postępy Krystiana i życzymy mu powodzenia, wytrwałości i stale niegasnącego zapału do pracy nad sobą, projektami i całym programistycznym światem.

mgr Mateusz Lewandowski – dumny wychowawca
fot. dzięki uprzejmości taty Krystiana – Pana Krzysztofa

więcej na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.422613164578893.1073742028.230395187134026&type=1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge