Na co dzień w Piotrowie 2.0 !

 • Wakejszyn <3

  Otóż wakacje kochani, co prawda juz od 29 czerwca ale i tak wszystkim życze wesołych i  szalonych wyjazdów czy dobrego, rozrywkowego spędzania wolnego czasu.  Przy tak wysokich temeraturach opalajcie się i (podobo 3 września-1 poniedziałek września) wracajcie do szkoły. :D

   

  Pozdrawiam, Cecylia ! :)

   
 • Mam już wakacje ^^

  Wyjeżdżam do sanatorium . Ale oczywiście nie znaczy to że będę siedzieć cicho jak myszka pod miotłom. Będzie tam internet więc będę opowiadać co u mnie lub jeżeli będę dostawała informacje od znajomych to także o Piotrowie. Trzymajcie się ciepło bo się oziembia , jeszcze 22dni,11godz,31min,25sekund.;D

   
 • Dyplom 2.0

  Dyplom 2.0

  Za prowadzenie bloga w programie Szkoła z klasą 2.0  w roku szkolnym 2011.2012 otrzymuje

  Cecylia Łaska :D

  A tak tylko was powiadomiłam ^^ Dyplomik i odznaka :D

   
 • „Have fun with English”

  Have fun with English„- projekt edukacyjny, sama ja jestem jego członkiem.  Jest to projekt realizowany w ramach projektów Szkoły z Klasą 2.0

   Głównym jego celem było stworzenie zakładki dotyczącej języka angielskiego na stronie internetowej naszej szkoły .( zs_piotrow.republika.pl ). Tworząc tę zakładkę chcieliśmy pomóc wszystkim uczniom naszej szkoły w nauce języka angielskiego, a także zachęcać ich do samodzielnej nauki tego języka.

  W projekcie brała udział częściowo klasa IIB , ale ścisłe grono uczniów tworzących zakładkę i materiały, które możecie na niej znaleźć to : Cecylia Łaska, Klaudia Kaczmarek, Iwona Wojtaszek, Amanda Tomczyk, Mateusz Szkudlarek.

  W naszym projekcie proponujemy: 

  1. Informacje na temat ważnych wydarzeń związanych z językiem angielskim np. tegoroczny konkurs angielskiej piosenki.
  2. Ciekawe linki, które pomogą wam poszerzać waszą wiedzę dotyczącą j.angielskiego, a także miło spędzać czas wolny np. ucząc się języka poprzez piosenki. Jak wiecie śpiewanie w tym języku cieszy się ogromnym powodzeniem. Na stronie także zaprezentowane są teksty piosenek do ćwiczeń.
  3. Kolejnym ciekawym elementem projektu są filmiki i prezentacje na temat krajów anglojęzycznych lub propozycje wycieczek- autorami są osoby z klasy IIB
  4. Przed sprawdzianem lub kartkówką proponujemy ćwiczenia gramatyczne a także sprawdzenie przed sprawdzianem.
  5. W wolnym czasie możecie poczytać żarty w j. angielskim, zmierzyć się z łamańcami językowymi i poćwiczyć wymowę, a także rozwiązywać zagadki, poczytać o świętach, jakie obchodzą rówieśnicy w Wielkiej Brytanii. Są także quizy i pytania do konkursów anglojęzycznych.
  6. A dla najmłodszych ciekawe ćwiczenia.

  Sprawdź sam !

  http://zs_piotrow.republika.pl/gim_ang.html

   
 • Angielska piosenka.

  Dnia 29 maja w sali OSP Piotrów niedaleko naszej szkoły odbył się gminny konkurs angielskiej piosenki. 1 miejsce zajęła uczennica z Jankowa, natomiast 2 i 3 miejsce uczennice z naszej szkoły z Piotrowa. Gratuluję :D

  Pozdrawiam,Cecylia;)

   
 • Na co dzień w Piotrowie.

  Hey Hi Hello !

  Rozpoczynamy wiadomości z Piotrowa! W tym wpisie dowiemy się:

  * Kiedy eliminacje konkursu angielskiej piosenki

  * Jak żyje Piotrów

  * O wycieczce na Termy Maltańskie

  * Testy kompetencji w II klasach

  —————————————————————————————————-

  * Jak co roku w naszej szkole odbywa się konkurs angielskiej piosenki . Termin eliminacji w Piotrowie został ustalony na 24 Maja.  Powodzenia !

  * Piotrów wiosennie i radośnie. Przerwy spędzamy na powietrzu, każdy uczeń poczuł lato bo w szkolnym sklepiku pojawiły się lody ! ^^

  * Termy Maltańskie . Wyjazd do Poznania odbędzie się 22 Maja.Więcej o pobycie naszych uczniów dowiecie się po 22 ! A tu daje linka do strony głownej Term Maltańskich :  www.termymaltanskie.com.pl

  * Jak co roku klasy II piszą testy kompetecji sprawdzające nabyte umiejętności.Terminy testów:

  21 Maja – test z HISTORII  WOSU  JĘZYKA POLSKIEGO

  (22 Maja – Termy Maltańskie)

  23 Maja-  FIZYKA BIOLOGIA GEOGRAFIA CHEMIA MATEMATYKA

  24 Maja- JĘZYK ANGIESLKI

  ———————————————————————————————————

  Ps. przepraszam że dość długo nie pisałam ,ale zachorowałam :c

   Pozdrawiam, Cecylia ! 

   
 • Egzaminy gimnazjalne.

   Powodzenia 3-klasistą i udanego wyboru nowej szkoły !.  

   

  ^^

   
 • Projekt Szkoła z klasą 2.0 .

  Dziś odbyło się kolejne spotkanie mające na celu wytyczyć pomysł,cele konkursu,oraz podzielenie się pracą.

  Nasz projekt  polega na założeniu zakładki na stronie naszej szkoły o nazwie „English”. Będzie to w rodzaju INTERNETOWEGO PORTFOLIO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO  . Naszym celem jest pomoc uczniom którzy chcieli by pouczyć się na sprawdziany,kartkówki odpowiedzi dając im różnego rodzaju ćwiczenia,informacje dotyczące gramatyki i słownictwa. Jest wiele osób które interesują się Wielką Brytanią oraz krajami w których mówi się po angielsku. Właśnie dla nicFlaga Wielkiej Brytanih będą informacje,plakaty,prezentacje,filmy o krajach anglojęzycznych. Te informacje przydadzą się do konkursów. Myślę iż wstawimy gimnazjalne testy z j.angielskiego by poćwiczyć przed egzaminem gimnazjalnym. Wstawione będą informacje o najbliższych konkursach związanych z tym językiem oraz testy konkursowe dla treningu !

  Na ostatnim spotkaniu ustaliłyśmy iż nasza pani od j.angielskiego wyśle nam na maila różne prace uczniów ,a naszym zadaniem będzie posegregowanie ich.

  W planach jest jeszcze ankieta dla uczniów na ile potrzebna byłaby im zakładka „English”

  ———————————————————————————————————

  W Piotrowie jak zawsze –  wesoło.

  Pan od informatyki i religii mojej klasie IIb przygotował 2 prezentacje. Pierwsza dotyczyła Całunu Turyńskiego ,a druga Św. Faustyny . Myślę iż jest to dobry sposób lekcji ponieważ mamy coś więcej niż notatki ale obrazy i wzrokowo zapamiętujemy wydarzenia.

  Pozdrawiam , Cecylia ! 

   
 • Everything and nothing – Piotrów<3

  Długo się nie odzywałam ale jestem;) Co słychać w Piotrowie?

  - Po długim weekendzie wszyscy wypoczęci i bierzemy się do nauki bo to tylko 3 dni do przerwy świątecznej a w środę znów wracamy – jest to 11 kwiecień no i „wywiadówka”.So, learning welcome !

  -Wiosna, ach to ty ! tak śpiewamy w piosence Marka Grechuty. Powitaliśmy już wiosnę robi się coraz cieplej więc pobyt w szkole może umilić nam wyjście na dwór. Uczniowie z naszej szkoły mogą już wychodzić na boisko i tam spędzać przerwy. Mimo tego nasi experci od radio węzła – Dagmara, Gosia , Zuza i Kuba-nie zapomnieli o muzyce i na długich przerwach możemy poruszać się w rytm utworów.

  - IIb ma także zadaną pracę domową którą trzeba wykonać w formie prezentacji multimedialnej tematem głównym jest „Złoty Wiek”-renesans.

  - Szóstoklasiści piszą jutro testy więc nie zapomnijmy o nich i „trzymajmy kciuki”

   

  A tak na koniec :

   Wiosna idzie, a z nią święta, ktoś o Was pamięta, życzę jajek kolorowych i kurczaków odjazdowych, pyszne ciasta jedzcie na zdrowie i miejcie wciąż zielono w głowie.
  Pogody, słońca, radości, w niedzielę dużo gości, w poniedziałek dużo wody – to dla zdrowia i urody. Dużo jajek kolorowych, świąt wesołych oraz zdrowych.!

  Cecylia, trzymajcie się ! 

   
 • Wiosna na sportowo !

  Dziś w naszej szkole z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizowane były zawody w zbijaka . Zawody dla klas gimnazjalnych odbyły się po 3 lekcji . Każda przeciwna klasa np. IIIa z IIIb rozgrywały się . Następnie wygrani z jednej klasy rywalizowali z innymi wygranymi . Nasza klasa zajęła miejsce IV wygrała klasa IIa.  Odbył się jeszcze Dzień koloru oczywiście – ZIELONEGO !

   

   

   
css.php