Okiem Gimnazjalisty | Veni, vidi, (chciałbym) vici

1 czerwca 2012 roku w w naszym gimnazjum odbył się Wzięło w nim udział osiemnaścioro uczniów z sześciu gimnazjów. Zaszczytny tytuł zdobyła Dominika Mesek z Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu, drugie miejsce – Martyna Gabrych z Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim, trzecie zajęli ex aequo: Szymon Pietrzak z Gimnazjum w Ostrowicach i nasza uczennica Karolina Zdanowicz. Reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu uzyskali drużynowo najwyższy wynik i otrzymali puchar. Przez dwanaście lat byliśmy mistrzami ortografii. Tym razem od zwycięzców dzielił nas jeden punkt, zaś gimnazjalistom z Kalisza Pom. zabrakło do II miejsca tylko 0,3. Ech, pechowa trzynasta edycja!

 

Brak tagów

13 czerwca 2012 o godzinie 9.00 w sali kinowej odbyło się spotkanie
profilaktyczne z sędzią Anną Marią Wesołowską. Przeprowadziła wykład na
temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Podczas spotkania poruszane były
sprawy związane z przestępczością nieletnich i odpowiedzialnością prawną za
czyny karalne. Pani sędzia w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich
doświadczeniach zawodowych. Rozmawiała również z uczniami o nowych
zagrożeniach, między innymi o cyberprzemocy, o zbyt wczesnej inicjacji
seksualnej. Poruszyła także temat legalizacji narkotyków miękkich.
Opowiadała historie z sali sądowej, które szczególnie zapadły jej w pamięć.
Wszyscy z zaciekawieniem słuchali. Żaden z uczestników spotkania nie był
świadomy tego, że za zabranie komuś nawet złotówki można odpowiadać przed
sądem.

(więcej…)

Brak tagów

(więcej…)

Brak tagów

maj/12

9

Regionalny Festiwal Piosenki Przyrodniczej

W dniu 20.04.2012 odbył się Regionalny Festiwal Piosenki Przyrodniczej w Kaliszu Pomorskim. W tym roku frekwencja dopisała – 43 osoby. Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu reprezentowała dwoje uczniów z klas drugich: Malwina Czepkowska z utworem własnej kompozycji „Taniec drzew” oraz Adam Sawościanik z utworem M. Grechuty i K.Gaertner „Pieśń Kronika”. Malwina zdobyła Nagrodę Specjalną z czego jesteśmy bardzo dumni

Brak tagów

mar/12

21

Wyzwanie

Już jest! Film promujący bieg na orientację – „Wyzwanie”. A Ty, podejmiesz je? Znajdź w kalendarzu najbliższe zawody w Twojej okolicy i wystartuj! Każda trasa to nowa przygoda Z przyjemnością prezentujemy najnowszy film promujący BnO. Zachęcamy do dzielenia się ze znajomymi, szczególnie tymi nie związanymi z naszą dyscypliną.

Jakub Sawościanik

Brak tagów

W dniu 03.03.2012 r w Złocieńcu odbyła się ”VII Gala Sportu”. Tym razem uroczystość odbyła się w kinie „Mewa”. Podczas tej imprezy zostali wyróżnieni i uhonorowani okolicznościowymi statuetkami przez Burmistrza Złocieńca Waldemara Włodarczyka i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Tadeusza Koźmę złocienieccy zawodnicy, trenerzy, nauczyciele, działacze i animatorzy.

Na uroczystość przybyli również, oprócz dzieci i młodzieży, przedstawiciele władzy samorządowej województwa i powiatu: pan Jacek Kozłowski - radny sejmiku zachodniopomorskiego i pan Jerzy Lauersdorf - przewodniczący rady powiatu. Nagrody wręczał również członek zarządu zachodniopomorskiego szkolnego związku sportowego w Szczecinie pan Marcin Kuduk. W przerwach pomiędzy wręczeniami statuetek występowały młode wokalistki ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Całą uroczystość prowadziły uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu pan Marek Stochaj, który był organizatorem Gali. Z naszego gimnazjum statuetki otrzymało: dwóch biegaczy na orientacją,  pięcioro karateków, dwóch lekkoatletów i jeden żeglarz.

 

Brak tagów

mar/12

6

Tik-owe lekcje historii i wos-u

Już od pół roku na lekcjach  historii nauczycielka umożliwiała nam lepszą naukę. Pomocą dydaktyczną  na lekcjach był rzutnik wraz z  laptopem. Na lekcjach oglądaliśmy dużo filmów historycznych i prezentacji multimedialnych , rozwiązywaliśmy również zadania w sieci będące utrwaleniem tematu lekcji.
Tak to się można uczyć!

Jakub Sawościanik

mar/12

6

WYRÓŻNIENIE I STOPNIA DLA MALWINY CZEPKOWSKIEJ

3 marca 2012 roku w Świdwinie odbył się XVI Festiwal Piosenki Religijnej pod hasłem „Dom swój zbuduję na skale”. Solistka z Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu, Malwina Czepkowska zajęła wyróżnienie I stopnia.

Konkurs jak co roku obył się w świdwińskim Klubie Garnizonowym 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego . Festiwal daje szansę śpiewania wszystkim, od dzieci po zespoły. W tym roku śpiewakom przysłuchiwało się jury w składzie: Piotr Golla – muzyk (Klub Sił Powietrznych w Warszawie), ks. Konrad Rogala, ks. pastor Adam Ciućka, Bartłomiej Michalczyk -aktor scen muzycznych, Ryszard Pilich – CIVITAS CHRISTIANA Koszalin. O godz. 18 festiwal uświetniła swoim występem Beata Bednarz. Patrona honorowy nad całą imprezą objął biskup polowy Wojska Polskiego dr Józef Guzdek.

Wyróżnienie I stopnia w kategorii soliści- młodzież otrzymała złocieniecka gimnazjalistka Malwina Czepkowska, która śpiewają i grając na gitarze akustycznej, wystąpiła z utworem „Dałeś nam siebie” pisząc własne słowa i muzykę a także z pieśnią „List” z rep. Mieczysława Szcześniaka i Grażyna Łobaszewskiej. Opiekunem gimnazjalistki jest nauczycielka tegoż samego gimnazjum Adrianna Bosiacka. Należy dodać, że był to pierwszy konkurs Malwiny, więc cieszymy się podwójnie.

Brak tagów

lut/12

27

Tik-owe Sudoku

8 lutego na kółku matematycznym odbył się konkurs dla miłośników sudoku. Zadanie konkursowe rozwiązywaliśmy w sieci. Wygrał kolega z klasy IIa, rozwiązując konkursowe sudoku w czasie 4,40 min. Oczywiście wszystko odbyło się na łamach serweru  http://www.sudoku-lamiglowki.com/. Zapraszam do rozwiązywania sudoku.

Jakub Sawościanik

lut/12

27

„Konkursu Ojczyzny Polszczyzny”

Dwie uczennice z trzeciej klasy zakwalifikowały się do etapu rejonowego Ogólnopolskiego „Konkursu Ojczyzny Polszczyzny”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny, a honorowy patronat objął profesor Jan Miodek. Głównym celem konkursu jest promowanie uczniów uzdolnionych językowo, poszerzanie i pogłębianie ich świadomości językowej rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności oraz wyobraźni językowej.

Brak tagów

Older posts >>

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php