«

»

maj 01

Wkrótce ogólnoszkolny rajd górski na Kozią Górę z grą terenową i konkursem piosenki turystycznej!

stock-vector-man-and-woman-are-hiking-with-backpacks-114393277

Ogólnoszkolny Rajd Górski organizowany jest przez naszą szkołę każdego roku w okresie wiosny lub jesieni. Biorą w nim udział uczniowie z G-3  i III LO. W tym roku szkolnym młodzież już po raz XVIII będzie wędrowała po górskich szlakach. Tym razem celem naszej wyprawy będzie Kozia Góra. Byliśmy już m.in. na Hrobaczej Łące, Trzech Kopcach Wiślanych, Stożku, Magurce, Równicy i na wielu innych stokach. Tradycyjnie uczniowie podzieleni są na kilka grup, które idą do wyznaczonego celu różnymi szlakami, posługując się mapą turystyczną. Po dotarciu na miejsce młodzież wzmacnia się  ciepłym posiłkiem, a następnie rywalizuje ze sobą o przechodnią ,,maczugę”, biorąc udział w konkurencjach sportowych, które są przeważnie bardzo zabawne i wprawiają uczestników w dobry humor. Tegoroczny rajd ma być ciekawszy ponieważ oprócz dotychczasowych atrakcji przewidziana jest gra terenowa i konkurs piosenki turystycznej oraz konkurs na ciekawą makietę schroniska wykonaną z surowców zebranych podczas wędrówki.. Przed wyruszeniem na wyznaczony szlak turystyczny grupa wraz z opiekunem otrzyma kartę pracy z opisem zadań do wykonania podczas marszu. Za każde zrealizowane zadanie będą przyznawane punkty. Przewidziane są zadania o różnym charakterze np.:

1.Nazwijcie swój zespół i wymyślcie ciekawy okrzyk

2.Obiegnijcie 10x skupisko 5-6 drzew a następnie spocznijcie i załóżcie skarpetki na lewą stronę – zróbcie zdjęcie.

3. Zróbcie zdjęcie grupy- piramidy w ciekawym miejscu.

4.Obejmijcie chwytając się za ręce jak najwięcej drzew – zróbcie zdjęcie. 

Aby zmobilizować uczniów do wykonywania ciekawych zdjęć po powrocie do szkoły zostanie ogłoszony konkurs na najciekawsze zdjęcia z rajdu.

Konkurs piosenki turystycznej zostanie przeprowadzony po dotarciu wszystkich grup do schroniska Kozia Góra.

Czekamy z niecierpliwością na ten wyjazd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php