Adam Wiśniewski – Mistrz ORLEN Wisły Płock w Gimnazjum nr 2 w Gostyninie

Adam Wiśniewski – utalentowany piłkarz ręczny, reprezentant Polski grający na pozycji skrzydłowego, zawodnik SPR Wisły Płock, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, brązowy medalista Mistrzostw Świata z Kataru 2015 był gościem Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie.

Spotkanie odbyło się 5 marca 2015 roku w ramach akcji zorganizowanej przez SPR Wisłę Płock, która ma na celu propagować piłkę ręczną oraz promować zdrowy, sportowy styl życia. Bardzo cieszymy się, że inauguracja tego przedsięwzięcia miała miejsce w naszej szkole.

Spotkanie podzielone zostało na trzy etapy. Pierwsza część to trening poprowadzony przez Adama Wiśniewskiego, który rozpoczął się rozgrzewką. W dalszej części zajęć Mistrz zaprezentował podstawy piłki ręcznej, a więc rzuty, chwyty piłki, kozłowanie. Na koniec przeprowadzono turniej rzutów karnych. W bramce stanął sam Adam Wiśniewski! Zawody były bardzo ekscytujące i wszyscy uczestnicy starali się zdobyć bramkę. W klasyfikacji końcowej I miejsce zajęła Paula Kaszewska, II miejsce – Kaja Tyrajska, a III miejsce zajął Hubert Świątkowski. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom treningu!

 W trakcie drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli dwa filmy, które przybliżyły Sekcję Piłki Ręcznej SPR Wisła Płock, a przedstawił je Andrzej Zarębski z działu promocji SPR Wisła Płock. Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Gostyninie – Barbara Michalak, Julia Lemańska, Weronika Łapińska, Sara Górska i Natalia Felczak przygotowały prezentację multimedialną przypominającą cel i zasady gry w piłkę ręczną. Uczennice przybliżyły historię piłki ręcznej na świecie jak i w Polsce oraz największe sukcesy Polaków. Gimnazjalistki zaprezentowały sylwetkę Adama Wiśniewskiego przypominając karierę Mistrza i jego największe sukcesy. Dekorację przygotowały: Weronika Czerwińska, Kamila Węglewska, Róża Kaszewska.

Rozmowę z Mistrzem poprowadził Tomasz Paszkiewicz – redaktor sportowy Dziennika Płockiego. Z wywiadu dowiedzieliśmy się miedzy innymi, że Mistrz trenuje w SPR Wisła Płock od sezonu 1998/1999 i przez 17 lat reprezentuje barwy jednego klubu. Nasz gość omówił zadania zawodnika grającego na pozycji skrzydłowego, opowiedział o swoich kontuzjach i powrocie do formy, co jak podkreślił, nie było łatwe. Mistrz wspomniał, że mimo wielu przeszkód i problemów nie poddał się i powrócił do profesjonalnego sportu. Zwrócił wszystkim zgromadzonym uwagę na to, że turnieje, zawody i spotkania towarzyskie odbywają się nie tylko w Polsce, ale i w innych państwach, i dzięki temu zwiedził wiele krajów. Wyjaśnił gimnazjalistom dlaczego buty zawodnika są oklejone plastrami i pokazał, jak wygląda klej, którego zawodnicy używają podczas meczu. Również uczniowie Gimnazjum nr 2 w Gostyninie mogli zadawać pytania. Gość wyjaśnił młodzieży dlaczego nosi pseudonim GADŻET. Dowiedzieliśmy się również, że największym marzeniem Adama Wiśniewskiego na etapie szkoły podstawowej było dostanie się do klubu SPR Wisła Płock. Po spełnieniu tego marzenia Adam miał następne – Kadra Polski. Jak już dostał się do reprezentacji, zaczął marzyć o zdobyciu Mistrzostwa Świata. W chwili obecnej marzy o złotym medalu na Igrzyskach Olimpijskich. Obserwując karierę Mistrza stwierdzić można, że marzenia się spełniają. Jak podkreślił Adam – trzeba tylko bardzo chcieć i dużo pracować. Na koniec gość zachęcał do czynnego udziału w zajęciach wychowania fizycznego i uprawiania sportu.

Bardzo dużą atrakcją spotkania był bezpośredni kontakt młodzieży z Adamem Wiśniewskim podczas rozdawania przez niego autografów na zdjęciach promocyjnych. Gimnazjaliści mogli porozmawiać bezpośrednio z gościem i zrobić sobie wspólne zdjęcie. Spotkanie z Adamem Wiśniewskim było bardzo cenne i pouczające dla gimnazjalistów, ponieważ dla młodych ludzi jest on wzorem godnym naśladowania poprzez swój hart ducha, niezłomny charakter i dążenie do celu.

Panie Adamie – dziękujemy za spotkanie i życzymy spełnienia marzeń osobistych, zawodowych i wszystkiego co najlepsze… Kibicowaliśmy Panu i całej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Katarze i będziemy kibicować we wszystkich meczach jakie będzie Pan rozgrywać. Jak zauważył Kacper Merk – dziennikarz sportowy RMF FM i komentator biegów narciarskich w Eurosport – „Piłkarze ręczni coraz bliżej Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro 2016” i mamy nadzieję, że Pan Adam Wiśniewski spełni swoje największe sportowe marzenie i zdobędzie z kolegami olimpijskie złoto, czego z całego serca społeczność Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów życzy. Gwarantujemy, że będziemy kibicować i trzymać za Pana kciuki.

Inicjatorem i pomysłodawcą zaproszenia Adama Wiśniewskiego do Gimnazjum nr 2 w Gostyninie był Pan Tomasz Paszkiewicz, któremu bardzo dziękujemy, ponieważ dzięki Pana zaangażowaniu znaleźliśmy się w gronie 6 szkół, które Mistrz odwiedził.

Zapraszam do obejrzenia filmu: ADAM WIŚNIEWSKI W GIMNAZJUM nr 2 im. POLSKICH NOBLISTÓW w GOSTYNINIE

dr Joanna Renata Syska

więcej zdjeć na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1545812949019315.1073741830.1545283935738883&type=1

Foto:  Rafał Gosciniak

więcej zdjeć na: https://onedrive.live.com/?cid=9d821fdaf9242e44&id=9D821FDAF9242E44%212879&ithint=folder,JPG&authkey=!ANTI_jX25rHU-ZA

Foto: Antoni Korajczyk

wiecej informacji na: http://www.sprwislaplock.pl/kibice/27-kibice/2639-sportowe-spotkania-z-mistrzem-orlen-wisly-plock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge