cze 27

Wakacje! :)

Powoli zbliżają się wakacje. Dlatego życzę Wam, żebyście je jak najlepiej spędzili. Dziękuję, że wchodziliście na naszego bloga oraz dziękuję moderatorom za komentarze i wskazówki oraz za  przyznanie nam odznak. Dziękuję też naszej Pani Bernadecie, za rady, jak prowadzić naszego bloga. Gdyby nie ona, nie wiem, czy byśmy zdołali tyle osiągnąć ;) .

pozdrawiam Wiktoria :D :) :) ;) ;D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cze 18

Wycieczka do Gniezna

15-16 czerwca razem z naszymi opiekunkami Szkolnego Koła Caritas byliśmy na wycieczce w Gnieźnie. Mogliśmy posłuchać jak śpiewa zespół „Arka Noego”. Uczestniczyliśmy w mszy, którą sprawował  Prymas Polski. Było również dużo innych ciekawych atrakcji. Myślę, że warto odwiedzić Gniezno.

Pozdrawiam Julia :)

 

cze 11

Festyn rodzinny :)

9 czerwca (niedziela) odbył się w naszej szkole festyn rodzinny . Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej szkoły. W czasie festynu uczniowie mogli się wykazać sprawnością fizyczą  w  różnych dyscyplinach sportowych: skok w dal, odbijanie piłeczki ping-pong-owej, rzuty do celu, budowanie z kartonów najwyższej wieży oraz taniec z hula-hopem.   Mogli pokazać też swoje  pasje i talenty.  Nasz kolega Marsel, tańczył do piosenki „Gangnam style”.  Podczas festynu było też wiele innych atrakcji, np.: Można było się napić kawy lub herbaty, zjeść smaczne ciasto  oraz to co lubią dzieci najbardziej: LODY!!!!!  A mogliśmy ich zjeść bardzo dużo, bo pogoda nam dopisała. Było bardzo ciepło i słonecznie. Później rodzice wraz z dziećmi mogli zagrać w Dwa Ognie, a pod koniec festynu bawić się podczas zabawy tanecznej. Mam nadzieję, że wszyscy w tym dniu dobrze się bawili. :)

POZDRAWIAM WIKTORIA ;)

http://ale59.id.joe.pl/zdjecia_134170-usmiechaj-sie-czesto-bo-usmiech-to-promyk-sloneczka-ktore-ogrzewa-wszystkich.html

Tu prezentuję zdjęcia z naszego Festynu:

A tak bawiliśmy się podczas  zabawy tanecznej:

YouTube Preview Image

 

 

maj 30

Otwarcie Gminnego Centrum Kultury w naszym mieście Gogolin :).

24 maja (w piątek) odbyło się oficjalne otwarcie Gminnego Centrum Kultury w naszym mieście Gogolin. Naszą szkołę reprezentowała klasa ll i (nasza) V. Z klasy drugiej były trzy osoby: Tymon, Róża i Ewa, a z naszej piątej: ja i Carmen. Byłyśmy tam z naszą Panią Koryną Konopką. Przedstawialiśmy technikę Decupage. Bardzo nam się ten dzień podobał, ponieważ mogłyśmy pokazać innym coś nowego .

                                                                                                        POZDRAWIAM

                                                                                                           WIKTORIA ;)

maj 29

Kolejna odznaka :D

Gdy dzisiaj weszłam na naszego bloga zobaczyłam, że  została przydzielona kolejna odznaka :) . Bardzo się z tego ucieszyłam i zrobiłam  kartkę z niezwykłymi obrazkami :D . Mam nadzieję, że Wam się spodoba ;) .

POZDRAWIAM  WIKTORIA

maj 22

Festiwal :)

 

Wczoraj 21.06.2013r. odbył się apel, w którym uczestniczyli rodzice uczniów klas V, Vl oraz l, wszyscy uczniowie, którzy realizowali projekt oraz zaproszeni goście (osoby, które udzielały nam wywiadu).

Klasa l jako pierwsza zaprezentowała swoją prezentacje w Power Point o wiośnie. Dzieci były przebrane za bociany, kaczorki i żabki. Podczas festiwalu zaśpiewały piosenki pod tytułem: „Mała Żabka”, „Bocian” i „Kaczorki”.

Po ich prezentacji wystąpiliśmy my. Przedstawialiśmy broszurkę, filmy o Gogolinie oraz  prezentację wykonaną w programie Internetowym Prezi. (Wykorzystaliśmy przy tym laptop, rzutnik oraz ekran). Opowiadaliśmy przy tym jak wyglądała nasza praca podczas realizacji tych zadań. Powiedzieliśmy też rodzicom, czego się nauczyliśmy podczas całego projektu. (Miałam problemy z wypowiedzeniem słowa „udoskonaliliśmy’, ponieważ się bardzo stresowałam.) Nie zapomnieliśmy też o naszych gościach. Na zakończenie podziękowaliśmy im za pomoc i wręczyliśmy płyty z nagranymi wywiadami.

Uczniowie, którzy najwięcej podczas projektu pracowali, otrzymali nagrody książkowe, pozostali drobne nagrody pocieszenia.

Po festiwalu nasza klasa (czyli V) poszła do sali nr 9, aby nauczyć naszych gości robić kartkę w PiZapie.

Ten dzień bardzo mi się podobał, bo mogłam nauczyć czegoś na komputerze moją babcię. Spotkanie skończyło się o godzinie 19.00.

                                                                              POZDRAWIAM

                                                                                            WIKTORIA :)

Podczas festiwalu pokazaliśmy naszą broszurkę o Gogolinie oraz prezitację:

oraz filmy o Gogolinie:

PRZEWODNIK W J. POLSKIM:

YouTube Preview Image

PRZEWODNIK W J. NIEMIECKIM

YouTube Preview Image

PRZEWODNIK W J. ANGIELSKIM:

YouTube Preview Image

PRZEWODNIK W J. WŁOSKIM:

YouTube Preview Image

A tak pracowaliśmy podczas naszego projektu:

YouTube Preview Image

maj 22

Hobby Julii

Bardzo lubię wychodzić z moim bratem na dwór i tam grać w piłkę nożną oraz skakać na trampolinie. Grać zaczęłam dzięki mojemu bratu. Kiedy jest ciepło spotykam się z moja przyjaciółką Carmen, razem gramy w piłkę. Czasami dołączają do nas moje koleżanki Aleksandra, Hania oraz mój młodszy brat Kuba. W piłkę nożną gramy również na W-F. Ze szkoły jeździmy na zawody. Najtrudniejszym przeciwnikiem jest PSP nr 3. Dziewczyny z tamtej szkoły trenują bardzo dużo. Zawsze zajmują 1 miejsce.

Moim ulubionym zawodnikiem jest Lionel Messi. Gra w Barcelonie oraz w reprezentacji Argentyny, której jest kapitanem.

źródło obrazka: http://lionel-messi-news-pictures.blogspot.com/

Lubię również skakać na trampolinie. Razem z moim bratem umiemy świetne triki np. salto i fikołka. Wymyśliliśmy ciekawą zabawę. Na trampolinę wrzucamy kilka piłek i skaczemy tak aby ich nie dotknąć, a jak ich dotkniemy to tracimy życie. Ta zabawa jest świetna.

 

 Pozdrawiam JULIA

 

maj 14

Przygotowania do festiwalu

We wtorek 21 maja o godzinie 17:00 zaplanowaliśmy spotkanie z naszymi rodzicami oraz osobami, które nam pomagały. Będziemy prezentować na nim wyniki naszej pracy podczas projektu „Wielojęzyczny przewodnik po Gogolinie”.  Razem z naszymi paniami ustaliliśmy plan przebiegu tego spotkania.

Najpierw przemówi  pani dyrektor, która opowie krótko o naszym projekcie. Potem zaprezentujemy pięknie zrobioną przez nas broszurkę. Później przedstawimy materiał filmowy czyli przewodnik w języku polskim, niemieckim i angielskim. Następnie pokażemy prezentację Prezi, w której zamieszczone są nasze wywiady oraz zdjęcia. Później opowiemy o tym, czego się dowiedzieliśmy podczas pracy nad projektem. Na sam koniec pokażemy zaproszonym gościom film, na którym są umieszczone nasze zdjęcia, przedstawiającą naszą pracą podczas projektu

Po zakończonym spotkaniu zabierzemy naszych rodziców do klasy nr 9. gdzie mamy notebooki. Nauczymy ich pracować w różnych programach komputerowych np. „Prezi” i „Pizap”.

Pozdrawiam JULIA

 

 

http://www.voki.com/pickup.php?scid=8119112&height=267&width=200