Współorganizowanie rodzinnego rajdu rowerowego, który rozpoczyna się na stadionie LKS „Chełm” Stryszów, a kończy na stadionie LKS „Żarek” Stronie – czerwiec 2015

image004 image003

Organizacja Rajdu Rowerowego polegała na rozpropagowaniu imprezy wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych oraz przyjmowaniu zgłoszeń w biurze zawodów. Następnie nauczyciele wychowania fizycznego poprowadzili Rajd Rowerowy ze stadionu LKS „Chełm” Stryszów przez Dąbrówkę, Łękawicę, Zakrzów do stadionu LKS „Żarek” Stronie. W rajdzie wzięło udział ok. 90 osób.

Organizacja na stadionie LKS „Żarek” Stronie dnia gimnazjalisty- czerwiec 2015

image009 image010 image011Za przeprowadzenie dnia gimnazjalisty na stadionie LKS „Żarek” Stronie odpowiedzialni byli: uczniowie i nauczyciele. Impreza rekreacyjno-sportowa polegała na organizacji różnego rodzaju zabaw ruchowych na wesoło, torów przeszkód i rozgrywek meczowych. W imprezie tej wzięło udział ponad 200 uczestników

SREBRO W MAŁOPOLSKIEJ GIMNAZJADZIE MŁODZIEŻY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

image001

Na ten dzień z niecierpliwością czekali uczniowie naszego gimnazjum. 29 kwietnia drużyny chłopców i dziewcząt wzięły udział w finałach wojewódzkich w Nowym Targu w biegach przełajowych.

Z radością możemy poinformować, że panowie odnieśli ogromny sukces –                           w rywalizacji zajęli drugie miejsce. Ten srebrny medal napawa dumą! Społeczność szkolna chciałaby raz jeszcze serdecznie pogratulować całej drużynie.

Bieg po zwycięstwo

To nie jest przypadek, że Zakrzów wygrał obie sztafety w rywalizacji gimnazjum.

To jedna z nielicznych szkół w powiecie, gdzie dzieci po prostu lubią biegać „

koordynator ds. sportu w powiecie wadowickim, Adam Kunowski.

 

27 kwietnia na stadionie Skawa Wadowice odbyły się finały powiatowe w biegach sztafetowych 10×800 m dziewczęta i 10×1000 m chłopcy

Choć pogoda nie dopisywała naszym sportowcom to nie przeszkadzało. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy  z dużą przewagą nad innymi sztafetami wywalczyły I miejsce. Obie drużyny reprezentowały wywalczyły awans do finałów wojewódzkich

Zachęcenie do zdrowego jedzenia w szkole

image005

Szlachetne zdrowie , cenimy cię sobie
w Gimnazjum w Zakrzowie
- szkolne hasło projektu autorstwa obecnej IIA

Nasza szkoła od początku istnienia podejmuje działania promujące zdrowie. Bardzo chętnie bierzemy aktywny udział w różnych akcjach profilaktycznych i kampaniach promujących zdrowy styl życia. Edukacja zdrowotna stanowi bardzo ważny element programu nauczania i wychowania w naszej szkole, dlatego też zdecydowaliśmy się na to działanie.

 

„ Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie

 jako smakujesz aż się zepsujesz”

Październik w szarzej szkole ogłoszony został miesiącem zdrowia. Postanowiliśmy zadbać głównie o dobre nawyki żywieniowe całej społeczności szkolnej.

7 października  cała szkoła zamieniła się w jeden wielki owocowy ogród. Akcja  „Owoce z sadu” polegała na podzieleniu się z innymi pysznymi i zdrowymi darami jesieni. Do zbiórki owoców przyłączyły się chętnie wszystkie klasy, przynosząc do szkoły owoce zebrane z naszych sadów. Następnie członkinie SU Klaudia Małusecka i Patrycja Janczar w charakterze jesieni częstowały wszystkich członków społeczności szkolnej zdrową przekąską podczas przerw, dostarczając im cennych witamin na poprawienie koncentracji i nastroju. Gimnazjaliści, nauczyciele i  pracownicy administracji z uśmiechem na twarzach pałaszowali pyszne dary natury. Do akcji przyłączyli się również rodzice.

image008 image006 image007

Owoców było tak dużo, że pozostały na blatach kuchni szkolnej do następnego dnia i nie wiadomo, jak długo jeszcze by tam leżały gdyby w głowach wychowawców nie zrodził się pomysł przetworzenia ich w zdrowy sok, który został rozdany uczniom na przerwach szkolnych.

image010 image009image012 image011

Wizyta uczniów w gospodarstwie agroturystycznym

Dzień Ziemi, to bodaj jedyny dzień w roku, kiedy wszyscy robimy wszystko, a nawet jeszcze więcej , by nasza planeta  była „ zdrowsza” i czystsza. Mówi się „ trzeba być ekologicznym” , ale co to właściwie znaczy?. Aby pokazać uczniom jak dbać o zdrowie i czym jest ekologia nauczycielka biologii zorganizowała uczniom wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego, znajdującego się na terenie naszej gminy. Wspólnie z gospodynią piekliśmy ciasto i ciasteczka. Wypiekaliśmy chleb oraz ubijaliśmy masło.

Nie można także zapomnieć o ciekawostkach, które usłyszeliśmy z ust gospodyni. Dzięki niej wiemy , jak to jest być ekologicznym, jeść zdrową żywność i jakie korzyści mamy z dbania o naszą planetę.

image021 image022

 

Zmierz się ! Zważ się! – Poznaj swój wskaźnik BMI

W ramach projektu pani  higienistka szkolna zmierzyła i zważyła wszystkich uczniów naszej szkoły, by mogli przekonać się ile wynosi ich wskaźnik BMI, tj. czy ich masa ciała jest prawidłowa. Po przeanalizowaniu wyników badań okazało się, że niedowagę ma 15 % chłopców i 16 % dziewcząt . Nadwagę – 10 % gimnazjalistów i 14 % gimnazjalistek, zaś masa ciała największego odsetka badanych, bo aż 70 % uczennic i 75 % uczniów, pozostaje w normie.

Osiągnięcia naszych sportowców w piłce ręcznej

image002

…. dziewczęta i chłopcy naszego gimnazjum  udali się do Kalwarii Zebrzydowskiej , aby tam walczyć z innymi drużynami w półfinałach powiatowych zawodów w piłce ręcznej.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy spisali się na medal. Zajęli I miejsce i awansowali do finałów powiatowych, które odbyły się w Wadowicach oraz Tomicach.

Tu rywalizacja była bardzo zacięta, poziom wyrównany.  W rezultacie nasi mężczyźni zajęli II miejsce, natomiast dziewczęta IV. Gratulujemy.