Wyniki szkolnego turnieju w tenisie stołowym

W turnieju startowało 32 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Mecze rozgrywano systemem pucharowym, tzn. przegrywający odpadał. Zawody stały na wysokim poziomie i dostarczyły dużo emocji. Prym wiedli gimnazjaliści z klasy II b, którzy zajęli pierwsze cztery miejsca. Mistrzem szkoły został Mariusz Dąbrowski, który w finale pokonał Dawida Nowaka. W meczu o 3 miejsce Przemysław Witkowski wygrał z Piotrem Boguckim. Finaliści zostali uhonorowani medalami, dyplomami oraz słodkimi nagrodami.

tenis

PIKNIK RODZINNY

pk pk2

Więcej zdjęć

Zespół Szkół w Starych Proboszczewicach przystąpił po raz kolejny do Ogólnopolskiej Kampanii pod nazwą „Postaw na rodzinę”, której pomysłodawcą jest Krakowska Akademia Profilaktyki. W ramach tej Kampanii 29.05.2015r. został zorganizowany Piknik Rodzinny, którego inicjatorem byli pedagodzy szkolni Pani Agnieszka Rybka i Pani Anna Jarzębowska-Krześniak, a organizatorem była Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne.
Ideą festynu było promowanie zdrowego stylu życia, zorganizowanie alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu poprzez wspólną zabawę, poprawienie relacji z bliskimi, promowanie pozytywnego obrazu rodziny, zacieśnianie więzi międzypokoleniowej.
Realizując Kampanię chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, iż to Rodzina jest najmniejszą komórką lokalnej społeczności, ma wpływ na proces wychowania i kształtowania młodego pokolenia, a głównym jej zadaniem jest zapewnienie swoim członkom poczucia bezpieczeństwa, stabilności i oparcia.
Wspólnym świętowaniem wszyscy skierowali słowa podziękowania i wdzięczności do dziadków i rodziców. To oni troszczą się aby ich dzieci i wnuki mogły korzystać z prawa do  życia, zdrowia, nauki, zabawy, rozwoju zainteresowań, rodziny, bezpieczeństwa, tajemnicy, przyjaźni oraz wypełniać swoje obowiązki żeby dobrze się odżywiać, żeby słuchać swoich rodziców, żeby dobrze wykorzystywać czas na naukę, żeby radośnie i przyjaźnie bawić się z innymi.
Z okazji Dnia Dziecka dyrektor szkoły życzyła dzieciom, aby rozsądnie korzystali ze swoich praw oraz odpowiedzialnie i radośnie wypełniali swoje obowiązki.
Jak się wielkość w życiu rozpoczyna”.
W czasie pikniku rodzice i dziadkowie mogli podziwiać: grupę taneczną „Arabeski”, występy dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III szkoły podstawowej, uczniów ze  Szkolnego Koła Teatralnego, wokalistów, tancerzy.

Chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym (kredowy rysunek) pt. „Moja rodzinka”, aerobiku dla mam i córek, konkurencjach sportowych dla rodzin „na wesoło”.
Następnie Pani Dyrektor Jolanta Trojanowska wręczyła  certyfikaty współtwórców ogólnopolskiej kampanii  „POSTAW NA RODZINĘ”: Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach, Radzie Pedagogicznej Zespołu Szkół w Starych Proboszczewicach, Gminie Stara Biała, Ochotniczej Straży Pożarnej w Proboszczewicach. Certyfikat „NAUCZYCIEL PRZYJAZNY RODZINIE” otrzymały panie pedagog: Agnieszka Rybka i Anna Jarzębowska-Krześniak.
Na zakończenie imprezy wszyscy zaśpiewali piosenkę „Najlepsza drużyna to moja rodzina”.
Podczas trwania festynu dostępne były również inne atrakcje:
Dmuchane zjeżdżalnie
Szkolny plac zabaw
Zabawy z chustą
Malowanie twarzy
Stolik z kolorowankami dla maluchów
Kącik Słodkości (wypieki rodziców i nauczycieli)
Stoisko z popcornem
Kiełbaska z grilla
Stoisko z sokami
Stoisko z ulotkami kampanii „POSTAW NA RODZINĘ”

plakat

HARMONOGRAM PIKNIKU RODZINNEGO

Termin: 29 maja 2015r.

Początek imprezy godz. 13.00

Miejsce pikniku: teren szkoły

13.00 – oficjalne powitanie rodziców i uczniów przez panią Dyrektor Jolantę Trojanowską

13.10 – występ grupy tanecznej

13.20-14.20 – występy dzieci z grup „0” i klas I-III SP, skecze pt. „Życie kabaretem jest” w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego

14.20 – 14.50 – konkurs plastyczny (kredowy rysunek) pt. „Moja rodzinka”

14.55-15.40 – konkurencje sportowe dla rodzin „na wesoło” (uczeń + rodzic)

15.45 – wręczenie przez p. Dyrektor Jolantę Trojanowską certyfikatów ogólnopolskiej kampanii  „POSTAW NA RODZINĘ”

• Stolik z kolorowankami dla maluchów
  • Kącik Słodkości (wypieki rodziców i nauczycieli)
  • Stoisko z popcornem
  • Kiełbaska z grilla
  • Stoisko z sokami
  • Wata cukrowa

Biwak w Miałkówku

W czwartek 14 maja uczniowie gimnazjum wyjechali na trzydniowy biwak do ośrodka wypoczynkowego w Miałkówku. Jak zwykle nie zabrakło atrakcji: był krótki rajd ścieżką dydaktyczną nad brzegiem jeziora, ognisko i wieczorne podchody. Mimo nieco kapryśnej pogody nikt nie narzekał. Kolejny biwak w przyszłym roku szkolnym.

029

024Więcej zdjęć

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Płocka

12 i 13 maja 2015r. nasi uczniowie wzięli udział w lekkoatletycznych Mistrzostwach Płocka szkół gimnazjalnych. Dziewczęta i chłopcy zdobyli dużo medali i ustanowili nowe rekordy szkoły w poszczególnych dyscyplinach. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: klasy I i II oraz klasy III.
Najlepsze wyniki uzyskali:
W kategorii chłopców  I i II klas – Gabriel Ners (skok w dal – I msc 5,50), Marcin Kralski (bieg na 100m – II msc 12,12), Kuba Przybylski (bieg na 100m – III msc 12,35), Błażej Budnicki (bieg na 1000m – III msc 3,03), sztafeta 4×100 – I msc (Kralski, Przybylski, Ners,Wierciński).
III klasy: Przemysław Pyrzak (pchnięcie kulą – III msc 10,51), sztafeta 4×100 (Dumański, Dankowski, Komar, Dalka).
W kategorii dziewcząt: I i II klasy: Maja Pietrzak (skok wzwyż – II msc 1,41), Aleksandra Rzepecka (skok wzwyż III msc 1,30). III klasy: Więcińska Alicja (skok w dal – II msc 4,31).
Nasi lekkoatleci zasługują na brawa. W ogólnej klasyfikacji chłopcy byli najlepsi i zajęli I miejsce. Dziewczęta co prawda VI miejsce, ale ich waleczna postawa i ambicje były godne podziwu. Uczniowie zostali zauważeni przez trenerów lekkoatletyki i zaproszeni do wspólnych treningów.

DSC_0459

Gminne zawody w piłce nożnej

27 kwietnia 2015r. na boisku Orlik w Maszewie Dużym rozegrane zostały zawody gminne w piłce nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych. Przy słonecznej pogodzie młodzież prezentowała swoje umiejętności sportowe. Zawody zakończyły się w następującej kolejności:
Szkoły gimnazjalne dziewczynki
I miejsce Maszewo
II miejsce Stare Proboszczewice
Szkoły gimnazjalne chłopcy

pndzpndz

XVII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

24 kwietnia na lotnisku Wsola koło Radomia rozegrane zostały finałowe biegi przełajowe w ramach XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Region płocki reprezentowali dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy 10 kwietnia w Sierpcu zajęli miejsca 1-12 w biegach międzypowiatowych.
Z naszej szkoły zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego 2 uczniów: Błażej Budnicki rocznik 2000 z II miejsca i Bartosz Kupis rocznik 2000 z VIII miejsca, którzy pod opieką Katarzyny Kiełpińskiej wyjechali wraz z innymi uczestnikami  powiatu płockiego na finał wojewódzki.
We wspaniałej, sportowej atmosferze, przy ładnej pogodzie młodzież mogła pokazać swoje zdolności sportowe. W każdej kategorii wiekowej startowało ok 100 osób, zatem konkurencja była bardzo duża. Chłopcy nie zajęli znaczących miejsc, ale zdobyli dla szkoły cenne punkty.

pndzwsola

Międzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

Międzypowiatowe indywidualne biegi przełajowe dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbyły się w Sierpcu 10 kwietnia br. Nie mogło zabraknąć tam reprezentacji naszej szkoły. W każdym roczniku wystartowało po 6 naszych uczennic i uczniów, w sumie reprezentacja liczyła 36 osób. Znaczące miejsca zajęli: