Spotkanie z Mistrzem Olimpijskim Zbigniewem Bródka

Julia Joanna Lusa miała przyjemność poznać Mistrza Olimpijskiego z Soczi Zbigniewa Bródka. Uczennica Gimnazjum nr 2 z Gostynina i panczenista spotkali się w Kutnowskim Domu Kultury podczas finału akcji Bezpieczny Dom – czadowa czujka.

Partnerami edukacyjnej akcji dla dzieci w wieku przedszkolnym byli Urząd Miasta w Kutnie, Kutnowski Dom Kultury, Komenda Powiatowa PSP w Kutnie oraz Fundacja Ogień Zabija. Patronat honorowy nad akcją objął Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi.
W ramach akcji odbyły się spektakle teatralne dla dzieci pt. „TELE 112″ mające na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa. W plenerze dorośli mogli uzyskać darmowe porady z zakresu ochrony ppoż. W ramach akcji odbyło się losowanie czujek dymu, które prowadził osobiście Mistrz Olimpijski Zbigniew Bródka.

Miasteczko strażackie zostało podzielone na poszczególne sektory, w których zostały przybliżone wszystkie obszary strażackiej działalności takie jak: ratownictwo medyczne, wysokościowe, techniczne, chemiczno czy poszukiwawczo-ratownicze. W każdym sektorze można było obejrzeć sprzęt i specjalistyczne pojazdy. Młodzi mieszkańcy Kutna mogli zobaczyć m.in.: jak uwalnia się osoby uwięzione z wraku samochodu, w jaki sposób neutralizuje się substancje chemiczne oraz jak udziela się pierwszej pomocy medycznej. Dzieci pod okiem ratowników i wolontariuszy mogły sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej, a także spróbować swoich sił w konkursie sprawnościowym i poczuć się jak strażacy w akcji m.in.: założyć strój i hełm strażacki, pokonać tor przeszkód oraz trafić do celu strumieniem wody.

Musimy pamiętać Dom to symbol bezpieczeństwa, lecz nie jest wolny od zagrożeń.

Julia Joanna Lusa

 

Zobacz zdjęcia na naszym profilu fb:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.344243439082533.1073741955.230395187134026&type=1

http://blogiceo.nq.pl/g2gostynin/2014/10/27/spotkanie-z-mistrzem-olimpijskim-zbigniewem-brodka/

Zbigniew Bródka * (ur. 8 października 1984 w Głownie) – polskiłyżwiarz szybki, mistrz olimpijski, specjalizujący się na dystansie 1500 m,olimpijczyk. Pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim (na dystansie 1500 m)[2] oraz Mistrzostwo Olimpijskie na tym dystansie.

Mistrz Olimpijski na dystansie 1500 metrów w 2014 roku w Soczi oraz brązowy medalista w wyścigu drużynowym razem z Janem Szymańskimoraz Konradem Niedźwiedzkim, i brązowy medalista mistrzostw świata w wyścigu drużynowym w 2013 roku w Soczi[3]. Kilkunastokrotny mistrz Polski, zarówno na krótkim, jak i długim torze. Zawodowo jest strażakiempełniącym służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu[4].

Więcej na stronie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Br%C3%B3dka

BRÓDKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge