23 maj 2013

Come back

Dłuższa przerwa w blogowaniu nie jest spowodowana bynajmniej zawieszeniem prac. Chociaż faktycznie, trochę zwolniliśmy, cały czas myślimy. A teraz wreszcie nasze pomysły zaczną wchodzić w życie. Do Warszawy jeszcze tylko 10 dni! Przede wszystkim trzeba jeszcze wybudować nasze stoiska (w tym roku dwa, bo dwie są grupy projektowe). Szykujcie się na dużo zdjęć i dużo informacji. Podglądajcie nas przy pracy, nie ma co się krępować.

07 maj 2013

Od dyżurnego dowiedział sie gdzie trafili

Miał być już ostatni dzień zdjęciowy, ale się nie udało. Mimo to i tak ogarnia nas wielka radość, bo zostało naprawdę niewiele. Dwie całe sceny i fragment trzeciej, tylko tyle będzie trzeba zrobić jutro. No a potem montaż. Pewnie przesiedzę przed komputerem cały czwartek, ale żeby coś powstało trzeba czasem się trochę poświecić. No a potem będzie zwiastun, wiec szykujcie się.

06 maj 2013

Moment na oddech

Dziś nie kręcimy, nareszcie wszyscy mogą chwilę odetchnąć. Ale tylko chwilę, bo już jutro znowu gonimy do kamer.  Tymczasem dla Was obiecana niespodzianka. Choć od oficjalnej premiery już prawie rok, w międzyczasie w Warszawie otrzymaliśmy dużo słów uznania, dopiero teraz wielka blogowa prezentacja superprodukcji „Trudy wysiedlenia”! Zapraszam do oglądania i komentowania.

YouTube Preview Image
05 maj 2013

Kręci się

Kolejny dzień i kolejne fragmenty filmu zrealizowane. Udało się nakręcić to co powinno być już zrobione wczoraj rano. Na szczęście  pogoda nie robiła nam już problemów. Zachęceni słońcem na niebie wyszliśmy jeszcze w plener i złapaliśmy trochę wiosennych pejzaży. Przydadzą się. Tymczasem czeka nas prawdopodobnie dzień-dwa przerwy w kręceniu. Nie znaczy to jednak, że można jutro darować sobie wejście na bloga. Będzie niespodzianka.

04 maj 2013

Gotowi. Kamera. Akcja!

Dziś nareszcie, po długich przygotowaniach rozpoczęliśmy kręcenie filmu. Niestety, pogoda nie była dla nas zbyt łaskawa, w wyniku czego nie udało się zrealizować porannych scen z… a może niech to na razie postanie tajemnicą. Ostatecznie powstało większość scen w pomieszczeniach, a także kilka plenerowych. Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu. Jutro kolejna próba nakręcenia dzisiejszoporannych ujęć. Oby nie padało.

03 maj 2013

Spotkanie z Sybirakiem

W ubiegłą środę mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Multimedialnej Izbie Tradycji w Garbowie Pana Mariana Stańca. Pan Marian jest jednym z naszych tegorocznych świadków historii. W lutym 1940 roku został wraz z rodziną wywieziony na Syberię. W czasie spotkania mogliśmy wysłuchać opowieści o trudach życia w Komi ASRR. W rozmowie uczestniczyła również wnuczka Pana Stańca, a także babcia jednej z członkiń naszej grupy projektowej i Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Garbowie.

 

02 maj 2013

Garbów bloguje!

Witamy ponownie! Jako że do rozpoczęcia konferencji podsumowującej kolejną edycję programu „Opowiem Ci o wolnej Polsce” pozostał równy miesiąc, postanowiliśmy reaktywować nasz blog i podzielić się z Wami wszystkim tym, co w ramach projektów już zrobiliśmy, jak i tym, co przez najbliższe 31 dni mamy zamiar zrobić (a będzie się działo). Na początek małe wyjaśnienie – słowo „projektów” nie jest błędem, ponieważ w tej edycji programu mamy w Garbowie aż dwie grupy projektowe! Każda skupia się co prawda na innej historii, jednak nasze odmienne umiejętności sprawiają, że we wszystkich działaniach się wspieramy i pomagamy sobie. Szczególnie przydatne są doświadczenia absolwentów Gimnazjum, którzy swój projekt realizują w tym roku pod banderą Multimedialnej Izby Tradycji w Garbowie. Temat realizowany przez uczniów Gimnazjum to „Oni byli wśród nas”. Tym razem skupiamy się na historii Pana Henszke, granatowego policjanta który wielokrotnie pomagał, a nawet ratował życie zarówno Polakom jak i Żydom. Natomiast projekt absolwentów nosi tytuł: „Tam i z powrotem”. Dzięki jego realizacji mamy możliwość poznać niezwykle losy Polaków zesłanych na Syberię.

cdn.

 

18 maj 2012

Praca, praca, praca

Ostatnie dni są wyjątkowo pracowite. Dziś mamy dla Was mnóstwo zdjęć. Zobaczcie jak wygląda praca przy projekcie.

15 maj 2012

Działamy

Mimo, że na blogu od dawna nic nie umieściliśmy, to praca u nas wre. W ciągu najbliższych dni napiszemy Wam o pracy nad filmem zatytułowanym „Trudy wysiedlenia”, zdamy relację z przeprowadzonych wywiadów, pokażemy pracę nad projektem „od kuchni”. Oprócz tego na pewno zobaczycie niespodziankę przygotowaną specjalnie dla czytelników naszego bloga. Zaglądajcie tu często, bo zapewniam, że będzie się działo.

Tymczasem zapraszam do obejrzenia zwiastunu wspomnianego filmu:

YouTube Preview Image
05 kwi 2012

Wywiad z p.Genowefą Filipek Mirosław

Na dobry początek chcielibyśmy Wam dać do przeczytania jeden z wywiadów, które wykorzystujemy w pracy nad tegorocznym projektem. Wywiad ten możecie przeczytać na oddzielnej stronie (kliknij „Wywiad” w górnej części bloga). Rozmowę ze swoją prababcią, Panią Genowefą Filipek Mirosław przeprowadził jeden z uczestników projektu. Pani Genowefa opowiada o swojej młodości, o tym jak w jej domu ukrawała się żydowska rodzina, oraz o wysiedlonych z okolic Poznania. Miłej lektury.

css.php