«

»

mar 13

Dzień Patrona naszego gimnazjum jest też doskonałą okazją do podejmowania aktywności sportowej przez uczniów!

wyginam ciało śmiało  Dnia 03.03.2014r. w naszym gimnazjum obchodzono uroczyście Dzień Patrona – Jacka Kuronia. W tym dniu przeprowadzono apel oraz wiele ciekawych zajęć, konkursów związanych tematycznie z naszym patronem. Jednym z punktów programu była Gra Szkolna, która polegała na wykonaniu przez zespoły uczniowskie zadań sprawdzających różne wiadomości i umiejętności. Nie zabrakło również zadań o charakterze sportowym takich jak:

,,Mur Wałęsy” – uczniowie musieli pokonać w dowolny sposób i w jak najszybszym czasie mur składający się ze skrzyń gimnastycznych.

,,Wyginam ciało śmiało“ – zadanie na gibkość i kreatywność. Uczniowie układali ze swoich ciał napis Kuroń. Pomysłom nie było końca!

,,Ciężkie życie Solidarnościowca“ – zadanie na celność rzutów. Uczniowie rzucali podkowami o różnej wielkości do tunelu zrobionego z opon oraz zadanie szybkościowe – układanie muru z klocków na fundamentach ceglanych za pomocą pajączka.

Zespoły uczniowskie otrzymywały punkty za każde zadanie, które były wpisywane w kartę pracy, którą posiadał każdy przedstawiciel grupy. Zwycięzcą został zespół, który zdobył największą liczbę punktów po zrealizowaniu wszystkich zadań przewidzianych w Grze Szkolnej. Gimnazjaliści bardzo chętnie uczestniczyli w zadaniach sprawnościowych i dobrze się bawili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php