Jak wygląda praca redaktora gazety \"Gimnazjak\"?

Blog ten jest poświęcony \"Gimnazjakowi\". Można tu znaleźć informacje jak powstaje gazeta, kto może zostać redaktorem oraz różne nowinki z naszego gimnazjum. Serdecznie zapraszam do czytania ;))

No, konkurs blogów dobiegł końca :D Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom ;) Spisaliście się na medal. Ale nie po to piszę tę (pewnie ostatnią) notkę :D

Chciałabym z całego serca podziękować za 1 miejsce w kategorii blog autorski :D nie spodziewałam się aż takiego wyróżnienia (naprawdę!) Myślałam że nie mam żadnych szans z innymi blogerami, zwłaszcza, że mój blog nie jest idealny i nie był prowadzony systematycznie. Ale i tak bardzo, bardzo, bardzo dziękuję :)

A na koniec roku szkolnego życzę wszystkim uczniom czerwonych pasków (tych na świadectwie ;) ) oraz jak najwyższych średnich :D no i oczywiście tych naszych upragnionych wakacji :P abyście dobrze wypoczęli przed kolejnym rokiem nauki.

Również chciałabym Was zachęcić do odwiedzania mojego prywatnego bloga

http://himmel.blov.pl/

.

Przez wakacje będę pisać tu autorskie opowiadanie, które obiecałam zacząć tu, ale zdecydowałam, że założę całkiem nowego bloga :D mam zamiar rozpocząć 1 lipca 2012 roku. Wybaczcie mi moje błędy interpunkcyjne, językowe i niezrozumiałe nieraz zdania ;) Piszę tę historię po swojemu, w moim własnym języku. W ten sposób wyrażam siebie :P

A na sam koniec —- piosenka :D Niech Wasze wakacje będą takie jak ona – różowe xD
(wiem, że niektórzy nie przepadają za różem (ja też nie), ale chodzi mi o to, żeby były wesołe jak ta piosenka, lekkie no i przede wszystkim szczęśliwe :D )

YouTube Preview Image

„Młodzieżowa Szkoła Dziennikarstwa” – jeden z

 najlepszych projektów w Polsce

Hej ;)

Pragnę Was poinformować o wieeelkim wyróżnieniu, które dostał nasz projekt „Młodzieżowa Szkoła Dziennikarstwa” :D Otóż, na stronie www.projektzklasa.pl odbyło się głosowanie na projekty. Z naszej szkoły zgłoszone były 4: „Jak nie stać się ofiarą cyberprzemocy?” (projekt nr 243); „Młodzieżowa Szkoła Dziennikarstwa” (projekt nr 5) ; „Mistrz sms-ów wśrób nastolatków” (projekt nr 50); „A czy znasz ty, bracie młody, swoje ziemie…?” – o mojej najbliższej okolicy (projekt nr 8 )

(wyniki: http://www.nowaera.pl/edycja-2012/laureaci.html)

Nasza szkoła otrzymała granty w wysokości 2000 zł. A my, uczniowie wykonujący projekt, otrzymaliśmy specjalne dyplomy :D (niestety, nie mogę go zeskanować, bo zostawiłam w szkole). Ale za to mam zdjęcie wszystkich osób zaangażowanych w projekt ;)

No i się tak zastanawiam: Dlaczego nie mogę dodać osobnego wpisu? :( Czy to już koniec blogowania?

______________________________________________

Zakończenie projektu LipDub

Hej ;) )

No, koniec roku już blisko :D a więc czas na kończenie projektów! Na Festiwalu, który odbył się w Dzień Dziecka zostały zakończone m.in. projekty: Młodzieżowa Szkoła Dziennikarstwa i LipDub, a 31 czerwca „A czy znasz ty, bracie młody…”. Zakończenie tego projektu opiszę jak tylko dostanę zdjęcia i filmy, a dziś czas na LipDub’a :D

Już wcześniej opisywałam ten projekt, ale dziś skupię się na samym teledysku. Miało nie o ogóle nie być podczas kręcenia, ale w końcu poszłam (z wielkim ociąganiem i pretensjami, ale nie żałuję :D ). No, oczywiście spóźniłam się dobre pół godziny ;) Gdy przyszłam, cała pierwsza zwrotka i refren były już opracowane. Dziewczyny dostały swoje linijki do odśpiewania, koncepcja została już wymyślona.

Tak jak zawsze, początki są trodne. Pierwszą scenę musieliśmy nagrywać aż 6 razy! Na początku były za duże kontrasty, ale pan wiedział co zrobić :D zasłonił okna w klasie! I wszystko szło jak po maśle. Ale kolejną trodnością była za mała szybkość naszego wybiegania z klasy. Nie wiedzieliśmy co zrobić, aby wszystko pasowało, żeby wokaliści byli przed kamerą na czas. W końcu zdecydowaliśmy, że osoby śpiewające będą czekały na kamerę poza klasą. Osoby wybiegną z klasy, zaczną tańczyć, a osoba śpiewająca wejdzie przed kamerę :D To też się nie udało od razu, bo słowa poleciały, a wokalisty nie było ;) ale po kilku próbach poszło dobrze. Innymi kłopotami było to, że nie zawsze wyraźnie ruszaliśmy ustami.

Druga scena poszła już lepiej. Pan przydzielił teksty. Ogólnie charakterystyczne jest to, że uczyłyśmy się ich w 5 min :D Pan powiedział tekst, osoba śpiewająca powtórzyła. Potem pan zaśpiewał, wokalista zrobił to samo. Powiem szczerze, najgorzej szło mnie, bo nie mogłam załapać tekstu ani wejścia. I choć potrafiłam go powiedzieć („…got what no one else had”) za nic nie potrafiłam tego zaśpiewać. Gubiłam się, szło dla mnie za szybko i wogóle. Może dlatego, że wtedy nie znałam aż tak dobrze tej piosenki?

Trzecia scena miała tylko trzy duble :D poszło łatwo ;) za pierwszym razem nie było widać skakanki, więc jej miejsce zostało zmienione :D a potem tylko zostało nakręcić radość (za 2 razem to nie wyszło, dopiero za 3). No i potem weszliśmy do hali i krzyczeliśmy „GIMNAZJUM DĘBNO!!!” :D To też pan musiał kręcić 3 razy. Za 1 razem zaśpiewaliśmy tam refren, za 2 razem za krótko krzyczeliśmy, a za 3 się udało dobrze :D

Montaż, montaż… Nie zajął mi dużo czasu;) ze względu na to, że musieliśmy podać czas trwania LipDuba (na potrzeby Festiwalu Projektów 2.0) złożyłam go na następny dzień od dostania surowych plików;) Jedynym takim „zastojem” były napisy końcowe, bo nie wiedziałam co tam napisać. Więc zadzwoniłam do pana i się spytałam ;)

Według mnie LipDub wyszedł rewelacyjnie :D To prawda, nie trzymaliśmy się reguł, że trzeba jednym ciągiem kręcić, ale i tak wyszło dobrze ;) w planach mamy jeszcze jeden teledysk, który najprawdopodobniej będziemy realizować w drugiej połowie czerwca :D

Pan Podstawczuk uważa, że jak na pierwszy raz jest bardzo dobrze i że przełamaliśmy lody :D   Dziewczyny z planu także są zdania, że teledysk wyszedł fajnie :P

A teraz czas na premierę LipDuba na blogu! :P

UWAGA, UWAGA! PANIE I PANOWIE! GIMNAZJUM PUBLICZNE W DĘBNIE PRZEDSTAWIA FILM PT. „LIP DUB JUNIOR HIGH SCHOOL IN DĘBNO”

Enjoy :D

Hej :D

Od poniedziałku trwa głosowanie na ostatni nr konkursowy „Gimnazjaka” :D

(http://press.juniormedia.pl/paper/contest_newspapers/thumb/)
W wyszukiwarkę wpisujemy GIMNAZJAK ;)

W ostatnim numerze znajdziecie m. in. wywiad z blogerką Marceliną Migdał, która wypowiada się na temat prowadzenia bloga, artykuł zatytułowany „Jakich mężczyzn cenią współczesne kobiety?” oraz jak zwykle kilka słów o tradycji :P tym razem o darciu pierza. Według mnie ostatnie wydanie jest bardzo ciekawe :D chciałabym Was gorąco zachęcić do oddawania głosów :D

(TYLKO DO NIEDZIELI 23:59)

A niedługo ostatni Festiwal Projektów :D Tyle pracy jest że masakra i tylko 2 dni. Nie wiem czy dam radę wstawić jakąś notkę do końca tygodnia. Na wariata wszystko jest robione. Dzisiaj montowałam Lip Duba (po zaakceptowaniu przez pana wstawię tu, abyście zobaczyli owoc naszej kilku miesięcznej pracy :D od razu mówię, że warto), czekają mnie jeszcze 3 prezentacje, powinnam się uczyć wiersza, ale nie wiem czy dam radę. Na dodatek jutro muszę zrobić projekt na biologię. Ten i następny tydzień będą chyba najcięższe w całym roku szkolnym. Ale potem już luzy :D i dobrze.

(wczoraj poszłam pod prysznic wpół do 12, bo o tej godzinie skończyłam odrabiać zad dom. (zaczęłam koło 20) wróciłam do domu o 19)

Heej :D

Teraz co nieco o projekcie ;) Na początek kilka newsów :D W końcu udało mi się złożyć „Gimnazjaka” (po 2 miesiącach opóźnienia). Dzisiaj po lekcjach zrobiłam ostatnie zdjęcia, których brakowało i wstawiłam do makiety. Jutro rano wydrukuję w szkole i dam do korekty (mam nadzieję że ostatniej). A wiecie, że składając gazetę można się nauczyć wielu rzeczy? Mam tu na myśli tzw. „wiedzę dziennikarską”. Czy wiedzieliście o tym, że numer strony to inaczej pagina? Albo to, co jest na górze pierwszej strony (adres szkoły, logo, tytuł itd.) to winieta? Bo ja nie wiedziałam :D Jest oczywiście bardzo dużo różnych nazw, ale niestety nie wszystkie je rozumiem do końca xD Na przykład słowo kolumna wszyscy rozumiemy, a apla? No nie wszyscy mogą wiedzieć co to jest (jest to powierzchnia w całości pokryta kolorem :) ).

Oprócz „wiedzy dziennikarskiej” uczymy się przede wszystkim cierpliwości. Wiele razy się denerwowałam, rzucając kończenie gazetki, gdy np. tekst nie chciał się ładnie zmieścić w wyznaczonym polu, albo nijak nie można było zapełnić pustych miejsc. Lub jeszcze ze względu na to, że artykuł jest za długi i trzeba by go włożyć na 3 trony. A tak nie można zrobić, bo to byłoby męczące przekładać co kawałek tekstu nastepną kartkę, co nie?

Kolejnym newsem jest to, że 18 wydanie konkursowe znowu zostało wyróżnione :D  To jest dla nas wielki sukces tym bardziej, że na głosowanie nie można było liczyć. Ludzie oddali na nas niecałe 50 głosów, ale dziękujemy jury za nagrodę ;) Na początku tylko nie udawało się nic wygrać (2 pierwsze gazety w tym roku szkolnym), a teraz idziemy jak burza :P Bardzo sięz tego cieszymy.

W związku z projektem Młodzieżowa Szkoła Dziennikarstwa na Festiwal Projektów 2.0 został przygotowany specjalny folder, promujący naszą gazetę. Autorkami były Karolina Żurawska i Wioleta Łukasik. Dziewczyny rozdawały go 21 marca 2012 roku klasom Gimnazjum Publicznego im. A. Fiedlera w Dębnie.

Jednak, aby jeszcze lepiej zaprezentować projekt, Karolina Nowikowska i Izabela Cybulska wspólnie przygotowały historyjkę obrazkową, która przedstawiała historię projektu.

Historyjka obrazkowa – część 1
Historyjka obrazkowa – część 2
Historyjka obrazkowa – część 3
Historyjka obrazkowa – część 4

Wiola czytała tekst.

Narracja do historyjki obrazkowej.

No a o filmie instruktażowym chyba nie trzeba już wspominać, bo był już zamieszczony na blogu, ale dla nie wtajemniczonych (czyt. dla tych, którzy nie śledzili wpisów na bieżąco) zamieszczę go jeszcze raz :D

YouTube Preview Image

Film był kręcony w sobotę 10 marca i środę 14 marca (w ten drugi dzień mam dziwny głos, bo byłam wtedy chora xD a zadanie trzeba było wykonać). No i w czwartek montaż :D W piątek prezentacja i ewentualne poprawki (które musiały być :D ).

(więcej informacji o kręceniu filmu znajdziesz tutaj: http://blogiceo.nq.pl/gimnazjak/?m=20120331)

I trzecim newsem z kolei jest to, że jest już składany kolejny numer konkursowy gazety :D

A co na dzisiaj? Jeszcze tylko poprawić i wysłać artykuł, odrobić zad. dom, nauczyć się na jutro na 4 kartkówki i odpowiedź z geografii i można iść spać :P

Cześć:D We wtorek (17.04.2012) odbyła się próba przedstawienia na Dzień Mężczyzn ;) nie opisuję każdych prób, ale ta jest warta omówienia ;)

Tego dnia dokonywaliśmy poprawek dotyczących gry aktorskiej oraz konkursów. Wiemy już, że brakuje nam guzików, narzędzi, karteczek do konkursu na rozpoznawanie marek samochodów i dopisywanie nazw klubów sportowych i drużyn. Na początku zrobiliśmy próbę z konkursami, żebyśmy z Wiki wiedziały co kiedy mówić, a potem, gdy Marcysia i Wiola wiedziały jakich rzeczy brakuje, cały przebieg bez konkursów, aby chłopcy poćwiczyli swoje role. Następnie usiadłyśmy w ostatniej ławce, a oni mówili po jednej swojej kwestii tak, aby było wyraźnie. Na początku było to trudne, ale potem szło im coraz lepiej ;)

Zostaje też sprawa tej zaginionej piosenki.. ZNALAZŁAM !!! :D (przed chwileczką, ale znalazłam ;) )

YouTube Preview Image

Czemu nie wpadłam na to od razu? :D (że pan Jarre nagrał to z panem Vangelisem)
A tak na marginesie – muzyka elektroniczna wymiata :D każdy kolejny utwór przenosi do innego świata, opowiada o czym innym.. Ale bardzo lubię też utwory Vangelisa. Do moich ulubionych należą:

„Conquest of paradise”
YouTube Preview Image

Tekst piosenki jest prawdopodobnie wymyślony przez twórców:

„In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.”

„Chariot of fire” (bardzo znany utwór ;) )
YouTube Preview Image

Jutro ściągnę „Miami Vice” i przyniosę do szkoły na pendrive i wreszcie będzie można skończyć prezentację:D