Obroty i przewroty a równowaga organizmu

Podczas wykonywania obrotów kręci się w głowie. Po obrotach trudno przejść po linii prostej. Udało się wykonać 2 kroki. Po 6 przewrotach w przód.  Pierwsze 3 kroki były zachwiane, po nich wróciłam do stanu wyjściowego.

Doświadczenie potwierdziło hipotezę, że człowiek potrzebuje czasu na dostosowanie narządu równowagi do nowej sytuacji. Zmysł równowagi pozwala dostosować organizm do świata zewnętrznego.

Wyjaśnienie:

W uchu wewnętrznym znajdują się kanały półkoliste i otolity. Podczas obrotów płyn w kanałach półkolistych przelewa się w różne strony. Aby znów mieć dobrą równowagę, płyn musi wrócić na początkowe miejsce.

W przypadku przewrotów otolity przemieszczają się w górę i w dół, w stronę jądra Ziemi. Po jakimś czasie otolity wrócą na swoje prawidłowe miejsce i przywrócą równowagę. Z tego powodu czas powrotu do początkowego stanu jest inny, jeżeli chodzi o obroty i inny, jeśli chodzi o przewroty.

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php