Blog 3s Grupa 2

Przedstawienie projektu

6 czerwca w naszej szkole po raz pierwszy w historii naszego Gimnazjum został zorganizowany I Festiwal Nauki. Klasy zostały podzielone na różne grupy i w tych grupach przedstawialiśmy projekty. Nasza klasa wylądowała w szkolnej świetlicy. O godzinie 9.00 wszystkie grupy zebrały się w wyżej wymienionym miejscu. Nasza klasa w końcu przedstawiła swój projekt.

Prezentacja trwała około 15 minut, a głównym mówcą był Krystian Kolecki.  Na początku przedstawił wszystkich, którzy przyłączyli się do zrobienia projektu. Każdy z nas pokrótce opowiedział, na czym polegał jego udział w projekcie.  Byliśmy samodzielni i nie potrzebowaliśmy pomocy nauczycieli.

Podczas projektu zrozumieliśmy, na czym polega praca zespołowa. Każde spóźnienie czy niewywiązanie się ze swoich obowiązków utrudniało stworzenie prezentacji. Każdy z nas był bardzo zadowolony z podziału obowiązków, ponieważ dobraliśmy się tak, że każdy robił to, co lubi robić. Dziewczyny robiły zdjęcia, chłopcy zajmowali się obiektami sportowymi , opisywaniem miejsc istotnych dla naszego miasta i oprawą graficzną.

Prezentację przedstawiliśmy również na zajęciach 5 czerwca. Wtedy ostatecznie mogliśmy dokonać poprawek językowych. Prezentację przygotowaliśmy w całości w języku angielskim, jednak Krystian przedstawiał ją po polsku. Wszystko tłumaczyliśmy sami, więc do prezentacji wkradło się parę większych błędów, które pani Ida pomogła nam poprawić i wytłumaczyła, dlaczego powinno być tak, a nie inaczej. Naszą pracę oceniliśmy pozytywnie. :)

autor: Marta Raszczyk katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Projekt

Ostatnio pani Ida powiedziała, że musimy wykonać projekt na ocenę. Ma on dotyczyć naszego miasta – Wrześni – i mamy zrobić go w całości w języku angielskim. W tym celu podzieliliśmy się tak, że każdy z nas ma coś do zrobienia.

Jagoda i Marysia wykonały zdjęcia istotnych dla naszego miasta pomników i miejsc. Ja mam zająć się opisem tych zdjęć, czyli co gdzie się znajduje i jaka jest tego historia. Wszystko mam potem wysłać Maciejowi, który zajmie się tłumaczeniem tych opisów na język angielski. Daniel natomiast połączy wszystko w całość i powstanie z tego prezentacja multimedialna, którą oddamy do oceny :)

autor: Marta Raszczyk katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Testy gimnazjalne

Jak to przystało na klasę III gimnazjum jesteśmy już po egzaminach gimnazjalnych :)

Najtrudniejsze dla nas okazały się egzaminy z przedmiotów przyrodniczych oraz historia i wos.  Najłatwiejsze natomiast to język polski, angielski i matematyka.

Na pierwszej lekcji angielskiego po egzaminach wspólnie rozwiązywaliśmy zadania i wskazywaliśmy dobre odpowiedzi. Pani Ida tłumaczyła nam, dlaczego odpowiedzi są takie, a nie inne. Wszyscy potem liczyliśmy nasze punkty z zadań zamkniętych i – w przypadku egzaminu rozszerzonego – zadań otwartych. Do rozwiązywania testów użyliśmy tablicy multimedialnej, która znajduje się w naszej klasie :)

autor: Marta Raszczyk katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Klasowa debata

zdjęcia z naszej klasowej debaty :)

autor: Marta Raszczyk katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (4)

Debata klasowa

24.11.2011 r. tj. czwartek –język angielski tego dnia nie był normalną lekcją, jakie mieliśmy dotychczas. Pani Ida podzieliła nas na dwie grupy. Każda z grup dostała kserokopię 7 punktów kodeksu, z którego miała wytyczyć i przedyskutować jeden punkt.

Dyskutowaliśmy na temat obraźliwych treści na forach internetowych i innych miejscach w Internecie. Wymyślaliśmy sposoby co zrobić, gdy zauważymy nietolerancyjne treści. Na kartce zapisaliśmy następujące pomysły:

-zgłoszenie do administracji,

-delikatne upomnienie autora treści,

-dać ostrzeżenie,

Razem z drugą grupą zebraliśmy dość materiału odnośnie dwóch punktów kodeksu. Przedstawimy je 5.12.2011 roku na 5 godzinie lekcyjnej. Odbędzie się wtedy debata, na której zbiorą się przedstawiciele innych grup. Wspólnie ustalimy kilka punktów, które mogłyby znaleźć się w końcowym kodeksie szkoły.

Skład grupy 2:

-Marta Raszczyk

-Agnieszka Przydryga

-Krystian Kolecki

-Krzysztof Pawłowski

-Daniel Fogt

-Mikołaj Jędrzejak

autor: Marta Raszczyk katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (7)
css.php