„JESTEM ZŁY”

RECENZJA FILMU

„Jestem zły” to krótkometrażowy dokument w reżyserii Grzegorza Packa. Reżyser oddał kamerę w ręce mieszkańców Warszawskiej Pragi. Film pokazuje ich codzienne życie zarówno w domu jak i na podwórku. Zadziwiające jest to ,że dzieci nie zależnie od swojego wieku codziennie borykają  się z wielkimi problemami ,którym nie jeden dorosły by nie podołał.
Alkohol i narkotyki to codzienność dla młodzieży,każdy dzień to dla nich walka o przetrwanie. Codziennością są dla nich bójki i to ,że któryś z kolegów ich okrada. Na każdym podwórku młodzież tworzy swoje gangi, każdy pochodzący z innego podwórka jest dla nich zagrożeniem i dobrym pretekstem do bójki lub kradzieży. Brak zainteresowania ze strony dorosłych sprawia,że ich zajęciem w wolnym czasie jest skakanie przed pociągiem lub skakanie po drzewach.
Zadziwiające jest jednak to ,że w domu zachowują się jak normalne dzieci. Kochają swoje rodzeństwo, pomagają w domu i dbają o wszystko co mają, nie niszcząc nic tak jak na podwórku. Pomagają w utrzymaniu domu i znajdują różne prace dla siebie, zatrudniają się w sklepie lub po prostu kradną.Grzegorz Pacek oddając kamerę aktorom pokazał nam to czego nie dałoby się pokazać za pomocą całej ekipy filmowej i pomocy wielu innych ludzi. Dzięki temu możemy poczuć to co bohaterzy i wczuć się w ich rolę. To,że w filmie nie było żadnej muzyki sprawiło iż momentami zapominaliśmy o wszystkim co jest dookoła i czuliśmy się sami bohaterami codziennych spraw mieszkańców Warszawskiej Pragi.
Film skłonił mnie do wielu przemyśleń.Bardzo trudna problematyka filmu sprawiła,że na pewno na długo będę o nim pamiętać.Bardzo mi się podobał i na pewno obejrzę go jeszcze raz.

KLAUDIA F.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge