Najnowszy laptop świata ;D

maj
24

Macworld 2008 przyniósł premierę nowego laptopa firmy Apple – MacBook Air. Ciekawostką jest fakt, iż komputer ma grubość od 0,16 cala (0,4 cm) w najcieńszym miejscu do 0,76 cala (1,93 cm) w miejscu najgrubszym.

Laptop posiada 13,3-calową matrycę o rozdzielczości 1280×800 pikseli, wbudowaną kamerę iSight, procesor Intel Core 2 Duo (taktowany z częstotliwością 1,6 lub 1,8 GHz), 2 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 80 GB, który opcjonalnie można wymienić na 64-gigabajtowy dysk SDD (za jedyne 1000 dolarów). Bateria (niestety – niewymienna) wystarcza według producenta na do 5 godzin pracy z włączoną komunikacją bezprzewodową.
Interesująco wygląda kwestia działania trackpada, który oferuje znane już z iPhone czy iPod touch funkcje, takie jak zoom czy obracanie, realizowane za pomocą gestów.

Cena laptopa od 1799 $

Podoba się Wam ?? :D

Uzależnienie od gier

maj
9

Wydaje się dziwne, że nowa, ciekawa gra, którą niedawno dostało się na urodziny, czy pod choinkę może doprowadzić do uzależnienia. A jednak to całkiem realne. Nie tylko gry, ale także internet doprowadza  nastolatków ( i nie tylko!) do uzależnienień. Uzależnienia to bardzo poważna sprawa. Doprowadzają do braku koncentracji, pogarszania się kontaktów z przyjaciółmi, najbliższą rodziną, w tym z rodzicami i częstych kłótni wywołanych rozdrażnieniem. Wiele godzin spędzonych przed monitorem właśnie doprowadza do takiego stanu. Wyleczyć się z tego wcale nie jest tak łatwo. Potrzeba na to wiele czasu, czasami pomocz specjalisty, w wyjątkowo ciężkich przypadkach :/ Uzależnienia są skutkami także wielu kłamstw. Przyczyny są następujące:

  • brak poczucia własnej wartości
  • nieumiejętność nawiązywania nowych znajomości koleżeńskich
  • potrzeba oderwania się od rzeczywistego świata

Radzimy wszystkim – komputer to ważna rzecz, ale nie zastąpi przyjaciół, rodziny, kontaktów z nimi. Jest masa innych ciekawych sposobów spędzania czasu niż granie na komputerze, czy siedzenie w internecie.

Prezentacja multimedialna

maj
9

Prezentacja multimedialna – forma wypowiedzi publicznej lub społecznej z wykorzystaniem projektora multimedialnego, wykład (najczęściej publiczny), którego treść jest ilustrowana opracowanymi komputerowo elementami multimedialnymi, takimi jak: rysunkizdjęcia, a także dźwięki i obrazy (animacje, filmy). Jest formą audiowizualną prezentowania wykładów, referatów i komunikatów na konferencjach naukowych jak i wprowadzenia do dyskusji. Czasami, niezależnie od wygłoszenia publicznego, slajdy z pokazu udostępniane są w Internecie lub/i wydruki slajdów udostępniane są słuchaczom przed lub po prezentacji jako notatki.

Przykładowo prezentację multimedialną w pakiecie biurowym Microsoft Office wykonuje się przy użyciu programu Power Point, zaś w pakiecie OpenOffice.org służy do tego programImpress.

Podstawą prezentacji multimedialnych jest scenariusz multimedialny.

Na naukę nigdy za późno.

maj
9

Nauczcie tego dorosłych!!

-Pomagaj starszym i naucz ich jak używać komputera

-Gdy Twoi rodzice mają problem z komputerem pomóż im…

Modele telefonów

kwi
4

Piractwo w internecie

mar
22

Każdy kto ma internet powinien widzieć że nie może pobierać
nielegalnych oprogramowani filmów itp.
W polsce piractwo jest popularne policja powina to zwalczać
Jak pobierasz to pobieraj to co jest legalne np: antywirusy/gg/skype
Wszystko co pobierasz możesz kupić w sklepie więc lepiej się
zastanów . Lepiej kupić w sklepie niż potem mieć problemy z
prawem…              

mar
16

Cześć chciałabym udostępnić wam ankietę do wypełnienia  .Wasze  odpowiedzi na pytania możecie wysłać na mój e-mail,

kasiakopera1997@wp.pl . Wypełniajcie ! :*

Ankieta :

1. Czy lubisz się uczyć ?

2. Ile czasu spędzasz przy komputerze ?

3. Czy masz dostęp do komputera ?

4. Do czego wykorzystujesz komputer ?

5. Czy lubisz informatykę ?

6. Czy lubisz konkursy ?

i już !

Lepsze odpisywanie lekcji czy obecność na niej??

mar
16

Nie było mnie tydzień w szkole więc wzięłam zeszyty od koleżanki i zaczęłam uzupełniać braki,

lecz nie rozumiałam skąd brały się pewne obliczenia z chemii.

Gdy wróciłam do szkoły po upływie 15 minut na lekcji chemii zaczęłam wszystko rozumieć:-)

Ciała stałe

mar
16

Ciało stałe – rodzaj fazy skondensowanej, każda substancja, która nie jest płynna, czyli zachowuje kształt i jest nieściśliwa. Ciało stałe jest pojęciem mało precyzyjnym i mogą w nim występować w rzeczywistości różne stany skupienia materii zwane bardziej precyzyjnie fazami fizycznymi.

W ciałach stałych mogą występować różne fazy:

  • ciało krystaliczne
  • kryształy plastyczne
  • kryształy condis

Nie wszystkie ciała stałe mają budowę krystaliczną. Niektóre są w stanie „zamrożonego nieporządku”, który z termodynamicznego punktu widzenia jest niestabilny (choć może istnieć bardzo długo). Taką fazę nazywa się:

  • fazą szklistą lub fazą amorficzną

Substancja stała w stanie szklistym, której przykładem jest szkło, może być traktowana jak ciecz o nieskończenie dużej lepkości.

W wielu substancjach, jak np. w tworzywach sztucznych lub w metalach często zdarza się, że w stanie stałym występują na raz dwie fazy, np. krystaliczna i amorficzna, tworząc złożoną mikrostrukturę, decydującą o własnościach mechanicznych całego materiału.

Model budowy krystalicznego ciała stałego