Ogólnopolski Głos Profilaktyki – Razem Bezpieczniej

LEKCJE POZA SZKOŁĄ – ZADANIE DO WYBORU

Ogólnopolski Głos Profilaktyki – Razem Bezpieczniej” to jedna z atrakcji, która została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji oraz Miejskie Centrum Kultury z okazji Dnia Dziecka. W dniu 01 czerwca, punktualnie o godzinie 14.00, wszyscy uczestnicy wykonali „Zryw wolnych serc” – serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności wobec drugiego człowieka, serc silnych i pomocnych innym.

Grupa uczniów z Gimnazjum nr 2 w Gostyninie pod opieką p. Joanny Syski oraz p. Małgorzaty Kicki wsparła gostyniński happening tańcząc „belgijkę” oraz „chocolate”. Uczniowie, uczennice oraz opiekunki wzięli udział w organizowanych podczas imprezy warsztatach, by na zakończenie zaprezentować na scenie wyuczone umiejętności. Martynę Gołas – uczennicę II c – zainteresowały zajęcia plastyczne i twórczego myślenia. Weronika Kowacz oraz Oliwia Kaniera z III d poznały i odtańczyły salsę. Młodzież z klasy II a: Natalia Felczak, Julia Lemańska, Dominik Dymowski oraz Konrad Kolasiński z I d uczestniczyli w warsztatach wokalnych, a potem odśpiewali i zagrali przygotowane utwory. Róża Kaszewska (III d) wraz z Paulą Kaszewską (II d) wspierały grupę DROSS i Gimnazjum nr 2. Nie uszło naszej uwadze, że dziewczęta wzięły udział w zajęciach salsy oraz zumby.

Nie tylko uczniowie świetnie się bawili. Pani Joanna Syska oraz p. Małgorzata Kicka wzięły udział w warsztatach bębniarskich, które okazały się prostą formą relaksu poprzez zabawę. Wyuczone w krótkim czasie umiejętności opiekunki zaprezentowały na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie. Mamy nadzieję, że przystanek PAT, który odbędzie się za rok, przyciągnie większą grupę uczniów.

mgr Małgorzata Kicka

fot. gostnin.infowięcej na:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.445859618920914.1073742060.230395187134026&type=3

PAT

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge