MAJOWY KRAKÓW

W maju wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do Krakowa. Zatrzymaliśmy się w schronisku młodzieżowym „Oleandry”. Zaskoczył nas wystrój pokoi, w których na szczęście mieliśmy spędzić tylko dwie noce. :(

Poznawanie starówki zaczęliśmy od Kazimierza. Pani przewodniczka zabrała nas do synagog i na kirkut. Opowiadała o życiu, kulturze i zwyczajach Żydów mieszkających kiedyś w tej dzielnicy miasta. Po kilku godzinach zwiedzania odpoczywaliśmy na statku płynącym po Wiśle. Tego dnia byliśmy również w Teatrze Bagatela na komedii „Szalone nożyczki”, na której naprawdę świetnie się bawiliśmy.

 Drugi dzień rozpoczęliśmy na Wawelu, gdzie zobaczyliśmy groby znanych polskich osobistości takich jak – Kazimierz Wielki, Bolesław Łokietek, Józef Piłsudski oraz Dzwon Zygmunta. Później mieliśmy okazję poznać kościół oo. franciszkanów z witrażem Wyspiańskiego „Stworzenie świata”, a przed południem zasiedliśmy w Kościele Mariackim, by obejrzeć odsłonięcie ołtarza Wita Stwosza. 

 Sami planowaliśmy czas wolny,  a wieczorami chodziliśmy po Rynku, siedzieliśmy przy fontannach i krążyliśmy po Plantach. Bawiliśmy się w Parku Wodnym i staraliśmy nie zgubić podczas gry miejskiej. Dzięki tej wycieczce na pewno poznaliśmy bliżej Kraków. Niektórzy z nas mieli okazję po raz pierwszy jechać pociągiem i tramwajem. 

 

One Comment

 1. Włącz się! 18 czerwca 2014 11:55 Odpowiedz

  Gratuluje udanej wycieczki! Cieszę sie, że Kraków się Wam spodobał.
  Może napiszecie cos więcej o którymś z widzianych zabytków, miejsc albo o jakiejś osobie związanej z tym miastem.

  Pozdrawiam.

  Anula
  CEO

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php