Sprawozdanie z wycieczki do Łodzi

Dnia 12 grudnia 2013 r.  wraz z klasą Id wyjechaliśmy na wycieczkę do Łodzi. Opiekę nad nami sprawowały panie: Pasek, Klimek-Jaszczak oraz Psyk. Wyjeżdżaliśmy o 8.30, więc wszyscy byli wyspani i w autokarze natychmiast zawrzało. Humor nie opuszczał uczestników, szczególnie tych, którzy siedzieli na ostatnich miejscach w autokarze. Ta „galeria” chciała chyba sprawdzić odporność i wytrzymałość pani Klimek – Jaszczak, która zajęła miejsce w jednym z ostatnich rzędów foteli…

Przed dziesiąta dotarliśmy na ulicę Piotrkowską, gdzie mieści się tymczasowa siedziba Teatru Lalkowego „Arlekin”. Wśród czekającej publiczności były dzieci i młodzież w bardzo różnym wieku – od pierwszych klas szkoły podstawowej po gimnazjum. Przedstawienie ukazywało „Stworzenie świata” w bardzo humorystyczny sposób. Każdy kto zrozumiał przekaz oraz zawarte w nim dowcipy, mógł uśmiać się do łez.

Po seansie pojechaliśmy do Muzeum Kinematografii na lekcje o początkach kina. Zobaczyliśmy wiele bardzo ciekawych rzeczy m.in. najstarsze kamery, magiczne latarnie oraz pluszowe postacie z bajek. Przewodniczka przekazała nam wiele informacji na temat założycieli kina. Robiliśmy też zabawkę optyczną. Po wycięciu dwóch kółeczek (jednego z ptakiem a drugiego z klatką) skleiliśmy je z sznurkiem w środku. Kiedy nim zakręciliśmy ptak był w klatce - powstawało złudzenie optyczne. Wydawało się, że to nic takiego, a jednak cieszyło.

Pod koniec wycieczki, wybraliśmy się do McDonalda. Tam najedliśmy się do syta i ruszyliśmy w podróż powrotną do Konina. Gdy byliśmy pod szkołą, czekali na nas rodzice i wróciliśmy do domów.

Wycieczka miała swoje lepsze i gorsze strony, ale na pewno nauczyliśmy się więcej o historii kina, mogliśmy pierwszy raz obejrzeć przedstawienie lalkowe nie tylko dla dzieci i przy okazji odwiedzić Łódź.

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php