2013? A kto to jeszcze pamięta…

2013 odszedł od nas już 9 dni temu….

Ale my i tak datę w zeszytach zapisujemy jeszcze (…).13r.

Może z powodu utraty tego roku, który dla niektórych był dobry, dla innych zły podzielmy się ulubionymi albumami i piosenkami.

Oto moje TOP 9 albumów z 2013r.

9. Lorde – Pure Heroine

Mimo młodego wieku Lorde podbiła wszelkie listy hitów swoim najpopularniejszym singlem „Royals”, który po usłyszeniu za nic nie chce wyjść z twojej głowy. Album jest złożony z piosenek o podobnej kompozycji co wcześniej wspomniane „Royals”, idealny dla osób lubiących spokojną, lecz na pewien sposób idealną i wyróżniającą się z pośród tłumu muzykę.

Moje ulubione piosenki: Royals, Tennis Court, Team

8. Panic! at the Disco – Too Weird to Live, Too Rare to Die!

Album ten usłyszałem dość niedawno, ale od razu bardzo spodobała mi się większość piosenek, które się na nim znajdują. Są bardzo „chwytliwe” i często do niego wracam. Lubisz rocka? Lubisz pop? Check It Out!

Moje ulubione piosenki: Miss Jackson, Girls/Girls/Boys, Vegas Lights, Nicotine, This is Gospel

7. will.i.am – #willpower

Kolejny solowy album byłego członka BEP. Ten jest przepełniony elektroniką, za którą jedni wielbią, drudzy nienawidzą will’a. Oprócz elektroniki przepełniony jest on również artystami, których will.i.am zaprosił do współpracy.

Moje ulubione piosenki: Gettin’ Dumb, Far Away From Home, Fall Down, Love Bullets

6. Katy Perry – Prism

Czyli „już” dorosła i mniej cukierkowa Katy. Próba utraty „słodkiej do mdłości nastolatki” zdecydowanie jej się udała. Piosenki są przemyślane i nie brak tu hitów, zresztą tak było też w „Teenage Dream”, ale tu spotykamy się z zupełnie innym rodzajem pop’u – ciekawszym.

Moje ulubione piosenki: Legendary Lovers, Dark Horse, International Smile

5. Justin Timberlake – The 20/20 Experience (Part 1)

Na części pierwszej jest tylko 10 piosenek… Co z tego jeśli średnia ich długość to 7 min! W radiu oczywiście możecie usłyszeć ich wersje skrótowe wersje, ale te tracą swoją Timberlake’ową magię… Ten rytm jest… No taki… Że… Musicie to posłuchać.

Moje ulubione piosenki: Mirrors, Don’t Hold The Wall, Let The Groove Get In, Blue Ocean Floor

4. M.I.A. – Mantagi

Może dużo z was o niej nie słyszało, ale tak już tu u nas w Polsce jest. M.I.A. znana szczególnie w UK i USA połączyła rytmy reggae oraz muzyki hinduskiej i tak powstał „Mantagi” – album którego piosenki potrafią „zawładnąć” umysłem.

Moje ulubione piosenki: Bad Girls, Bring The Noize, Come Walk With Me

3. Ifi Ude – Ifi Ude

Tej artystki pewnie też większość z was nie kojarzy, ale tym razem to Polka (pochodzenia afrykańskiego, ale Polka). Znana jest między innymi z muzycznego programu Must Be The Music (III edycja), w którym mimo, że nie wygrała, to wygrała zdecydowanie więcej. Fani przez portal internetowy mogli przekazać jej pieniądze na wydanie albumu (a w zamian za to dostawali prezenty jak płyta z podpisem, plakat czy nawet 20 minutowy prywatny koncert) – Ifi zebrała w ten sposób 27 tyś. złotych. Wydała album w którym widać inspirację miejscem jej urodzenia, jak i piosenki w języku polskim. Osobom, które nie znają Ifi szczerze polecam przyjrzeć się jej twórczości.

Moje ulubione piosenki: Fala, My Baby Gone, ArkTika, Shake It – Don’t Panic, Day, Inna

2. Britney Spears – Britney Jean

Nowy krążek znanej praktycznie każdemu Britney jest świetny. Każdy nowy album Brit idealnie dopasowuje się do aktualnych trendów jak i nadaje te nowe. Piosenki są zróżnicowane od elektronicznych ballad jak „Perfume”, aż po wręcz dubstep’owe „Work B*tch”. Tytuł albumu (jej pełne imię – tak mówi na nią rodzina i bliscy znajomi) odnosi się do tego, że ten album, jest bardzo osobisty dla Britney co można zauważyć w piosence „Alien”. Jestem pewiem, że każdy znajdzie tu przynajmniej jedną piosenkę, którą na pewno bardzo polubi.

Moje ulubione piosenki: Alien, Til It’s Gone, Tik Tik Boom, Body Ache, Perfume, Work B*tch

1. Lady Gaga – ARTPOP

Wręcz więcej niż standardowy POP. Album Gagi jest bardzo eksperymentalny co można zauważyć już na pierwszej piosence jaką jest Aura (piosenka ta opisuje przeżycia kobiety, która przez wyznawaną religię musi ukrywać się za Burqą), rozpoczyna się muzyką typową dla krajów islamskich muzyką i śmiechem Gagi która przechodzi w mocne techno. Następne są mocno elektroniczne Venus, G.U.Y. i X Dreams, a po nich Jewels N’ ***** z rapem jako motywem przewodniczącym. Następnie mamy MANiCURED z Trap’ową wstawką, taneczne Do What You Want, świetny ARTPOP i „rozwalające mózg” Swine. Dalej mamy Donatella, która jest o Donatelli Versace jednej z czołowych projektantek i Fashion! nagrane z will.i.am’em i David’em Guetta. Po nich następuje Mary Jane Holland - piosenka z grą słów w samym tytule, ciekawi niech szukają znaczeń ;) . Piękna ballada Dope i Gypsy, w której opisane jest życie „cyganki” są tuż przed wielkim zakończeniem jakim jest hit Applause.

Mimo tego, że o albumie nie było jeszcze głośno, Gaga was jeszcze zadziwi dużą promocją, którą planuje.

Moje ulubione piosenki: Donatella, Mary Jane Holland, G.U.Y., Aura

 

~~~~~~~~~~~

A jakie są wasze ulubione piosenki z 2013?~

~Freezze

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

One Response to 2013? A kto to jeszcze pamięta…

  1. zosiakarolak1 says:

    Cześć! :)
    Ciekawy blog. Super. Informacje bardzo interesujące. Zapraszam również na mojego bloga :) http://blogiceo.nq.pl/jedynkapleszew/
    Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge