Scenariusz :)

Scenariusz to tyle elementów, że trudno poradzić sobie ze wszystkim, ale jeśli się tylko chce to nic nie stanie na przeszkodzie, żeby coś takiego powstało.
Na początek pomysł, potem praca nad nim przy komputerze i w końcu rozmowa z aktorami. Niestety w dokumencie nie ma miejsca na rozdzielanie ról, ale i tak zabawa jest przednia. Plany do danej sceny były wybierane zgodnie z konwencją (ale zdjęcia są zbyt duże żebym mogła je wstawić :) ).
Końcowy efekt już blisko więc trzymam kciuki, aby się udało.

Pozdrawiam Monika

Adele – moja pasja i inspiracja.

https://www.youtube.com/watch?v=StJLvbPIvTw

Ta piosenka jest świetnym utworem, który poleciłabym wszystkim fanom przygód James’a Bond’a. Teledysk przedstawia wybrane sceny ze „Skyfall”. Jest pełen akcji, jak sam film.

„Rolling in the Depp” jest to propozycja najbardziej rozpoznawalna wraz z „Someone like you” oraz pierwszym komercyjnym utworem „Chasing Pavements”. Clip, jak zresztą wszystkie Adele jest spokojny, aczkolwiek z pazurem.

Cóż „Someone like you” to piosenka piękna, spokojna, do której zawsze wracam gdy mam gorszy dzień. Teledysk przedstawia idącą Adele, która ze spokojną miną przekazuje swój nastrój wszystkim wokoło (oglądającym clip widzom).

Utwór jest cudowny, teledysk to jednym słowem strzał w dziesiątkę. Niezbyt ostre brzmienia do zagmatwanej sytuacji dwojga ludzi.

Jest to piosenka dedykowana jej rodzinnemu Londynowi. Teledysk jak świat ciągle się zmienia, w ciągu prawie czterech minut pokazuje różne zwyczajne miejsca.

Adele jest osobą, która była, jest i będzie zawsze w moim życiu, ponieważ jej twórczość pozwala dotrzeć i poznać samego siebie.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do poznania Adele
Monika Piotrowska ;)

Top Ten To nasz wybór! ;)

Roman Polański to najbardziej znany i rozpoznawany na świecie polski reżyser. Laureat wielu nagród filmowych. Nam najlepiej jest znany „Pianista”.
Alfred Hitchcock jest mistrzem dreszczowców – gatunku, który został przez niego wymyślony. W sposób mistrzowski budował napięcie w swych filmach, wśród których najbardziej znany to „Ptaki”.
David Lynch to reżyser bardzo kontrowersyjny. Często wykorzystuje motyw ludzkiej podświadomości, marzeń i fobii. Największą sławę przyniósł mu serial „Miasteczko Twin Peaks”.
James Cameron znany jest nam przede wszystkim jako twórca filmów „Awatar” i „Titanic”, ogromnych produkcji nagradzanych i docenianych przez publiczność. Doceniamy efekty specjalne zastosowane w „Awatarze”.
Woody Allen jest najwybitniejszym amerykańskim twórcą komedii. Reżyseruje i gra w swoich produkcjach. W jego filmach jest dużo absurdu i ogromna dawka humoru. Ostatnio promuje piękne miasta – „Vicky Cristina Barcelona”, „O północy w Paryży” czy „Zakochani w Rzymie”.
Agnieszka Holland pierwszy ogromny sukces odniosła dzięki filmowi „Europa, Europa”. Nam znana jest dzięki filmowi „W ciemności”. Oba dzieła dostarczają wiadomości na temat II wojny światowej, a szczególnie losu narodu żydowskiego.
Andrzej Wajda to jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich reżyserów. Pierwszy, polski laureat Oscara za całokształt twórczości. Jego produkcje to między innymi „Katyń”, „Tatarak”
Steven Spielberg uważany za najwybitniejszego reżysera naszych czasów. Na swoim koncie ma wiele ważnych dla światowej kinematografii filmów, takich jak: „Park Jurajski”, „Szeregowiec Ryan”, seria filmów o Indianie Jonesie oraz serialu „Terra Nova”
Quentin Tarantino jest prawdopodobnie jednym z najchętniej oglądanych i najczęściej dyskutowanych reżyserów naszych czasów. Przez wielu krytyków przedstawiany jest jako wzorowy przykład twórcy postmodernistycznego. Jego produkcje to między innymi: „Kill Bill” oraz „Desperado”.
Krzysztof Kieślowski swym talentem na trwałe zapisał się w historii kinematografii. Karierę rozpoczął od krótkich filmów dokumentalnych. Obrazem „Podwójne życie Weroniki” odszedł od tematyki związanej z problemami współczesnej Polski. Największą sławę przyniósł Kieślowskiemu tryptyk „Trzy kolory”, za który otrzymał wiele prestiżowych nagród.

To nasz subiektywny TOP TEN nietuzinkowych reżyserów.
Czekamy na komentarze i serdecznie pozdrawiamy Monika, Ole, Gabrysia i Paulina :*

Prima aprilis:D

Dzisiejszy dzień był zapomniany przez wszystkich, lecz nasze koleżanki postarały się to zmienić. Zdecydowały, że zaskoczą wszystkich swoim nietypowym strojem. Przyszły do szkoły ubrane w słodkie, różowe piżamki ;) Każdy był tak zdziwiony, że nasze humory automatycznie się poprawiły :P Dziewczyny postanowiły, że będą na językach wszystkich gimnazjalistów. Nauczycielom również spodobał się ich pomysł, a pani pedagog pochwaliła je za nietypowość oraz oryginalność.

Życzymy wszystkim blogerom na PRIMA APRILIS wiele udanych żartów.

P.S. Takie tam suchary XD Jaki jest najgorszy komplement dla garbatego – równy z ciebie gość.     Co jeśli lodówka ci ucieka ? – ŁAP JĄ