Skip to content
sty 11 / gastur

Magda o reklamie

Niedawno  dowiedzieliśmy się, jak powinny wyglądać reklamy, aby ich przekaz był jasny i… nieskomplikowany.

Wiemy, że nie możemy stosować żadnego małego druczku, ponieważ może być to odebrane, jako jakiś podstęp…

Nie możemy odwoływać się do emocji, aby wywołać u kogoś lęk, powoływać się na autorytety, wykorzystywać sławnych postaci, dlatego że jeśli podstawimy np. kogoś sławnego, to raczej manipulujemy odbiorcą, niż go przekonujemy. To niezbyt uczciwe.

W uczciwej reklamie nie powinny się znaleźć również żadne hiperbole, tworząc reklamę nie można wyolbrzymiać, np. że w technikum nie ma nauki itp. Nie należy niczego przemilczać i ukrywać, jak i porównywać z niczym.

Następnie dowiedziałam się, że często autorzy  reklam tworzą  kandydatów do nagrody się „Chamleta”, czyli  dzieła, które ktoś uważa, za wspaniałe, nadające się do prezentować, a tak naprawdę są one chamskie i prymitywne.

Na  koniec pani powiedziała nam, gdzie możemy zgłosić daną reklamę, jeżeli jest ona bardzo kiczowata i prymitywna.  Do takich instytucji należy m.in. Komisja Etyki Reklamy.
Moim zdanie, lekcja o reklamie była bardzo ciekawa, skłaniająca do refleksji. Pani  przekazała nam wiedzę na temat reklamy, która jest potrzebna do wykorzystania w naszym projekcie.

A Wy? Dajecie się nabrać na reklamy?

gru 28 / gastur

Klaudia o wigilii klasowej

Dnia 19.12.2014 w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe.W naszej klasie wszyscy wspólnie uzgodniliśmy kto czym się zajmuje.Wyznaczone osoby przygotowały wspaniałe potrawy, inni zaś przygotowali wigilijny stół. Wigilia klasowa była to świetna okazja by ponownie się zintegrować i spędzic wspólnie  czas.Atmosfera na Wigilii była wręcz rodzinna.Łamaliśmy się opłatkami między sobą i z nauczycielami, dawaliśmy sobie prezent i  każdy kogo widziałam miał na twarzy serdeczny uśmiech :) Po Wigilii przyszedł czas na pożegnanie i rozpoczęcie tak dłuuuugo oczekiwanej przerwy świątecznej. Poniżej kilka zdjęć z naszej wigilii:

10363557_404574659695021_6113380139952004962_n 10850025_404570369695450_8220124619908355877_n 10850051_404563819696105_8528350631616993209_n

gru 25 / gastur

Zaneta o fotografii

Jak wykonać dobrą fotografię?

Na ostatniej lekcji poświęconej mediom nasza klasa uczyła się, jak wykonać dobrą fotografię oraz jak ją prawidłowo podpisać. Razem wysunęliśmy wnioski, iż  -aby nasza fotografia była dobra – musi spełniać następujące warunki:

  • 1. wykonanie dobrej jakości sprzętem,
  • 2. odpowiednie światło,
  • 3. ciekawa tematyka,
  • 4. ostrość zdjęcia,
  • 5. rozdzielczość,
  • 6. kolorystyka.

 

Te czynniki wpływają na jakość naszych zdjęć. Podpis pod naszym dziełem musi być konkretny, aby opisywał dokładną czynność lub rzecz przedstawioną na zdjęciu.

Może Ty też wykonujesz dobre fotografie i prawidłowo je podpisujesz! Jeśli nie, możesz się tego nauczyć. Powodzenia !

lis 26 / gastur

Hej ! :)

 

Dziś przedstawimy wam wywiad z naszym kolegą z klasy ;)

 

Bartek: Co sądzisz o swoim zawodzie ?
Tomek : Wiąże się z podróżami, które można odbywać, np. jako pilot-rezydent. Można łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli odwiedzamy wiele pięknych miejsc na świecie, jednocześnie pokazując je innym i zarabiając spore pieniądze, zamiast płacić za wycieczki

B.: Dlaczego wybrałeś ten zawód ?
T.: Bo uwielbiam podróżować! Zwiedzałem w życiu trochę krajów, szczególnie zapadły mi w pamięć Hiszpania i Chorwacja. Zawsze, kiedy tylko mam czas wolny od szkoły jeżdżę   np. do znajomych. Nie lubię siedzieć w domu. Chcę tak podróżować przez całe życie!

B.: Co najbardziej interesuje Cię w tym zawodzie ?
T.: Historia turystyki oraz organizacja, czyli sporządzanie dokumentów, obliczanie cen od jednostki, rezerwowanie hoteli, planowanie atrakcji.

B.: Czy masz już jakieś plany? Co będziesz robił, kiedy skończysz technikum?
T.: Będę miał nie tylko dyplom, ale i maturę, więc planuję studia związane z geografią albo turystyką. A jeśli to się nie uda – znajdę pracę w biurze podróży albo hotelu. Uczę się przecież języków obcych, a to pomoże mi znaleźć pracę tam, gdzie przyjeżdżają cudzoziemcy!

lis 22 / gastur

CZEŚĆ WSZYSTKIM!

Mam na imię Klaudia, jestem uczennicą pierwszej klasy technikum o profilu turystycznym.
I wiecie co? Mimo że niektórzy odradzali mi technikum nie żałuję ,że wybrałam taką szkołę. Szkoła o danym profilu to mega fajna sprawa, przynajmniej wiem, że po jej skończeniu będę miała zawód.
A co mają ludzie po liceum? Tylko maturę – jeśli uda im się zdać… W technikum masz możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym.
Ja interesowałam się œświatem i podróżami, dlatego wybrałam turystykę, a druga część mojej klasy lubi gotować, więc wybrała profil gastronomiczny. Nie żałuję swojej decyzji!

Szkoła, którą wybrałam ja i moi  znajomi, choć trwa o rok dłużej niż liceum, jest – według mnie- o wiele lepszym wyborem.
Gimnazjalisto, przemyśl moje słowa nim wybierzesz między liceum a technikum !
„Dbaj o siebie, zdobądź zawód!”

lis 20 / gastur

Tu Ola z klasy gastronomicznej!

Witam wszystkich zainteresowanych którzy postanowili odwiedzić naszego bloga!Bardzo jesteśmy szczęśliwi że ktokolwiek tutaj zajrzał, więc – skoro już tu jesteś – przeczytaj kilka słów wstępu! 

Jesteśmy klasą, która wspaniale się dogaduje, pomimo różnych zainteresowań, jesteśmy zgrani i z pewnością będziemy na naszej stronie umieszczać mnóstwo zdjęć związanych z naszym zawodem i szkołą. Będziemy pisać o naszych osiągnięciach, wycieczkach i zainteresowaniach uczniów, blog będzie prowadzony , żeby zachęcić Was wszystkich do znalezienia zawodu dla siebie.
Autorami wpisów będą uczniowie naszej klasy więc każdy pewnie będzie miał inne zdanie i każdy będzie mógł się wypowiedzieć na swój ulubiony temat. Mamy nadzieje, że blog chociaż trochę zaintryguje i będzie często odwiedzany.
Zachęcamy : „Dbaj o siebie, zdobądź zawód!”

lis 20 / gastur

HEJ :)

Witajcie!
To my – przyszli technicy obsługi turystycznej, na razie uczniowie klasy pierwszej. Jesteśmy tu po to aby zdobyć zawód. Dlaczego? Żeby zapewnić sobie dobrą przyszłość. Nauczymy się, jak planować wycieczki i inne imprezy turystyczne oraz dowiemy się wielu wspaniałych rzeczy na temat naszego kraju.
Oczywiście praca i finanse także stanowią ważną część naszego życia, więc zawodowe, konkretne wykształcenie jest potrzebne do zdobycia dobrze płatnej pracy.
Jeśli nie wiecie, w jaki sposób chcecie zarabiać pieniądze, to może dowiecie się teraz, że powinniście iść w kierunku turystyki
Jeżeli:

  •  lubicie podróżować i zmieniać miejsce pobytu,
  •  jesteście ciekawi świata,
  •  interesuje Was kultura w innych częściach świata,

to kierunek dla Was!

Po ukończeniu czteroletniej nauki w technikum w klasie turystycznej możesz zostać: pilotem wycieczek, przewodnikiem, pilotem rezydentem itp.
Już dziś możesz zadbać o swoją przyszłość kształcąc się w konkretnym zawodzie!

css.php