Ewaluacja projektu w języku niemieckim

W ramach ewaluacji projektu „IdiomaTIK” uczniowie odpowiedzieli na kilka pytań. Oto prezentacja odpowiedzi na jedno z nich z wykorzystaniem aplikacji VOKI.
Pytanie i opowiedzi w języku niemieckim.

PYTANIE: Co było dla Ciebie nowe?

ODPOWIEDŹ: Korepondencja z innymi krajami.

ODPOWIEDŹ:Poznanie części ciała (w języku niemieckim)

oDPOWIEDŹ: Poznanie nowych programów komputerowych.

ODPOWIEDŹ: Rozmowy oraz poznanie pozostałych uczestników projektu.

ODPOWIEDŹ: Tworzenie kartek na święta Bożego Narodzenia oraz na Wielkanoc.

V Ogólnopolski Festiwal „Szkoła z Klasą 2.0″

W ramach Projektu „Szkoła z Klasą 2.0”, którego koordynatorem jest Tatiana Brzozowska, w dn.31.05.15-01.06.15r. w Warszawie odbył się V Ogólnopolski Festiwal. Na festiwal została zaproszona p.A.Jasek z grupą uczennic, które pracowały nad projektem „Ludzi z Polesia, ich kultura i tradycje”.  W dniach 31.05.2015 r. – 01.06.2015 r. uczennice klasy I i II gimnazjum wraz  z  p.E.Barnuś, wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Projektów  w Warszawie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz „Gazetę Wyborczą”. Pierwszego dnia dziewczęta wraz z innymi zespołami uczniowskimi zaczęły  edukacyjną grę miejską , dzięki której mogły zobaczyć główne atrakcje turystyczne stolicy(Stadion Narodowy, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta i Pomnik Syrenki nad Wisłą).

Ponadto zespół ten uczestniczył w warsztatach z odkrywania, wystąpień publicznych oraz ćwiczeniach dziennikarskich. Wieczorem gimnazjalistki odwiedziły Centrum Nauki Kopernik, w którym obejrzały film „Niebo Kopernika” wyświetlony w tamtejszym Planetarium.

Drugi dzień pobytu grupy w Warszawie to udział w Festiwalu w CNK.

Jak w „Katalogu projektów” napisali sami organizatorzy: „Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 to święto nowoczesnej, zorientowanej na ucznia edukacji”.

Z całej Polski do Centrum Nauki Kopernik przyjechali uczniowie

i nauczyciele, którzy pracowali w tym roku szkolnym w oparciu o jedną

z czterech ścieżek edukacyjnych, a były to: projekt, uczniowskie forum naukowe, odwrócona lekcja oraz „uczymy innych.”

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Izabela Bartkowicz , Weronika Czerwińska i Natalia Góreńczyk, które przedstawiły projekt „Ludzie z Polesia, ich kultura i tradycje”. Pomysłodawcą projektu była pani Alicja Jasek, która sprawowała opiekę nad jego całością. Celem projektu było poznanie historii, kultury i tradycji ludzi, którzy po II wojnie światowej zostali przesiedleni z terenów Polesia na Ziemie Zachodnie.

Aby prezentacja projektu była bardziej atrakcyjna, dziewczęta przebrały

się w kostiumy poleskie, przygotowały rekwizyty przybliżające kulturę

i obyczaje,  wykonały piosenki i dokonały prezentacji projektu w trzech językach. Stoisko uczennic klas II cieszyło się podczas wydarzenia ogromnym powodzeniem – uczestnicy Festiwalu podchodzili, by zapoznać się z naszym pomysłem i porozmawiać o pieczeniu chleba, rękodzielnictwie oraz tradycyjnych utworach. Wśród  gości odwiedzających stanowiska znalazła się także Minister Edukacji Narodowej, pani Joanna Kluzik- Rostkowska oraz przedstawiciele międzynarodowej organizacji Teach For All. Uczennice były bardzo dumne ze swojego projektu i z wielkim entuzjazmem opowiadały o pracy nad jego przygotowaniem. Udział w projekcie pozwolił młodzieży z Cybinki poznać historię, kulturę i obyczaje dawnych mieszkańców Polesia.

Poleszuki z wielką chęcią wprowadzili uczniów w świat minionej epoki, w którym nie było maszyn, komputerów, a wszystkie przedmioty codziennego użytku i posiłki musieli wykonać ręcznie. To była niezwykła podróż. Dziewczyny wspólnie z seniorkami piekły chleb, lepiły pierogi poleskie, smażyły bliny. Nauczyły się szacunku dla dawnych tradycji i obyczajów.

 

 

Jedziemy do Warszawy na FESTIWAL 2.0

W dniach 31.05-01.06.2015 w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Projektów w ramach programu SZKOŁA Z KLASĄ 2.0.
Jenda z naszych grup projektowych wysłała zgłoszenie z chęcią udziału w festiwalu i została zakwalifikowana!!!
Projekt jaki realizowała grupa nosi nazwę: „Ludzie z Polesia ,ich kultura i tradycje.” Koordynatorem projektu jest Pani Alicja Jasek.

Gratulujemy świetnego projektu, który będzie promował naszą lokalną kulturę na V Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z klasą 2.0.
wyjazd blog

źródło: http://www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero/news/szkoly-zaproszone-na-v-ofszk20
edycja własna w pizap

Czy wiesz, że…dokładnie 777 lat temu na zamku w Krośnie Odrzańskim umiera Henryk I Brodaty

 

źródło: http://www.arte.fm/henryk-i-brodaty/17907

 Krosno Odrzańskie, moje kochane Krosno, miasto mojego dziciństwa i obecne miejsce zamieszkania. Dzisś może niewielkie, lecz posiadające historię, którą warto się chwalić i o której warto pamiętać. Oto jedna z ciekawostek:

 

Książę Henryk Brodaty zmarł w piątek w dniu 19 marca 1238 roku na swoim zamku w Krośnie Odrzańskim.

Pochowany w  bazylice w Trzebnicy.Książe Henruk Brodaty był fundatorem klasztoru trzebnickiego, wybitnym władcą w okresie rozbicia dzielnicowego w Polsce, mądrym politykiem i dobreym gospodarzem.

 

 

źródło:

1.http://nowezycie.archidiecezja.wroc.pl/numery/032008/11.html

2.https://www.facebook.com/Crossen.Oder/posts/874754472569189?fref=nf

 

 

bAL kArnaWałoWo wALenTynkoWy

Tuż przed feriami 12.02.2015 uczniowie Szkoły Podstawowej bawili się na Balu Karnawałowo-Walentynkowym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum. Nie zabrakło pięknych i pomysłowych przebrań. Wielu uczniów wykazało się dużą kreatywnościa tworząc swoje karnawałowe kreacje. Samorząd Uczniowski przy wsparciu Rady Rodziców przygotował konkursy z nagrodami (taniec na gazecie ,taniec z balonem, zabawa z krzsełkami).

YouTube Preview Image

 

 

bal 5

1 bal walentynki bal 2 bal 3 bal 4

 

bal 6

Po co nam TIK w szkole?

Tych, którzy biora udział w programie Szkoła z Klasą 2.0 nie trzeba chyba przekonywać, że TIK jest nierozerwalnie związany z efektywnym nauczaniem. Jednak promocja TIK jest ważna zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów.Poniżej zestawienie argumentów „za”TIK zebranych przez Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych i WSIP.

 

źródło:https://www.facebook.com/orke.osrodek.doskonalenia?fref=photo