Festiwal nauki :)

7 czerwca 2011    Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

W najbliższy czwartek (9 czerwca) na terrenie naszej szkoły od będzie się Festwial Nauki dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Przedstawiane będą nowe projekty, zostaną pokazane nowości związane z egazminami gimnazjalnymi, podpowiedzi, ciekawostki, itp. Uczniowie będą mogli wytestować nowe możliwości, jakie oferuje nasza szkoła :)

Komentowanie nie jest możliwe

Prezentacja w Centrum Nauki Kopernik

31 maja 2011    Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Prezentacje, które zostały zrobione przez naszą szkołe zostaną zaprezentowane 17 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

1 komentarz

Projekt szkolny ukończony !

31 maja 2011    Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Projekt szkolny został już całokowicie ukończony ! Niebawem pojawi się wszsytko w sieci, dostepne dla każdego. Ogólnie praca nie była trudna, leczy było tego dużo. Zbieranie informacji zajeło bardzo dużo czasu, zbierane było wszystko z całego materiału, jaki potrzebny jest do egazminu gimnazjalnego.

Wktrótce festiwal nauki dla uczniów nasszej szkoły, gdzie będą prezentowane wykonane prace. Nie możemy się doczekać !

Komentowanie nie jest możliwe

Piknik naukowy

31 maja 2011    Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Nasza szkoła brała udział w największym w Europie pikniku naukowym w Warszawie. Mieliśmy okazję zaprezentować swoje projekty,  które przygotowywali nasi uczniowie wraz z nauczycielami przez cały rok. Cierkawym doświadczeniem było też obejżenie różnch prezentacji i pozaków przygotowanych przez inne szkoły z całego świata. Na samym początku byliśmy przestraszeni ilością osób, lecz po nie długiej chwili i pomocy przez miłe towarzystwo z naszego stanowiska, szybko sie zaklimatyzowalismy. Czas na pikniki zleciał nam bardzo szybko i mogliśmy wiele sie nauczyc, jak i nauczac innych z przygotowanego przez nas materiału. ;)

Komentowanie nie jest możliwe

Projekt edukacyjny

10 maja 2011    Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Nadchodzi najbardziej wydajna część naszego projektu, jako pierwsza w Polsce szkola będziemy mieli taki projekt.  Zaczynamy pracę nad projektami, wybraliśmy grupy, każdy określił się kto co robi i ruszamy z pracą :) 28 maja nasza szkola będzie w Centrum Nauki Kopernik na targach Edukacyjnych i tam przedstawimy swoje gotowe projekty :)

Pozdrawiam.

Komentarzy: 2

TiK w szkole

19 kwietnia 2011    Kategoria: Szkoła z klasą 2.0
Komentowanie nie jest możliwe

Repozytorium plików

19 kwietnia 2011    Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Rozpoczęto w naszej szkole gromadzenie informacji przez uczniów i nauczycieli potrzebnych do naszego repozytorium. Uczniowie z nauczycielami wybierają najpotrzebniejsze informacje, które potem umieszczą tak aby można było je szybko i łatwo odnaleść. Informacje będą przydatne do egazaminów, klasówek i ogólnie do nauki :)

Komentowanie nie jest możliwe

Wi-Fi

5 kwietnia 2011    Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Wi-Fi w naszej szkole sprawdza się świetnie. Nauczyciele mogą bezpośredio wstawic z klasy nasze oceny do dziennika elektronicznego.

Komentowanie nie jest możliwe

Internetowe centrum materiałów edukacyjnych

22 marca 2011    Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

W naszej szkole uczniowie rozpoczynają projekty z wiązku z nowym tematem naszej debaty. Zrobienie mobilnego centrum edukacyjnego w internecie dostępne dla każdego i o każdej porze. Takie wpisy, prezentacje multimedialne przydają sie przed klasówkami czy egzaminami. Uczniowie szkoły jak i nauczyciele prowadzą wpisy i zbierają informacje i wpisy uczniów, aby potem zebrać to do kupy, posegregować i zrobić stronę z każdą przydatną informacją dla ucznia. Są to wszystkie książki zawarte na jednej stronie internetowej.

Dostępme niedługo na naszej stronie internetowej (http://www.gim4.boo.pl/) Pozdrawiam. :>

1 komentarz

Informatyka z nową technalogią

15 marca 2011    Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Od dziś prowadzimy lekcje informatyki na nowej technalogii jaką jest tablica interkatywna. Lekcje wyglądają zupełnie inaczej niż wcześniej :> Jest to świetne urządzenie, choć sam wcześniej uważałem, że nie zda to egzaminu.

Każdy z nas miał za zadanie zrobić prezentacje w PowerPoint i przedstawiamy swoje prace na tablicy medialnej.

Komentowanie nie jest możliwe