Z życia szóstoklasisty SP1

Blog jest o szóstoklasistach w szkole.

Siemka!

Ta długa szkolna przerwa dobiega końca.. ;(. Ale nie smućcie się, bo w końcu spotkacie się z przyjaciółmi, a przede wszystkim dowiecie się jakie oceny będziecie mieć na świadectwie! Zapomniałyśmy wam napisać, że jeszcze przed Festiwalem Nauki odbył się Dzień Matematyki. Uczniowie zamiast lekcji rozwiązywali zadania matematyczne. Wychowawcy poszczególnych klas wybierali kilkoro chętnych do wykonania zadania. Później szli oni do wyznaczonych klas. W jednej klasie rozwiązywano owocowe sudoku, w drugiej – układano kostki itp.

A oto umieściłyśmy zdjęcia z ,, otwartych drzwi” dla maluchów.

Pozdrawiamy

Kasia i Daria

autor: bloczek414 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (2)

Witajcie!

Witajcie po przerwie! Dziś chciałybyśmy opowiedzieć co działo się u nas w szkole.

Otóż dnia 6.06.2012 r. odbył się Festiwal Nauki. Wszyscy uczniowie z klas 4-6 uczestniczyli w rozgrywkach naukowych. Przechodzili do poszczególnych sal lekcyjnych i rozwiązywali tam zadania. Z przyrody mieli odgadnąć z jakich drzew pochodzą liście, z informatyki były 3 pytania dotyczące internetu, w sali gimnastycznej musieliśmy się wykazać wiedzą o sporcie. W gabinecie od informatyki, nauczyciel tego przedmiotu – pan Mariusz Bobeła- urządził wystawę prac wykonanych w komputerze przez uczniów naszej szkoły.

To był naprawdę najciekawszy dzień w szkole! ;)

autor: bloczek414 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Witajcie!

  Przepraszamy, że nas długo nie było, ale nie miałyśmy dostępu do Internetu. w dzisiejszym wpisie chciałybyśmy opowiedzieć czym zajmujemy się na lekcji informatyki.
  Otóż na tej lekcji tworzymy prezentacje multimedialną, w której zawarte są informacje na temat bezpiecznego Internetu, cyberprzemocy oraz wielu zasad dotyczących Internetu. Tworzymy, także wiersze, które prowadzą do jednego – INTERNET.Tworzymy także prezentacje do konkursu pt. ,, Z biegiem Wisły”. Celem konkursu jest opisanie naszej rzeki, w którym znajdzie się dorzecze, dopływy, miasta leżące nad tą rzeką itp., itd.
  W następnym wpisie opiszemy co robiliśmy w pierwszym półroczu.
Można już dzisiaj zobaczyć zdjęcia z uroczystości szkolnych! ;)

autor: bloczek414 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)

Witajcie!!!

Powoli zbliża się koniec ferii zimowych. Chcemy opowiedzieć co udało nam się zrealizować w szkole.
Otóż przeprowadziliśmy debatę na temat Kodeksu 2.0, my – Kasia i Daria prowadzimy szkolnego bloga, co 2 miesiace jak co roku szkolnego sprzedawane są gazetki szkolne. Odbyły się również konkursy: na kartkę świąteczną w języku obcym, kolęd oraz o Janie Pawle II itp., itd.
We wtorek wypiszemy wasze pomysły do Kodeksu 2.0. Miłego powrotu do szkoły.

autor: bloczek414 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Cześć!!!

Mamy nadzieję, że podoba wam się to, co zrobiłyśmy, ulepszyłyśmy na blogu. Już niedługo pojawią się wywiady z nauczycielami.
Pamiętajcie, że uczestniczymy w programie Kodeks 2.0 i zalecamy się do zasad, które sami układaliśmy w szkole.
Na blogu już został umieszczony humor. Możecie się także dowiedzieć o czym jest ten blog. Niedługo ukazane będą zdjęcia naszej szkoły, uczniów, nauczycieli oraz absolwentów.
Prosimy o odwiedzanie naszego blogu. Miłej zabawy!

autor: bloczek414 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Witajcie po świętach!!!

Odpowiadamy na pytanie o debacie – tak, w szkole odbyła się już debata na temat kodeksu 2.0. Były różne propozycje do zasad kodeksu 2.0. np:
- nie podajemy informacji osobom poznanym w sieci,
- nie kontaktujemy się z osobami obcymi,
- nie wysyłamy SMS-ów, które są zapisane jako np. : wyślij SMS-a o treści *****, a wygrasz *****.
Rozmawialiśmy też o korzystaniu telefonów komórkowych w szkole.
A my umieściłyśmy humor szkolny, aby blog nie był „sztywny”. Zapoznacie się także z nauczycielami naszej szkoły, bo będą umieszczone wywiady.
Dziękujemy, że odwiedzacie nasz blog i myślimy, że po jakimś czasie zrobi się on o wiele lepszy.Życzymy wam również udanego Sylwestra!

autor: bloczek414 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Witajcie!

Teraz ukazałyśmy więcej pomocy, dzięki którym będziecie mogli bardziej poznać nasz blog.Przypominamy, że nasza szkoła przystąpiła do programu Szkoła z Klasą, którego celem jest przypomnienie i zapoznanie nas z kodeksem 2.0, dotyczącego bezpiecznego używania komputera oraz Internetu w domu, jak i w szkole.
Na blogu umieścimy konkursy, zdjęcia z naszej szkoły. Będzie można również przeczytać o lekcjach w klasie VI, czyli: prace komputerowe na temat np. Kosmosu, pisanie opowiadania w programach Word itp., zapoznawanie się z programami. To wszystko umożliwi wam przygotowanie się do zajęć. Będziemy nie tylko pisać o lekcjach informatyki, ale także o innych przedmiotach.
Zachęcamy was do czytania naszego bloga, bo warto. Czekamy na wasze wpisy.

autor: bloczek414 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

WITAJCIE NA NASZYM BLOGU!

Jesteśmy uczennicami z kl. VI c: Daria Poręba i Katarzyna Pawlak. Od dzisiaj będziemy prowadziły szkolnego bloga, dotyczącego życia szóstoklasisty.

Od tego roku nasza szkoła przystąpiła do programu Szkoła z klasą 2.0, którego główne zadanie polega na zapoznaniu nas z zasadami bezpiecznego i prawidłowego korzystania z Internetu i komputera w szkole i w domu. Z tego względu uczniowie zapoznawani są na lekcjach informatyki i godzinach z wychowawcą zasadami bezpiecznego poruszania się po sieci tworząc Kodeks 2.0.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszego bloga i udziału w szerokiej dyskusji dotyczącej życia młodego człowieka w cyfrowym świecie nauki i rozrywki.

autor: bloczek414 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)
css.php