Wirtualny Festiwal Antydyskryminacyjny

AA – Aniołki Alana – pod tą nazwą ukryli się nasi: Diana, Julia Z., Julia P., Karolina, Krzysiu i Alan – by wziąć udział w Wirtualnym Festiwalu Antydyskryminacyjnym organizowanym przez CEO. W ciągu trzech godzin mieli wykonać osiem różnych zadań. Jedno z nich znaleźć można na stronie festiwalu: http://festiwal.ceo.org.pl/nienawisc a inne – komiks http://imgur.com/MXajkZ3 dostępny na fanpage’u festiwalu: https://www.facebook.com/events/996218727059814

 

Tylko fotografia!

Fotografia
Fotografią zainteresowałyśmy się w szkole podstawowej. Na początku żadna z nas nie miała dobrego aparatu, ale nie zniechęcało to nas do rozwijania się w tym kierunku. Nasza przygoda zaczęła się od robienia zdjęć naszymi „ekstra” komórkami. Robiłyśmy zdjęcia wszystkiego co nas otaczało, ale z czasem doszłyśmy do wniosku, że w fotografii nie chodzi o to żeby naciskać guziczek *pstrk*.
Najczęściej fotografujemy przyrodę, a to kilka naszych zdjęć:

zdj 1zdj 2zdj 3zdj 4

 

To nie oznacza że nie lubimy robić innych zdjęć.
zdj 5zdj 6

 

zdj 8

„Fotografia jest środkiem wyrazu i ucieczki. Poprzez moje zdjęcia, niekoniecznie chcę pokazać  rzeczy takimi jakie są. 

Jest to raczej osobista artystyczna wizja tego co nas otacza.”

- Nicolas Evariste

 
Dla niektórych fotografia to nie tylko pasja lecz także sposób na życie. My lubimy ją dlatego, ponieważ daje nam wiele nowych wyzwań. Chcemy pogłębiać swoją  wiedzę o fotografii i doskonalić się w tym kierunku. W fotografii cenimy również to, że daje nam szanse na podzielenie się swoją wizją.

Jednym z naszych ulubionych fotografów jest pochodzący z Bułgarii Evgieni Diniev. Poniżej umieścimy kilka jego zdjęć (http://www.galerie-zdjec.pl)

zdj 9 zdj 10 zdj 11

Julia i Kasia

 Wraz z moją przyjaciółką, mamy wiele zainteresowań, które bezpośrednio wiążą się z internetem. Chodzi nam o możliwość oglądania seriali i filmów w sieci, należących najczęściej do gatunku fantasy, horror i sci-fi. Do naszych ulubionych seriali zaliczają się: Teen Wolf, Supernatural, The Walking Dead, Sherlock, Doctor Who, a do filmów Czas Wojny, Avengers, Charlie, Kapitan Phillips i Grave Encounters.

 

(Avengers. Źródło:  http://cdn-media-1.lifehack.org)

 

(Doctor Who. Źródło:  http://www.bfi.org.uk)

 

     Czytamy również wiele książek. Są gatunkowo podobne do naszych ulubionych filmów. Niekiedy czytamy je w internecie, lecz wolimy gdy książka tkwi nam w dłoniach, a słowa wylane są na papier. Jednak czasami, szukamy w sieci innych wersji książek, stworzonych przez fanów czyli twz. FanFiction. Fani książek, tworzący FF, publikują swoje dzieła na specjalnych stronach lub własnych blogach, dzięki czemu mogą podzielić się z nami swoją twórczością. Czasem same próbowałyśmy napisać krótkie opowiadanie, na podstawie przeczytanej niedawno książki czy obejrzanego filmu. Niestety to się dobrze nie kończyło. Ostatecznie wnioskowałyśmy, że napisany przez nas fragment opowiadania nie jest wystarczająco dobry, aby podzielić się nim z użytkownikami internetu, lub też nie miałyśmy pomysłów na dalsze losy bohaterów.

 

(Gra o Tron. Źródło: http://images.nexto.pl)            (Igrzyska Śmierci. Źródło: http://mediarodzina.pl)

 

     Innym zainteresowaniem, niekoniecznie związanym z internetem są gry. Nie zawsze komputerowe gdyż preferujemy granie na konsoli. Gry te polegają najczęściej na survivalu (przetrwaniu) w wykreowanych przez twórców świecie. W grach takich pojawiają się wątki fantasy i horroru. Do naszych ulubionych gier zaliczane są: The Last of Us, InFamous: Second Son, The Walking Dead oraz Beyond: Two Souls.

 

(The Last of Us. Źródło: http://images.gameskinny.com)

 

 (InFamous: Second Son. Źródło: http://psmedia.playstation.com)

 

     Internet służy nam również do słuchania muzyki oraz ulubionych zespołów. Słuchamy takich gatunków jak Rock, muzyka Alternatywna i Whitch House. Za strony, dzięki którym możemy słuchać naszej ulubionej muzyki służą nam Spotify oraz YouTube. Internet również pozwala nam na oglądanie koncertów naszych ulubionych artystów.

 

(Crystal Castles. Źródło: http://whenthegramophonerings.com)

 

 (The Black Keys. Źródło: http://www.mtv.com)

 

     Jazdą konną interesujemy się już od dawna. Naszą przygodę z końmi zaczęłyśmy trzy lata temu, kiedy uznałyśmy, że tak naprawdę jazda konna może być świetną zabawą. Po pierwszej lekcji zakochałyśmy się w tym sporcie. Od tego czasu co tydzień (lub częściej) uczęszczałyśmy do stajni, aby nie tylko praktykować jazdę konną, ale aby nauczyć się zarządzania stajnią i opieki nad końmi. Niestety po trzech latach uczęszczania na lekcje jazdy konnej, zarządca stajni postanowił zamknąć część rekreacyjną, czyli taką w której młodzi jeźdźcy doskonalili swoje umiejętności. Do dzisiaj nie znalazłyśmy odpowiadającej nam stajni.

css.php