WARSZTATY FILMOWE

Spotkanie pierwsze

10 lutego 2014 r.

Koniński Dom Kultury

Spotkaliśmy się w niewielkiej sali, która nazwana jest „Kino Oczko”, bo znajduje się w niej dwadzieścia jeden miejsc siedzących. Pan Andrzej Moś, pracownik Konińskiego Domu Kultury i filmowiec, wytłumaczył, że salę wyposażono w siedzenia uratowane podczas ostatniego remontu kina. Widzowie zasiadają w nowoczesnych fotelach, a kilka  klasycznych zostawiono na pamiątkę.

W „Oczku” obejrzeliśmy film zrobiony przez naszych rówieśników na temat konińskich kin. Teraz jesteśmy pewni, że my też możemy zostać filmowcami i nagrać swój własny film.

2

Pan Andrzej tłumaczył, jak trzymać kamerę i ustawiać ostrość. Okazało się, że taka duża, profesjonalna kamera sporo waży, a obsługiwanie jej nie jest wcale proste. Tyle tam guziczków, przycisków…

3 5

 

Spotkanie drugie

11 lutego 2014 r.

Gimnazjum nr 2

6

Specjalnym gościem naszych warsztatów był Tristan Tomczak, absolwent naszej szkoły i filmowiec, który na co dzień pracuje dla konińskiego portalu LM.pl.

Na pierwszy ogień poszedł wywiad i dwie umiejętności –  zadawania pytań i udzielania odpowiedzi pełnymi zdaniami, bez „eee…”, „yyy…”, wychodzenia z kadru i patrzenia w kamerę

7

11

Potem przyszła kolej na kamerę i ustawianie kadru.

8

12

Materiał nakręcony! Teraz pora na wybieranie scen i montaż. Pan Tristan zasięgał języka u dziewczyn, które nie potrafiły się zdecydować, które sceny pokazać internautom. W przerwie posilamy się pizzą i z nowymi siłami wracamy do pracy.

9

Wszyscy śledzili w jaki sposób powstaje news o naszych warsztatach.  A wieczorem oceniali wspólna pracę na portalu LM.pl.

10

 

Spotkanie trzecie

12 lutego 2014 r.

Gimnazjum nr 2

To spotkanie poświęciliśmy na pracę w grupach. Planowaliśmy filmy, poświęcone naszym zainteresowaniom i pasjom. Pisaliśmy scenariusze i spieraliśmy się o to, jak pomysł pokazać na ekranie.

13

 

Warsztaty zakończone.  :D

Przed nami kilka dni ferii. A potem? Kamery w dłoń!

 

 

 

 

One Comment

 1. Włącz się! 26 marca 2014 16:36 Odpowiedz

  Wspaniała relacja z warsztatów!
  Nie mogę się doczekać Waszych filmików! Zamieśćcie je koniecznie na blogu.

  Pozdrawiam.
  Anula
  CEO

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php