Perspektywy

a (2) Zbliżenie bPerspektywa ptasia dPerspektywa żabiaaaaPlan bliski

Gdy robi się zdjęcia z różnych perspektyw, można uzyskać przeróżny efekt. My spróbowaliśmy zrobić fotografie z perspektywy żabiej, ptasiej, w zbliżeniu i w planie bliskim. Postanowiliśmy się podzielić z Wami naszym efektem końcowym.

Top 10

To jest nasze Top 10 reżyserów:*

10. Roman Polański

Polański jest  wśród najlepszych twórców światowej kinematografii. Posiada wiele prestiżowych nagród, m.in.: Złotą Palmę za film Pianista (2002), trzykrotnie Złoty Glob: za Najlepszy film i Najlepszą Reżyserię – Chinatown, Najlepszy Film Zagraniczny – Tess. Miał wiele nominacji do Oscarów.

9. Krzysztof Kieślowski

Krzysztof Kieślowski to świetny polski reżyser. Stworzył m. in. tryptyk „Trzy kolory”, który  przyniósł mu największą sławę. Otrzymał za niego wiele prestiżowych nagród. Oryginalne filmy Kieślowskiego ukazują specyficzne, destrukcyjne relacje międzyludzkie, cechuje je charakterystyczny, niepowtarzalny klimat, nastrojowość i artyzm.

8. Jerzy Hoffman

Jest on znany z ekranizacji trylogii Henryka Sienkiewicza. W 1974 r. Hoffman zrobił doskonały „Potop” a 25 lat później „Ogniem i mieczem”. Jego filmy cieszyły się uznaniem krytyków i publiczności.

7. Andrzej Wajda

„Panny z Wilka”, „Ziemia Obiecana”, ”Popiół i diament”. To jest kilka z mnóstwa świetnych filmów Andrzeja Wajdy. Stworzył jeszcze „Katyń” i „Pana Tadeusza”. Dzięki niemu w filmie polskim zostało zapełnionych wiele luk.

6. Agnieszka Holland

Jest to świetna polska reżyserka. Dzięki niej powstała najlepsza ekranizacja książki „Tajemniczy Ogród”. O mało też nie dostała Oscara za film „W Ciemności”.

5. Stanisław Bareja

Został on wyróżniony piątą pozycją z powodu wyreżyserowania bardzo popularnej w Polsce komedii „Miś”. Opowiada ona o absurdach PRL.

4. Juliusz Machulski

Nie jest może zbyt bardzo znanym reżyserem, ale pod jego okiem powstała niezwykła komedia. Każdy chyba oglądał Seksmisję. To jest właśnie dzieło Juliusza Machulskiego. Dlatego właśnie znajduje się na miejscu czwartym.

3. Jean Girault

Jest to reżyser, który tworzył świetne komedie. Jest on twórcą cyklu o żandarmach. Stworzył też kultową komedię „Kapuśniaczek”.

2. Peter Jackson

Na miejscu drugim jest Peter Jackson. Każdy zagorzały kinomaniak zna tego reżysera. Dzięki niemu mamy niezwykłą ekranizację trylogii Tolkiena „Władca Pierścieni”.

1. Steven Spielberg

Steven Spielberg to ponadprzeciętny reżyser, który jest uważany za najwybitniejszego reżysera naszych czasów. Stworzył wiele świetnych filmów m.in.:”Szczęki”, „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, „E.T”.

 

 

 

*Kończy się na najlepszym.