Skip to content
cze 21 / vpe

Festyn szkolny

Dnia 18 maja zorganizowaliśmy w naszej szkole coroczny festyn szkolny pod hasłem „Kocham Cię Polsko”.

Odbywały się tam kiermasze, zawody sportowe. Koledzy przygotowali stoiska kulinarne. Najważniejszym punktem programu był pokaz prezentacji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli współpracujących w programie „Szkoła z klasą 2.0″. Na początku odbyły się pokazy prezentacji, mogliśmy przedstawić nasze dokonania całoroczne i porównać z innymi.

Następnie odbył się teleturniej „Kocham Cię Polsko”, w którym wzięły udział drużyny uczniów, nauczycieli i rodziców. Większość pytań dotyczyła wiadomości z naszych prezentacji.

Było bardzo dużo zabawy i śmiechu. Zwyciężyła drużyna uczniów – na szczęście :)

Niestety wszystkie drużyny otrzymały nagrody, więc nie czuliśmy się wywyższeni.

Bardzo fajne były występy artystyczne uczniów i nauczycieli, a szczególnie podobała nam się tańcząca pani Dyrektor :)

 

cze 21 / vpe

Lech Poznań – historia klubu. Jego znaczenie dla naszego regionu.

Tegoroczny projekt gimnazjalny był efektem burzy mózgów i działań kibiców naszej lokalnej drużyny. Zaproponowaliśmy temat „Lech Poznań – jego znaczenie dla regionu. Historia klubu”. Pracowaliśmy pod opieką pani Marioli Gryczyńskiej w małym, trzyosobowym zespole. Na pierwszym spotkaniu omówiliśmy temat – przedstawiliśmy nasze propozycje, zasady współpracy i podzieliliśmy się zadaniami. Każdy z nas przygotowywał pewną część tematu. Korzystaliśmy z Internetu, prasy lokalnej. Zaprosiliśmy bramkarza Lecha Poznań – Krzysztofa Kotorowskiego, który udzielił nam wywiadu na temat klubu. Na zakończenie przygotowaliśmy wspólną prezentację.

Najlepszym punktem było spotkanie z bramkarzem klubu Lecha.

cze 21 / vpe

Historia polskiego kabaretu

21 marca w naszej szkole odbył się coroczny koncert poświęcony 1 dniu wiosny. W grudniu i na początku stycznia przygotowaliśmy pod opieką biblioteki szkolnej prezentację dotyczącą historii kabaretu.

Na początku ustaliliśmy temat prezentacji, podzieliliśmy się pracą w naszej grupie – każdy miał przygotować najciekawsze programy kabaretowe. Przy wyszukiwaniu informacji korzystaliśmy z zasobów Internetu – youtube – kwejk. Przygotowując prezentację posługiwaliśmy się programem Powerpoint.

Wspólna praca wszystkim się podobała, było mnóstwo zabawy.

css.php