LOKALNA AKCJA SPORTOWA – KIBICOMANIA ‘2015

Dnia 5 maja 2015 roku po raz drugi został zorganizowany profilaktyczny turniej piłki nożnej pod hasłem „Fair kibicowanie tak ważne jak granie”, którego organizatorem było Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie oraz Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie.

Celem imprezy była nauka kulturalnego kibicowania z przestrzeganiem zasad fair-play w rywalizacji sportowej.

Do turnieju każda szkoła podstawowa z powiatu gostynińskiego mogła zgłosić jedną drużynę piłkarską oraz towarzyszącą grupę dopingującą. Zadaniem kibiców było zagrzewanie swoich piłkarzy do walki o najwyższe miejsce na podium.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie, oraz Szkół Podstawowych z Lucienia, Sierakówka, Białotarska i Szczawina Kościelnego. Turniej przebiegł bardzo sprawnie, a głównymi arbitrami byli Arkadiusz Jędrzejewski – nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 w Gostyninie i asp. Krzysztof Olszar z  Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.  Spośród drużyn miejsce na podium wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Zawodnicy w czasie turnieju udowodnili wszystkim, że potrafią kulturalnie i godnie rywalizować na murawie. Kibice, którzy przybyli wraz ze swoimi drużynami, zaprezentowali doping na wysokim poziomie. Przyśpiewki, okrzyki, piosenki, układy choreograficzne wszystkich zachęcały do wysiłku fizycznego. W konkursie na najlepszą drużynę kibicującą komisja sędziowska w składzie Małgorzata Kicka – pedagog Gimnazjum nr 2 w Gostyninie, Joanna Syska – nauczyciel wychowania fizycznego w G2 oraz st. sierż. Żaneta Kołodziejczyk – policjantka z KPP w Gostyninie wyłoniła najlepszą grupę kibiców. Pierwsze miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Szczawinie Kościelnym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i zapraszamy za rok!!!

Ponadto w przerwie miedzy meczami nie zabrakło tańców, które przygotowały uczennice z Gimnazjum nr 2 w Gostyninie. Wszyscy chętnie zatańczyli kaczuchy, lambadę, makarenę, chocolate i belgijkę. Ważnym  punktem imprezy było szkolenie młodzieży z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjantka z KPP w Gostyninie – st. sierż. Żaneta Kołodziejczyk wraz  z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Kościuszki w Gostyninie Wiktorem Kiełczewskim, Mateuszem Szymańskim zaprezentowali czynności jakie należy wykonać i jak trzeba zachować się przy udzielaniu pomocy człowiekowi, który jest nieprzytomny. Omówiono również ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Dla uczestników turnieju gimnazjaliści przygotowali słodkie przekąski i napoje.

Sponsorami turnieju byli: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Wójt Gminy z Gostynina oraz Wójt Gminy ze Szczawina Kościelnego Jarzy Sochacki. Turniej odbył się na boisku „Orlik” przy Stadionie MOSIR w Gostyninie.

Wszyscy uczniowie, którzy dopingowali w trakcie turnieju „KIBICOMANIA’2015” pokazali, jak ważne jest nawoływanie swoich zawodników do walki o wygraną. Kibice ze Szkoły Podstawowej z Lucieniu udowodnili wszystkim, że szacunek dla drużyny własnej, ale również przeciwnej jest bardzo ważny. Dziewczęta z tej szkoły wspomagały wszystkie drużyny i w związku z powyższym otrzymały specjalną nagrodę Fair – Kibicowania. Sportowa rywalizacja połączona z kulturalnym dopingiem jest gwarancją przyjemnego spędzenia czasu wolnego. Turniej Kibicomania’2015 jest bardzo ważnym działaniem ponieważ uświadamia młodym ludziom, że ze stadionów konieczne jest wyeliminowanie wulgaryzmów i chuligańskich wybryków, które zagrażają bezpieczeństwu przebywającym kibicom.

Zapraszam do obejrzenia filmu z KIBICOMANIA’ 2015

Więcej zdjęć:

https://www.dropbox.com/sh/4yz00wqacgbr6ib/AADb8sF58rdYojsKMN6geENDa?dl=0

Weronika Czerwińska kl II b

dr Joanna R. Syska

Czy wiesz, że:

MACARENA : Taniec Macarena został utworzony na potrzeby piosenki duetu ” Los Del Rio” w 1993 roku. Piosenka Macarena odniosła duży sukces początkowo w Hiszpanii i Meksyku później na całym świecie. Do tej pory jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek we wszystkich krajach. Dzięki temu taniec zyskał ogromną popularność.

Polega on na kilkakrotnym powtarzaniu ruchów początkowo prawa ręka do przodu dłonią do dołu następnie lewa, po czym prawa dłoń obraca się ku górze to samo robimy z lewą. Następnie obydwie ręce kładziemy  na przeciwnych ramionach następnie z tyłu głowy, po czym na biodrach. Na koniec refrenu osoba tańcząca obraca się o 90 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara i zaczyna taniec od nowa dochodząc w ten sposób do swojego pierwotnego położenia.

Opracowała: Kamila Węglewska kl. IIb

 

BELGIJKA: Taniec integracyjny, bardzo popularny w środowiskach harcerskich, oazowych i pielgrzymkowych i został nazwany jako „Taniec belgijski” lub „Belgijka” wykonywany pod utwór ‚t Smidje beligijskiego zespołu Laïs (z celtyckiego Głos).

1. Ustawiamy się parami na obwodzie koła, tancerz w wewnętrznym kole, a tancerka po ich prawej stronie. Wszyscy obróceni w I kierunku tańca trzymają się za ręce.

2. 4 kroki do przodu

3. Obrót i 4 kroki w tym samym kierunku, ale tyłem

4. 4 kroki do przodu

5. Znowu obrót i kolejne 4 kroki w II kierunku tańca, ale tyłem

6. Doskok do siebie, Odskok od siebie

7. Obrót z zamianą miejsc

8. Doskok do siebie, Odskok od siebie

9. Tancerka przechodzi do tancerza, który jest z przodu i zaczynają taniec od początku

Opracowały: Anna Baranowska kl. IIb, Paulina Kucharczyk kl. II b

KACZUCHY – Pierwsza wersja Kaczuszek powstała w Niemczech około 1950 roku. Jej autorem był Werner Thomas, a pierwotny tytuł to Der Vogeltanz , czyli taniec ptaków. Mimo tego, pierwsze słowa powstały w języku francuskim, a sam utwór o tytule La Danse des canards, wkrótce stał się francuską melodią ludową, wykonywaną przez Jean-Jacques Blairon’a, belgijskiego piosenkarza. Kaczuchy zostały przetłumaczone na 140 języków. Kaczuchy tańczone są najczęściej na weselach.

Źródło: http://wszystko-co-francuskie.blogspot.com/2013/07/francuskie-kaczuchy.html

1.Najpierw uczestniczy palcami dotykają kciuka, tak aby powstał dziubek (4 razy)

2. Następnie poruszają zgiętymi w łokciach ramionami machając niczym skrzydłami (4 razy)

3. Potem tańczący na zgiętych kolanach schodzą coraz niżej ruszając przy tym biodrami (1 raz)

Te czynności powtarzamy kilkakrotnie, raz wolniej, raz szybciej w zależności od rytmu muzyki.

Opracowała Patrycja Grobelska kl II b

CHOCOLATECHOCOCHOCO: Taniec wykonuje się do piosenki chocolatechocochoco . Uczestnicy tańca ustawiają się w szeregu. Następnie klaszczą rękoma uniesionymi po obu stronach tułowia w rytm muzyki, potem zamieniają to klaskanie w młynki, najpierw z lewej strony następnie klaszczemy w uda i powtarzamy czynność z prawej strony. Potem wykonujemy obrót o 360 stopni. W następne kolejności wykonujemy rękoma kółko, obracamy się o 90 stopni do osoby stojącej obok i klaszczmy razem z nią, następnie wykonujemy obrót o 360 stopni. Powtarzamy kroki od obrotu 90 stopni. Podczas refrenu wykonujemy ruch tak, jak byśmy mieszali czekoladę i potrząsamy klatką piersiową na przemiennie do osób stojących obok powtarzamy ciągle przez cały refren. Z kolei w następnej czynności wykonujemy dwa kroki w przód i dwoma skokami w tył obracamy się o 90 stopni, powtarzamy czterokrotnie do pełnego obrotu. Do końca utworu wykonujemy ruch klaskania z partnerem.

Opracowała: Julia Kaźmierska kl. IIb, Natalia Waszczuk kl. II b

PhotoGrid_1431527359788PhotoGrid_1431526918363

DJI_0004

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge