Co się dzieje?

Wakacje

Cześć, co tam u was. U mnie same nudy, jak na razie się nudzę. Ja się już nie mogę się doczekać „Wakacji”. Zobaczcie jaki pięknie jest w Kołobrzegu ,

bardzo chciał bym jechać tam ( jest pięknie ). Moi koledzy mają fajnie bo jeden jedzie na Karaiby

a drugi jedzie do Włoch 

Fajnie nie.

To do następnego razu. Hej

 

 

 

 

 

17 czerwca 2012 autor: Kuba Okoniewski | Komentowanie nie jest możliwe

EURO 2012

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012

Na turnieju zostanie rozegranych 31 meczów i zagra 16 drużyn narodowych wyłonionych w kwalifikacjach, w których brało udział 51 państw, między sierpniem 2010 a listopadem 2011. Zwycięzca otrzyma automatyczną kwalifikację do Pucharu Konfederacji w piłce nożnej 2013 w Brazylii[2]. Jest to ostatni turniej rozegrany w tym systemie, od 2016 roku rywalizować będą 24 drużyny.

Symbole, znaki i logotypy zostały zaprojektowane przez portugalską agencję reklamową Brandia Central, która od lat jest związana z UEFA. Logotyp i hasło imprezy będą ukazywać się na wszystkich materiałach promocyjnych dotyczących mistrzostw Europy. Autorem iluminacji jest szwajcarski artysta Gerry Hofstetter. W swoim dorobku ma on m.in. podobne projekty, przygotowane z myślą o Euro 2008.

To cześć

11 czerwca 2012 autor: Kuba Okoniewski | Komentowanie nie jest możliwe

Boże ciało

Cześć, 7 i dnia nie idziemy do szkoły, ponieważ obchodzimy „Boże ciało”.

Wierni szczególnie wspominają Ostanią Wieczeżę i Przyistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół katolicki obchodzi także w Wielki Czwartek, wtedy jednak rozpamiętuje się również Mękę Jezusa Chrystusa, uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.

To do zobaczenia.

 

4 czerwca 2012 autor: Kuba Okoniewski | 1 komentarz »

Wycieczka nad morze.

Hej, co tam u was.

Ja niedawno (w piątek) wróciłem z wycieczki, jak wam obiecywałem to w tym blogu opiszę jeden dzień z wycieczki. Nie będę opisywał tak dokładnie wszystkiego dlatego że zgubiłem kartkę z opisem wszystkich dni po kolei.

To zaczynamy?           No pewnie że tak :)

Najbardziej podobała mi się środa, dlatego że byliśmy w Międzyzdrojach. To był bardzo ciekawy dzień. O godz. 15:45 była zbiórka na parkingu przed szkołą. Później spotkaliśmy bardzo miłego pana, okazało się że to nasz kierowca z wycieczki. Potem staneliśmy na stacji benzynowej, i każdy poszedł do WC i pojechaliśmy dalej. Jechaliśmy, jechaliśmy i dojechaliśmy do jakiegoś budynku w którym ujrzeliśmy naszą panią przewodnik. Pojechaliśmy do Rezerwatu Żubrów w Międzyzdrojach.

 

Zagroda pokazowa zajmuje powierzchnię 28 ha., oprócz żubrów są tu: dziki, sarny, bieliki… Utworzona została w 1976 roku jako obiekt turystyczno-dydaktyczny. Żubry mają do swojej dyspozycji wybieg o powierzchni 20 ha w tym 0.5 ha stanowi zagroda kwarantannowa. Przy ogrodzeniu ustawiono taras widokowy. Obecnie większość zwierząt żyjąca na terenie żubrowiska tu właśnie się urodziła. Ze względu na ubogie możliwości pokarmowe wolińskich borów i buczyn, żubry muszą przebywać w hodowli zamkniętej. Inne zwierzęta, w miarę możliwości, są wypuszczane na wolność.

Potem pojechaliśmy na deptak w Międzyzdrojach i poszliśmy na molo. Później poszliśmy do figur woskowych.

W 1885 roku w Międzyzdrojach powstał pierwszy, niewielki drewniany pomost (molo) jako pierwsze w regionie[3]. Mieszkańcy Międzyzdrojów nadali mu imię niemieckiego cesarza Fryderyka III (niem. Kaiser Friedrich Brücke), w dowód wdzięczności za wstawiennictwo przy rozbudowie przystani na jeziorze Wicko oraz za pobyt cesarza wraz z rodziną w 1867 roku będący promocją dla uzdrowiska w Międzyzdrojach.

W 1994 roku z funduszy miejskich rozpoczęto prowadzoną w dwóch etapach budowę nowego mola[5]. Pierwsza część o długości 120 m i szerokość 17,5 m została oddana do użytku w 1996 roku. Konstrukcja mola żelbetowa została posadowiona na palach wielkośrednicowych, rurowych o średnicy 1,5 m i długości 32,0 m[7].

Drugi etap to przedłużenie mola do długości 395 m, ukończone pod koniec 2004 roku. Z inicjatywy niemieckiego armatora Adler-Schiffe, w 2004 roku molo zostało przedłużone o 275 m. Ostatnie 75 m jest obniżone, by mogły do niego cumować statki żeglugi przybrzeżnej. Ostatnie 40 m stanowi przystań pasażerska o nośności 70 ton[8].

Najlepiej było gdy pani przewodnik wraz z opiekunami i panią uzgodniły i mieliśmy 45minut dla siebie, czyli mogliśmy sobie pójść na molo, i mogliśmy sobie pójść do sklepów pamiątkowych kupić pamiątki.  Gdy skończyliśmy to poszliśmy na plac zabaw :) i się bawiliśmy, było fajnie. Wieczorem poszliśmy do naszego ośrodka wypoczynkowego „Eden”.

 

 

Ten dzień był bardzo udany.

 

21 maja 2012 autor: Kuba Okoniewski | Komentowanie nie jest możliwe

Wycieczka

Cześć. Nie mogę się doczekać 3 dniowej wycieczki która odbędzie się 16,17,18 maja.Jedziemy do Kamienia Pomorskiego, Międzyzdroi i Świnoujścia. Bardzo mnie interesuje ta wycieczka dlatego że będziemy tam bardzo dużo zwiedzać :) . Jak przyjedziemy w piątek to wtedy na drógi dzień to odrazu wejdę na „Szkoła z klasą 2.0:” i opiszę trochę co się np odbywało w opisanym dniu.

To do soboty.

 

 

 

 

 

 

14 maja 2012 autor: Kuba Okoniewski | Komentowanie nie jest możliwe

Must be the music

Cześć, oglądaliście Must Be the Music??

HEHE

14 maja 2012 autor: Kuba Okoniewski | Komentowanie nie jest możliwe

Zakończenie II wojny światowej

 Do dnia dzisiejszego występują rozbieżności co do konkretnej daty zakończenia II wojny światowej w skali międzynarodowej.
   7 maja 1945 roku – kapitulację w Reims (wschodnia Francja) podpisali w imieniu władz niemieckich generał Alfred Jodl oraz admirał von Friedeburg. Dla Europy Zachodniej 7 maja jest dniem zakończenia II wojny światowej.
   8 maja 1945 roku o godz. 23.01 czasu środkowo – europejskiego nastąpiło przerwanie działań wojennych. Było to wynikiem podpisania 7 maja o godzinie 2.41 przez przedstawiciela admirała Dönitza aktu bezwarunkowej kapitulacji niemieckich sił zbrojnych. Ten akt kapitulacji został na żądanie dowodztwa wojsk sowieckich powtórzony w Berlinie. Tam podpisano go 9 maja, szesnaście minut po północy czasu wschodnio – europejskiego. Tak zakończyła się w Europie II wojna światowa.
   Kapitulację poprzedziła ostateczna ofensywa wojsk alianckich, która doprowadziła Niemcy do wyniszczenia i beznadziejnej sytuacji militarnej oraz politycznej. Tydzień wcześniej, 30 kwietnia, Hitler mianował na swoje miejsce admirała Dönitza i popełnił samobójstwo w otoczonym Berlinie.
   Dla Polski i Europy II wojna światowa skończyła się, choć trwały jeszcze intensywne walki na Dalekim Wschodzie. Wojna w sumie trwała 6 lat. Uczestniczyły w niej 72 państwa (ponad dwa razy więcej niż w I wojnie światowej), liczące około 1,7 mld mieszkańców. Działania wojenne przebiegały na terytorium 40 państw. Do wojska powołano ok. 110 mln ludzi, nie licząc uczestników ruchu oporu. Ogólne straty w ludziach były ponad 5 – krotnie wyższe niż w I wojnie światowej i wyniosły ponad 50 mln poległych, zamordowanych, zmarłych. II wojna światowa była największą i najkrwawszą wojną w historii ludzkości.

 

7 maja 2012 autor: Kuba Okoniewski | Komentowanie nie jest możliwe

30.04.12r.

Cześć. W tym blogu trochę opowiem o Nowym Tomyślu, a dokładnie o Największym koszu wiklinowym na świecie Ma dwadzieścia metrów długości i dziesięć wysokości. Kosz wypleciony przez nowotomyślan od kilku dni wpisany jest do Księgi Rekordów Guinnessa. Jego budowa trwała zaledwie trzy dni.

http://www.google.pl/imgres?q=najwi%C4%99kszy+kosz+wiklinowy+na+%C5%9Bwiecie+noc%C4%85&hl=pl&gbv=2&tbm=isch&tbnid=R9sK1qHyz_EiDM:&imgrefurl=http://jpbike.bikestats.pl/109636,Pierwsza-ponad-200-tka.html&docid=o8uw48YCrm96RM&imgurl=http://photo.bikestats.eu/p29231/darmowy_katalog_zdjec_rowerowych.jpg&w=640&h=480&ei=F3meT5XbEofVsgb02qySAQ&zoom=1&biw=1024&bih=571&iact=rc&dur=343&sig=115005878056375516866&page=1&tbnh=113&tbnw=217&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:5,s:0,i:76&tx=78&ty=54 http://www.wiadomosci24.pl/artykul/mieszkancy_nowego_tomysla_zrobili_najwiekszy_kosz_na_swiecie_6207.html   a nocą Do budowy kosza, według projektu Jędrzeja Stępaka, zużytych zostało 12 ton wikliny i tyle samo ton konstrukcji stalowej. Budowa trwała zaledwie trzy dni. Spośród przechodzącej obok kosza grupki młodzieńców żaden nie zna nikogo, kto przy nim pracował. Michał jednak wie, że kosz robiło 36 mistrzów wiklinowego plecionkarstwa i ich 12 pomocników. To, co działo się na placu w Nowym Tomyślu, zainteresowani mogli na bieżąco śledzić w internecie dzięki zainstalowanej nieopodal kamerze.

30 kwietnia 2012 autor: Kuba Okoniewski | Komentarzy: 6 »

Międzynarodowy Dzień Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Jest to święto stosunkowo młode. Ustanowiono je w 2004 r. ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004. Obchodzi się je poprzez organizowanie różnego rodzaju akcji i manifestacji politycznych. Przykładowo w Darłowie odbywa się Bieg Flagi. W Warszawie 2 maja 2012 r. Prezydent Bronisław Komorowski otworzy wystawę „Biało – czerwona na białym”, która w sposób niekonwencjonalny prezentuje niezwykłe dokonania Polaków pod znakiem flagi.

30 kwietnia 2012 autor: Kuba Okoniewski | Komentowanie nie jest możliwe

Które zdjęcie jest lepsze

1)  

2) 

3)   Fajne nie!

23 kwietnia 2012 autor: Kuba Okoniewski | Komentarzy: 3 »
css.php