Kochani nauczyciele

Posted by Małgorzata Gajos in Bez kategorii | Leave a comment

Powtarzam swój wpis,który opublikowałam rok temu,ale wciąż aktualny nie tylko w naszej szkole,w każdej szkole na świecie.Każdy nauczyciel,który nie czuje tak jak dziecko,które ma pod swoją opieką w szkole nigdy nie zrozumie,że każdy ma prawo popełniać błędy.Przecież wszyscy mieliśmy kiedyś 7 ,15,18 lat.Wróćmy do tych czasów i może chwila refleksji pomoże nam lepiej zrozumieć młodych ludzi.Wszystkie dzieci są kochane,popełniają tylko mniejsze czy większe błędy.Ja -dyrektor szkoły i moi nauczyciele jesteśmy od tego ,żeby z uporem maniaka tłumaczyć im jak należy postępować.Ciągła krytyka do niczego nie prowadzi.

Moje szkolne dziecko

Posted by Małgorzata Gajos in Bez kategorii | Leave a comment

Za Grzegorzem Paczkowskim-człowiekiem z pasją.,,MISTRZOSTWA POLSKI U – 10 GDYNIA 13 – 15 września 2013 roku. Tak cieszą się Wicemistrzowie Polski po strzelaniu bramek”Mój Filipek kochany.Pękam z dumy.

Moje życie

Posted by Małgorzata Gajos in Bez kategorii | Leave a comment

Mam 50 lat ,wspaniałego męża Marka i dwóch synów, urwisów-kochanych 25 letniego Pawła i 16 letniego Michała.Oj, zapomniałabym o najważniejszym członku rodziny Lei -labradorce.Jestem dyrektorem Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie od 2001 roku,ale nie to jest najważniejsze w tym co robię,bo dyrektorem się bywa a człowiekiem się jest.
Dzieci i te moje i te szkolne to cały mój świat.Lubię czytać,słuchać muzyki,nie lubię zimy i zimnych, wciąż niezadowolonych ludzi.Kocham swoją mamę i szaloną siostrę Basię.Nie będę pisała swojego CV ,bo to nudne a wszystkiego o mnie dowiecie się śledząc mój blog.

Cytaty na zawsze dla wszystkich wychowawców i nie tylko

Posted by Małgorzata Gajos in Bez kategorii, Dobrzy ludzie w czasach zła - Irena Sendlerowa, Jan Karski, Janusz Korczak | Leave a comment

Janusz Korczak (właśc. Henryk Goldszmit; 1878–1942) – polski pedagog, publicysta, pisarz i lekarz.

  • Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.
  • Dzieci nie są głupsze od dorosłych, tylko mają mniej doświadczenia.
    • Źródło: Leksykon złotych myśli, wyboru dokonał Krzysztof Nowak, Warszawa 1998.
  • Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka.
    • Źródło: Aleksander Lewin, Korczak znany i nieznany, wyd. Ezop, 1999, s. 54.

Cytaty na dziś-Irena Sendler

Posted by Małgorzata Gajos in Bez kategorii, Dobrzy ludzie w czasach zła - Irena Sendlerowa, Jan Karski, Janusz Korczak | 1 Comment

Irena Sendlerowa (z domu Krzyżanowska, pseud. Jolanta; 1910–2008) – polska działaczka społeczna i socjalistyczna, współorganizatorka Żegoty. Sprawiedliwa wśród Narodów Świata.

  • Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.
    • Źródło: Anna Mieszkowska, Anioł czasu zagłady, „Przegląd Polski”, 23 maja 2008.                                                                                                                                                Jaki świat byłby piękny gdyby wszyscy tak myśleli.

Do nauczycieli

Posted by Małgorzata Gajos in Bez kategorii, Dobrzy ludzie w czasach zła - Irena Sendlerowa, Jan Karski, Janusz Korczak | Leave a comment

Każdy nauczyciel,który nie czuje tak jak dziecko,które ma pod swoją opieką w szkole nigdy nie zrozumie,że każdy ma prawo popełniać błędy.Przecież wszyscy mieliśmy kiedyś 7 ,15,18 lat.Wróćmy do tych czasów i może chwila refleksji pomoże nam lepiej zrozumieć młodych ludzi.Wszystkie dzieci są kochane,popełniają tylko mniejsze czy większe błędy.Ja -dyrektor szkoły i moi nauczyciele jesteśmy od tego ,żeby z uporem maniaka tłumaczyć im jak należy postępować.Ciągła krytyka do niczego nie prowadzi.Rozwinę ten wątek,ale już po świętach.Pozdrawiam wszystkich .

Wesołych Świąt !

Posted by Małgorzata Gajos in Bez kategorii, Dobrzy ludzie w czasach zła - Irena Sendlerowa, Jan Karski, Janusz Korczak | Leave a comment

Bądź dobry tak jak Korczak,odważny jak Karski i Sendlerowa nie tylko w okresie świątecznym,ale w tym szczególnie i pomyśl o empatii ,bo tyle wokół nas jest ludzi,którzy na nas czekają.Wesołych Świąt dla Wszystkich,którzy to czytają.