Ulubione teledyski…

Witamy was bardzo serdecznie. Tutaj znajdują się wybrane przez nas teledyski, które wiele dla nas znaczą i motywują do działania. Napiszcie w komentarzach co o nich sądzicie.

Ulubionym  teledyskiem Klaudii jest „Atlas” zespołu Coldplay, który przypomina jej o tym, że musimy doceniać co mamy tutaj, bo jak widać na tym teledysku niektórzy nie mają tak dobrze jak my, są otaczani wojnami, głodem  itp.

 

YouTube Preview Image

 

Jednym z ulubionych teledysków Nikoli jest „Julia Dream” Pink Floyd dlatego, że to przepiękna animacja, która ma mroczny charakter i melancholijny, czasem surrealistyczny klimat. Ukazuje przemijanie, samotność, strach, tęsknotę za czasami, gdy czuliśmy się bezpiecznie, a wszystko wydawało się piękne i kolorowe. Niestety wraz z końcem teledysku nadchodzi czas pożegnania ze światem. Skłania do refleksji.

 

 

Teledysk, który motywuje  Daniela to ROJO ARMY by PROSTY (TELEDYSK) PAINTBALL Z ROJEM XX EDYCJA – TYCHY ponieważ ukazuje dumę z bycia Tarczownikiem wiernym obrońcą gier video oraz graczem paintballowym, który motywuje do dalszego rozwijania tych pasji.

 

YouTube Preview Image

O reżyserach

Witajcie !
Tym razem przedstawimy Wam naszą listę ulubionych reżyserów, nie będzie jednak podziału na bardziej lub mniej lubianych.

Tim Burton

Z pewnością jeden z bardzo dobrych reżyserów Hollywood. Cechą charakterystyczną większości jego filmów jest mrok. Świat przedstawiony w krzywym zwierciadle. Ponury, posiadający swój unikalny klimat.
W „Gnijącej Pannie Młodej” animowane postacie mogą być odrażające ale i bawią. Świat umarłych ,w którym słyszy się śpiewy i grę na instrumentach wywołuje nasze zdziwienie. Wszystko jest żywe i wesołe. To nieco groteskowe.
Młodzieniec z nożycami zamiast rąk pozostawiony bez opieki swojego stwórcy wędruje do miasteczka ,gdzie spotyka się z odrzuceniem ,ale i miłością. Dobra fabuła i charakteryzacja.
Historia Alicji wracającej do odmienionej Krainy Czarów ,mrocznej i zniszczonej. Pięknie wykreowanej co trzeba dodać, dobre dialogi.

AKC Akc (2)

 

Chris Columbus

Trudno byłoby sobie wyobrazić jak wyglądałaby cała saga o Harrym Potterze ,gdyby pierwszych dwóch części nie wyreżyserował Chris Columbus. Fantastyczne ujęcia ,wspaniały Hogwart ,idealne przedstawienie postaci. Zawdzięczamy mu również chyba najsłynniejszy film z dzieciństwa czyli „Kevin sam w domu”.

KD HP

 

Walt Disney

Twórca postaci, bez której nie można sobie wyobrazić filmu animowanego – Myszki Miki oraz Kaczora Donalda i psa Pluto. Wyreżyserował pierwszą dźwiękową kreskówkę „Parowiec Willie”.

Steamboat_Willie1928

Mel Gibson

Znany z brutalności w swych filmach. Realistyczność bitew średniowiecznych w eposie historycznym „Braveheart”. Uwydatnianie cierpienia np. w „Pasji” to jego znaki rozpoznawcze.

B P
Peter Jackson
Fenomenalna ekranizacja trylogii „Władcy Pierścienia” Tolkiena. Wybitne przedstawienie ras orków, krasnoludów i elfów. Bardzo dobrze zrealizowany „Hobbit” czuć tę przygodę, unoszącą się w powietrzu.

WPhobbit_2George Lucas

Twórca niezapomnianej trylogii „Gwiezdne Wojny”. Arcydzieło pod wieloma względami. Doskonale wykreowany świat ,a raczej wszechświat ,różnorodne, ciekawe postacie, cudowna fabuła.

SW
Juliusz Machulski

Polski akcent na tej liście. Reżyser kultowego „Vabanku” , „Kilera” , „Kingsajzu” i „Dnia Świra”.
„Vabank” po prostu arcydzieło. Wspaniała fabuła, urzekająca muzyka. Film zawierający wszystko co może determinować go jako ponadczasowy przebój.
„Kiler” – jedna z najlepszych komedii polskich
„Kingsajz” – tu ujawnia się pomysłowość i wyobraźnia reżysera. Jeden z najbardziej niezwykłych filmów polskich.
W „Dniu Świra” mamy do czynienia z absurdalnym humorem, ale również w pewnym sensie dramatem. Film ukazujący Polaka i Polskę na podstawie obserwacji i stereotypów. Historia człowieka owładniętego fobiami i przesadnymi zwyczajami. Dobry pomysł i umiejętność obserwacji.

kingsajz V kiler

Henry Selick
Reżyser nakręcił pierwszy pełnometrażowy film animowany w technice animacji poklatkowej „Miasteczko Haloween”. Pomysłodawcą był Tim Burton. „Miasteczko…” ma z pewnością wyjątkowy klimat. Również inny film „Koralina i tajemnicze drzwi” wprowadza nas w inny ,niezrozumiały świat. Mroczny i ponury. Obraz wydaje się czasem straszny ,a czasem zabawny.

koralina MH

Steven Spielberg

Twórca najbardziej realistycznego obrazu wojny w historii kina. Nakręcił niezwykle wzruszającą „Listę Schindlera” , przygody miłego przybysza z innej planety „E.T.” , ikonę filmów o dinozaurach „Jurassic Park” ,dwie części „Indiany Jonesa” i wiele innych.

LSET

Quentin Tarantino

Reżyser niepowtarzalny. Odznacza się brutalnością w swych filmach. Na przykład kultowe „Pulp Fiction” pełne czarnego humoru, akcji ,ciekawych zdarzeń i bohaterów. Znakomite dialogi i perełki muzyki lat 60. To przepis na sukces. Oglądając jego filmy można poczuć ten świat ,tę atmosferę. Pojawia się też wiele scen ,które świadczą o tym ,że nikt inny jak tylko Quentin Tarantino mógł to nakręcić.

pulp-fiction-22 kill_bill_91829914_202674c desperado

Witaj świecie!

Witamy !

Jesteśmy Gamers. W kręgu naszych zainteresowań można znaleźć wiele rozmaitości od fotografii, poprzez muzykę, do paintballu.

Połączyło nas zamiłowanie do kina.Mamy przyjemność uczestniczyć w tym programie, by podzielić się swoją pasją z innymi.

Lubimy różne filmy, zarówno te popularne, jak i unikatowe. O nich zapewne jeszcze napiszemy.

Pozdrawiamy !