Sprawozdanie z Akcji – „Noc Bibliotek

Członkowie „Dyskusyjnego Klubu Książki” działającego przy bibliotece Szkoły Podstawowej
Nr 1- Gimnazjum Nr 1 w Żurominie po raz trzeci wzięli udział w akcji ogólnopolskiej „Noc bibliotek” pod hasłem „RzeczpospoCzyta”.
W dniu 9 czerwca 2018 r. w godz. 17.00- 19.00 na terenie parku miejskiego uczennice czytały wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej ” Abecadło”, zachęcały do czytania różnych polskich poetyckich ” Abecadeł” i Alfabetów” od klasycznego Tuwima począwszy. Członkowie klubu rozdawali ulotki dotyczące ciekawych książek, które warto przeczytać, i zachęcali mieszkańców do czytania prezentowanej literatury i nowości książkowych. Wręczali zakładki do książki z hasłem : „Noc bibliotek- „RzeczpospoCzyta”, przyklejali naklejki „ex librisy” mieszkańcom Żuromina.
Czytali fragmenty książek i zadawali pytanie: „Czy wiedzą, z jakiej książki jest ten fragment?”
Kampania miała na celu pokazanie, że biblioteka jest otwarta na akcje promujące czytelnictwo w środowisku lokalnym. Biblioteka to też animacja kultury, więc zapraszamy do niej nie tylko czytających, ale także wolontariuszy, którzy czytają dzieciom w szpitalu, w przedszkolu, w Zol-u.
Przez udział w takich akcjach kreujemy pozytywny wizerunek lokalu biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 1 – Gimnazjum nr 1 w Żurominie, ponieważ uważamy, że nadal najważniejsze są książki. A wokół książek skupia się szeroko pojęta edukacja multimedialna oraz kultura.

Opracowała: mgr Aneta Czyżyk

Akcja Noc bibliotek zdj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge