«

»

lis 10

Przewrót na WF-ie czas zacząć!!! SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ

Badania pokazują, że aż 23% gimnazjalistów nie ćwiczy na WF-ie, zaledwie co piąty uprawia sport godzinę dziennie, polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, coraz częściej nauczyciel Wychowania fizycznego słyszy: „nie ćwiczę bo mi się nie chce…”.
Dlatego postanowiliśmy działać, biorąc udział w III edycji ogólnopolskiego programu
WF z Klasą. Celem do którego dążymy jest „Przewrót na WFie”. Wprowadzenie mody na aktywność
i zdrowy tryb życia.
W związku z tym, dnia 05 XI 2015 o godz. 8:00 , w sali gimnastycznej odbyły się w naszej szkole obrady SPORTOWEGO OKRĄGŁEGO STOŁU w ramach realizacji programu „WF z klasą”, organizowanej przez CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej) . W debacie udział wzięła pani dyrektor Katarzyna Garnuszewska-Goździewicz, nauczyciele: Magdalena Raczkowska, Anna Jangas, Małgorzata Urbaniak, oraz pedagog szkolny Anna Czajkowska. Społeczność uczniowską reprezentowali przedstawiciele klas I, II i III.
Wstępem do naszej dyskusji była prezentacja najczęściej pojawiających się odpowiedzi na
5 głównych pytań programu WF z Klasą, postawionych każdej klasie na godzinie wychowawczej. Następnie wspólnie staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: Co jesteśmy w stanie poprawić w naszej szkole od zaraz? Jak możemy to zrobić sami? A czego potrzeba nam z zewnątrz, by dokonać bardziej radykalnych zmian?
Nasza debata miała charakter swobodnej dyskusji. Każdy biorący w niej udział, miał możliwość przedstawić swoje poglądy, spostrzeżenia i uwagi dotyczące lekcji WF-u w naszej szkole. Częste różnice zdań i aktywny udział uczniów w dyskusji, świadczą o potrzebie i konieczności zmian. Cieszy nas również fakt, iż po burzliwej dyskusji, udało nam się wypracować kompromis. Wszystkie pomysły i ustalenia, które zapadły podczas debaty, zostaną przekazane każdej klasie w formie pisemnej. Zadanie, jaki wybraliśmy do realizacji w I okresie r. szk. 2015/2016, w ramach programu WF z Klasą, to Ruch na lekcjach i aktywne przerwy.
Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami, uda nam się „Przewrót na WF-ie”.

KOORDYNATOR
Magdalena Raczkowska

GALERIA SOS
SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ(2)

DSC02574
DSC02602
DSC02606DSC02611
DSC02612
DSC02643DSC09087

1 komentarz

 1. Zuzanna

  Witam Was serdecznie po obradach Sportowego Okrągłego Stołu.
  Bardzo pięknie przystroiliście tego dnia salę gimnastyczną! Plus za obecność pani dyrektor oraz nauczycieli wspierających program. Cieszę się, że w debacie nie pominęliście głosu żadnej z klasy – napiszcie proszę jak zostali wybrani delegaci. Czy były to trójki klasowe? A może chętne osoby? W jaki sposób zbierali oni informacje od swoich rówieśników?

  W prezentacji umieściliście postulaty uczniów – dotyczą one między innymi poprawy warunków do przebierania się przed i po lekcji WF, wprowadzenia podziału na grupy damsko-męskie, zakupu nowego sprzętu sportowego, wyposażenia siłowni oraz wyremontowania czy budowy nowych obiektów sportowych. Koniecznie odnieście się, które z tych propozycji są realne do realizacji i które stawiacie jako priorytetowe.

  A na jakiej podstawie wybraliście zadanie semestralne? Czy odbyło się w tej sprawie głosowanie?

  Z góry dziękuję za udzieleni odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania,
  Zuzanna Machalska
  Wf z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php