Sportowy Okrągły Stół

30  października 2015 r. w Gimnazjum Miejskim odbyła się debata na temat lekcji wychowania fizycznego w ramach programu „ WF z klasą” – Sportowy Okrągły Stół.
W debacie wzięły udział trzy klasy pierwsze oraz przedstawiciele klas drugich. Gościem honorowym była Pani Dyrektor Edyta Strumian. Debatę poprowadził  Marcin Moszczyński  nauczyciel wychowania fizycznego. Rolę sekretarza i fotoreportera pełniły Bogusława Mikołajczyk oraz Agnieszka Łaska  nauczycielki wychowania fizycznego.  Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor witając uczestników debaty i przybliżającą tematykę programu.Po przywitaniu, przypomnieniu zasad i celu spotkania wyłoniono cztery zespoły. W dalszej części spotkania, uczniowie pracowali w  grupach i mieli za zadanie na przygotowanych wcześniej kartach pracy napisać: Co nam się podoba na lekcji wychowania fizycznego i Co nam się nie podoba? Następnie lider danej grupy prezentował na forum opinie, które zapisywano. Uczniowie bardzo rzeczowo podeszli do zadawanych pytań, dobrze pracowali w zespole i wypracowali ciekawe wnioski.
Na lekcjach wychowania fizycznego podoba im się : fajny nauczyciel wf, gry zespołowe piłka nożna, siatkówka, koszykówka, unihokej, zajęcia na siłowni. W propozycjach naprawy lekcji wf wymieniali:krótsze rozgrzewki,  mniej biegania,bez „krzesełek ” na rozgrzewce i „brzuszków” oraz instalacja dużego lustra w szatni damskiej.  Po prezentacji prowadzący debatę przedstawił zadania do wykonania w programie.Po rzeczowej dyskusji uczniowie ponownie w grupach zajęli się omówieniem zadań do wyboru. Skupiono sie na dwóch zagadnieniach:

1. Sprawdzaj postępy i predyspozycje
2. Innowacyjne zajęcia pozalekcyjne

Biorąc pod uwagę opinie całej społeczności szkolnej i  uczniów uczestniczących w debacie w   dalszej pracy  w ramach programu WF z Klasą,  będziemy  dążyć przede wszystkim do  zróżnicowania i urozmaicenia zajęć wychowania fizycznego.

Koordynator programu Marcin Moszczyński

DSCF3536 DSCF3546 DSCF3545 DSCF3542 DSCF3540 DSCF3533

 

DSCF3548DSCF3549DSCF3550DSCF3555DSCF3556

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

One Response to Sportowy Okrągły Stół

 1. Martyna says:

  Witam serdecznie!

  Cieszę się, że SOS już za Wami i że był tak owocny! Podoba mi się to w jaki sposób zorganizowaliście pracę w trakcie spotkania oraz to, ze w trakcie obrad obecna była pani Dyrektor (myślę, ze jej obecność nadała spotkaniu pewnej doniosłości). Czy uczniowie klas trzecich także mieli możliwość wypowiedzenia się na temat sportowego życia szkoły? Potocznie zwane „trójki” najlepiej w końcu znajdą Wasz WF, są w szkole najdłużej i ich zdanie także jest cenne (można o nie zapytać np. poprzez wypełnienie ankiety lub wypracowanie postulatów w trakcie godzin wychowawczych).

  Uczniowie wskazali konkretne elementy, które ich zdaniem wymagają poprawy. Czy rozmawialiście o nich w trakcie debaty? To ważne, aby uczniowie usłyszeli konkretną odpowiedź na swoje pomysły. Które z nich są możliwe do zmiany? Które nie? Na które potrzeba czasu?

  Jakie są wnioski z Waszego spotkania? Z czego jesteście najbardziej zadowoleni? Co było trudne?

  Wybraliście bardzo ciekawe zadania semestralne. Trzymam kciuki za realizację Waszych pomysłów na tych polach!

  Martyna
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge