LOKALNA AKCJA SPORTOWA – KIBICOMANIA ‘2015

Dnia 5 maja 2015 roku po raz drugi został zorganizowany profilaktyczny turniej piłki nożnej pod hasłem „Fair kibicowanie tak ważne jak granie”, którego organizatorem było Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie oraz KomendaPowiatowa Policji w Gostyninie.

 Celem imprezy była nauka kulturalnego kibicowania z przestrzeganiem zasad fair-play w rywalizacji sportowej.

Do turnieju każda szkoła podstawowa z powiatu gostynińskiego mogła zgłosić jedną drużynę piłkarską oraz towarzyszącą grupę dopingującą. Zadaniem kibiców było zagrzewanie swoich piłkarzy do walki o najwyższe miejsce na podium.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie, oraz Szkół Podstawowych z Lucienia, Sierakówka, Białotarska i Szczawina Kościelnego. Turniej przebiegł bardzo sprawnie, a głównymi arbitrami byli Arkadiusz Jędrzejewski – nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 w Gostyninie i asp. Krzysztof Olszar z  Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.  Spośród drużyn miejsce na podium wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Zawodnicy w czasie turnieju udowodnili wszystkim, że potrafią kulturalnie i godnie rywalizować na murawie. Kibice, którzy przybyli wraz ze swoimi drużynami, zaprezentowali doping na wysokim poziomie. Przyśpiewki, okrzyki, piosenki, układy choreograficzne wszystkich zachęcały do wysiłku fizycznego. W konkursie na najlepszą drużynę kibicującą komisja sędziowska w składzie Małgorzata Kicka – pedagog Gimnazjum nr 2 w Gostyninie, Joanna Syska – nauczyciel wychowania fizycznego w G2 oraz st. sierż. Żaneta Kołodziejczyk – policjantka z KPP w Gostyninie wyłoniła najlepszą grupę kibiców. Pierwsze miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Szczawinie Kościelnym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i zapraszamy za rok!!! Ponadto w przerwie miedzy meczami nie zabrakło tańców, które przygotowały  uczennice z Gimnazjum nr 2 w Gostyninie. Wszyscy chętnie zatańczyli kaczuchy, lambadę, makarenę, chocolate i belgijkę. Ważnym  punktem imprezy było szkolenie młodzieży z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjantka z KPP w Gostyninie – st. sierż. Żaneta Kołodziejczyk wraz  z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Kościuszki w Gostyninie Wiktorem Kiełczewskim, Mateuszem Szymańskim zaprezentowali czynności jakie należy wykonać i jak trzeba zachować się przy udzielaniu pomocy człowiekowi, który jest nieprzytomny. Omówiono również ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Dla uczestników turnieju gimnazjaliści przygotowali słodkie przekąski i napoje.

Sponsorami turnieju byli: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Wójt Gminy z Gostynina oraz Wójt Gminy ze Szczawina Kościelnego Jarzy Sochacki. Turniej odbył się na boisku „Orlik” przy Stadionie MOSIR w Gostyninie.

Wszyscy uczniowie, którzy dopingowali w trakcie turnieju „KIBICOMANIA’2015” pokazali, jak ważne jest nawoływanie swoich zawodników do walki o wygraną. Kibice ze Szkoły Podstawowej z Lucieniu udowodnili wszystkim, że szacunek dla drużyny własnej, ale również przeciwnej jest bardzo ważny. Dziewczęta z tej szkoły wspomagały wszystkie drużyny i w związku z powyższym otrzymały specjalną nagrodę Fair – Kibicowania. Sportowa rywalizacja połączona z kulturalnym dopingiem jest gwarancją przyjemnego spędzenia czasu wolnego. Turniej Kibicomania’2015 jest bardzo ważnym działaniem ponieważ uświadamia młodym ludziom, że ze stadionów konieczne jest wyeliminowanie wulgaryzmów i chuligańskich wybryków, które zagrażają bezpieczeństwu przebywającym kibicom.

Zapraszam do obejrzenia filmu z KIBICOMANIA’ 2015

Więcej zdjęć:

https://www.dropbox.com/sh/4yz00wqacgbr6ib/AADb8sF58rdYojsKMN6geENDa?dl=0

dr Joanna R. Syska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge