Fragment naszej prezentacji

6 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

fragment prezentacji

 • Komentowanie nie jest możliwe

Prezentacja projektu

6 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Prezentacja projektu odbyła się 25 maja br. Naszymi gośćmi byli rodzice, dyrekcja, księża oraz inni nauczyciele. Na całą prezentację składały się prace dwóch grup :

 • Pielgrzymki Jana Pawła II
 • Światowe Dni Młodzieży.

Prezentacje odbyły się w jednej z klas w naszej szkole, w której znajduje się tablica interaktywna. Każda grupa wychodziła i prezentowała swój temat. Na zakończenie projektu my wraz z kolegą z klasy zatńczyliśmy układ hip hopowy ( Jan Paweł II jako pierwszych przyjął tancerzy z Polski).

 • Komentowanie nie jest możliwe

Światowe dni młodzieży

6 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Naszym kolejnym zadaniem było opisanie X, XI i XII Światowych Dni Młodzieży. Opracowałyśmy każde z nich biorąc pod uwagę najważniejsze elementy. Później prezentacje wszystkich grup zostaną złączone w całość oraz zaprezentowane przed rodzicami, dyrekcją i innymi gośćmi. Mamy nadzieję, że wszystko wypadnie jak najlepiej :) .

 • Komentowanie nie jest możliwe

Turystyka w Europie Południowej

16 maj 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Prezentacja jaką wykonałyśmy na projekt z geografii nosi tytuł: ” Turystyka w Europie Południowej”. Zamieściłyśmy tam nazwy państw tej części Europy i każde po kolei opisałyśmy. Opisując każdy kraj mówiłyśmy o klimacie jaki tam panuje, kiedy rozpoczyna się sezon letni. Oczywiście warto było wspomnieć o tym co można tam zobaczyć: jakie zabytki, które miasta i miejsca są z pewnością warte uwagi oraz piękne krajobrazy. W naszej prezentacji nie zabrakło również zdjęć tych pięknych widoków. Mówiłyśmy również o tym co warto zabrać do danego kraju- tak dla ciekawostki.

Dubrownik w Chorwacji

Plusy i minusy internetu

9 mar 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Plusy :

 1. Pomaga nam w pracy domowej
 2. Kontakt ze znajomymi np. na czacie
 3. Możemy sprawdzić prognozę pogody
 4. Mamy możliwość obejrzenia filmu lub odcinka serialu

Minusy :

 1. Odrywa naszą uwagę od lekcji
 2. Wzbudza agresję (np. gry)
 3. Niektóre treści nie są odpowiednie dla wszystkich
 4. Na niektórych stronach używane są wulgaryzmy

Wyniki debaty

19 sty 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Oto punkty do kodeksu 2. 0 zaproponowane przez uczniów z naszej szkoły.

IV Komunikujmy się!

 1. Nie powinniśmy rozpowszechniać naszych danych osobowych
 2. Mając kontakt internetowy z nauczycielem możemy zadać mu pytania, np.: odnośnie pracy domowej, a on nam może wysyłać zagadnienia i terminy na sprawdziany oraz zastępstwa
 3. Nasze rozmowy i wypowiedzi nie mogą nikogo obrażać, nie powinniśmy przeklinać, przejawiać agresji
 • Komentowanie nie jest możliwe

Debata

14 sty 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się debata związana z projektem Szkoła z Klasą 2.0. Wzięły w niej udział osoby biorące w tym projekcie. Nasza grupa składała się z osób z różnych klas. Wypisywaliśmy plusy i minusy technologii oraz układaliśmy kodeks.

Debata była bardzo ciekawa i pouczająca :)

 • Komentowanie nie jest możliwe

Twierdzimy, że najważniejszymi netykietami, które powinny być przestrzegane przez internautów to: zakaz spamowania (m.in. wysyłania niechcianych linków do stron) oraz zakaz wysyłania tzw. „łańcuszków szczęścia”. Gdy piszemy na jakiś forach dyskusyjnych to należy  piać rzeczowo i konkretnie, tak żeby każdy zrozumiał co chcemy przekazać. Najlepiej by było nadawać tematom tytuły, które krótko i rzeczowo będą odzwierciedlać treść w nich zawartą, po których osoba później szukająca czegoś na forum mogła to odnaleźć. Na stronach internetowych nie powinno się używać wulgaryzmów oraz słów, które mogłyby kogoś urazić. Jeżeli chcemy w Internecie umieścić kogoś zdjęcie, to wcześniej należy spytać się tej osoby czy nie ma nic przeciwko temu. Nie należy robić coś bez czyjejś zgody.

 • Komentowanie nie jest możliwe

Naszym zdaniem, gazetka szkolna w Internecie jest bardzo przydatna dla wszystkich odwiedzających szkolną stronę internetową. Dzięki takiej gazetce, możemy dowiedzieć się o nowych informacjach, wydarzeniach szkolnych lub konkursach. Powinna ona być kontrolowana przed dyrekcję lub szkolnego informatyka, żeby uczniowie nie wpisywali tam nie potrzebnych uwag czy komentarzy, a tym bardziej wulgaryzmów.

Szkolna strona internetowa powinna być dostępna dla wszystkich uczniów, także tych przyszłych oraz dla rodziców i nauczycieli. Powinna ona zawierać przede wszystkim statut szkolny i całą organizację szkoły np.: informacje o pedagogu szkolnym, rzeczniku praw ucznia, radzie rodziców.  Na dobrej stronie internetowej szkoły powinno być napisane, jakie w szkole organizowane są zajęcia poza lekcyjne oraz kiedy odbywają się wywiadówki i spotkania z rodzicami. Nie powinno również zabraknąć fotografii z ważnych uroczystości szkolnych oraz  osiągnięć uczniów. Naszym zdaniem szkolna strona internetowa powinna być przejrzysta i prosta w obsłudze, aby szybko się z nią oswoić. Nie powinno na niej być nieprawidłowych informacji czy błędów. Tło takiej strony nie powinno być czarne lub czerwone. Kolory powinny być raczej stonowane i dobrze dobrane. Szkolną stronę internetową prowadzą uczniowie pracujący pod opieką nauczyciela.

 • Komentowanie nie jest możliwe

Szkoła

 • Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu, Kalisz
 • Uczeń

Odwiedziny

 • Stronę odwiedzono: 0 razy

Lista blogów użytkownika

Informuj o wpisach


O tym blogu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Quisque sed felis. Aliquam sit amet felis. Mauris semper, velit semper laoreet dictum, quam diam dictum urna, nec placerat elit nisl in quam. Etiam augue pede, molestie eget, rhoncus at, convallis ut, eros. Aliquam pharetra. Nulla in tellus eget odio sagittis blandit. Maecenas at nisl. Nullam lorem mi, eleifend a, fringilla vel, semper at, ligula. Mauris eu wisi.


Sponsorzy