MY W POZNANIU

2 grudnia, poranek mroźny, ale słoneczny, wyjeżdżamy na wycieczkę do Poznania, więc jesteśmy w radosnym nastroju i mamy nadzieję na interesujący dzień. W autokarze na razie jest spokojnie, po prostu jeszcze się nie obudziliśmy.

Szymon udaje, że nie lubi się fotografować, ale wszyscy doskonale wiemy, że tylko się z nami droczy. Fotograf poczekał cierpliwie, aż znudziło mu się chować pod kurtką… I mamy pierwszą słitfocię:

 

Naszą wycieczkę zaczęliśmy od wizyty w TVP Poznań.

Oprowadzał nas bardzo młody stażysta, który jednak doskonale znał pracę redakcji i interesująco opowiadał o zajęciach dziennikarzy. Omówił po kolei etapy przygotowania wiadomości, które pojawiają się na antenie TVP Poznań. Mieliśmy okazję zobaczyć studio Teleskopu.

W studio i reżyserce zainteresowały nas różne kamery i maszyny.

Po godzinie w telewizji, pojechaliśmy do Multikina, w którym odbywa się 31. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino!”. Jako pierwszy oglądaliśmy niemiecki film pt. „Do góry nogami”, który opowiadał o chłopcu z ADHD. Po seansie mieliśmy okazję spotkać reżysera filmu, Bernarda Sahlinga, który odpowiadał na nasze pytania i wątpliwości nauczycieli, co do sposobu pokazania problemu farmaceutycznego leczenia ADHD.

(Wreszcie się wydało! Różyczka ma kolorowe oczy? Z jakiej planety on pochodzi?)

Drugi obraz przeniósł nas do egzotycznego Laosu. Bohater „Rakiety” w reż. Kima Mordaunta ma kilka lat i musi dla dobra swojej rodziny zbudować rakietę. Film brał udział w konkursie, więc po jego obejrzeniu, każdy z nas mógł poczuć się jak juror i postawić swoją ocenę. Później okazało się, że „Rakieta” otrzymała „Złote Koziołki” i Nagrodę Publiczności, a my mieliśmy w tym udział!

Do Konina wróciliśmy wieczorem, wszyscy zmęczeni i zadowoleni.

 

 

 

 

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php