«

»

cze 15

Wycieczka IIa do Lipnik Dolnych na sportowo!

Dnia 11.06.2014r. uczniowie IIa wybrali się na trzydniową wycieczkę do Lipnik Dolnych w okolicy Bielska-Białej. Program wycieczki przewidywał różne atrakcje sportowe:  wspinaczka w  parku linowym, zjazd saneczkami po torze saneczkowym, wędrówka szlakami górskimi: na szczyt Dębowiec (686m n.p.m), na górę Gaiki (816 m n.p.m.) siatkówka popołudniowa i nocna, ćwiczenia aerobikowe na świeżym powietrzu, gry planszowe, marsze ścieżkami leśnymi. Uczniowie na pewno nie mieli czasu się nudzić, tym bardziej, że pogoda dopisywała wyłączając czwartkowe kilkugodzinne mżenie deszczem. Uczniowie wykorzystali czas spędzony poza szkołą efektywnie – ruchowo i zasługują na pochwałę bo naprawdę ,,nie obijali się“ i zaplanowany program wycieczki zrealizowali w 100% i nawet nie trzeba było ich bardzo motywować.

A oto jak spędzaliśmy czas na wycieczce:

DSCF0181DSCF0189DSCF0196

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie zostali przeszkoleni  przez instruktora jak korzystać ze sprzętu wspinaczkowego aby bezpiecznie pokonywać trasy o różnym stopniu trudności. Wielu z uczniów pierwszy raz jest w parku linowym, więc  serce zaczyna im bić nieco szybciej ale nie rezygnują z nowych wyzwań, pokonują swój strach i wchodzą na  liny.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Po atrakcjach wspinaczkowych idziemy stromym szlakiem wzdłuż wyciągu narciarskiego do schroniska,, Dębowiec“ a następnie kierujemy się na tor saneczkowy, gdzie rywalizujemy ze sobą, kto uzyska lepszy czas zjazdu saneczkami wyznaczonym torem. Po kilku seriach zjazdu najlepszy czas 36,60 uzyskuje nasza koleżanka Daria.

DSCF0206DSCF0201DSCF0193DSCF0214DSCF0208DSCF0224DSCF0230DSCF0220DSCF0228DSCF0231

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php