«

»

mar 20

Nasi uczniowie również grają w grę kanadyjską Kin – ball.

kin-ball-web-11-440x233 KINBALLeduc

Klasa Ia grała w grę zespołową Kin – ball na boisku do piłki nożnej ,,Orlik”. Klasa została podzielona na 3 zespoły 5- osobowe (w przepisach zespoły liczą 4 osoby). Zwiększyliśmy liczebność zespołów aby każdy uczeń był zaangażowany w grę. Zespoły miały koszulki różnego koloru (żółte, czerwone i zielone). Ponieważ nie mamy oryginalnej piłki do gry w Kin- ball  toteż wykorzystaliśmy do naszej zabawy piłkę Fit – ball, która wielkością i ciężarem zbliżona jest do tej właściwej. Pozostałe zasady zachowaliśmy zgodnie z przepisami:

Losowanie przez kapitanów zespołów, która drużyna rozpoczyna wybijanie piłki. Jeden z zawodników wybijającego zespołu krzyczy „Omnikin” i wywołuje kolor zespołu przeciwnika. Wezwany zespół musi złapać piłkę, zanim spadnie na ziemię. Jeżeli piłka zostanie złapana wywołany zespół dostaje punkt, gdy piłka dotknie podłogi, ściany lub wyleci za linię pozostałe dwie drużyny otrzymują punkt.

Wniosek: Uczniowie super bawili się podczas gry w Kin – ball. Było dużo biegania ponieważ boisko do piłki nożnej jest zdecydowanie większe niż nasza sala gimnastyczna. Uczniowie nie czuli się skrępowani ścianami i ławeczkami, które są na sali. Widoczne było zaangażowanie zespołów podczas zabawy i przestrzeganie fair -play podczas walki o punkty. Zwycięska drużyna otrzymała piątki za aktywność na lekcji.

 

(Zdjęcia zostaną dołączone wkrótce)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php