Top Ten To nasz wybór! ;)

Roman Polański to najbardziej znany i rozpoznawany na świecie polski reżyser. Laureat wielu nagród filmowych. Nam najlepiej jest znany „Pianista”.
Alfred Hitchcock jest mistrzem dreszczowców – gatunku, który został przez niego wymyślony. W sposób mistrzowski budował napięcie w swych filmach, wśród których najbardziej znany to „Ptaki”.
David Lynch to reżyser bardzo kontrowersyjny. Często wykorzystuje motyw ludzkiej podświadomości, marzeń i fobii. Największą sławę przyniósł mu serial „Miasteczko Twin Peaks”.
James Cameron znany jest nam przede wszystkim jako twórca filmów „Awatar” i „Titanic”, ogromnych produkcji nagradzanych i docenianych przez publiczność. Doceniamy efekty specjalne zastosowane w „Awatarze”.
Woody Allen jest najwybitniejszym amerykańskim twórcą komedii. Reżyseruje i gra w swoich produkcjach. W jego filmach jest dużo absurdu i ogromna dawka humoru. Ostatnio promuje piękne miasta – „Vicky Cristina Barcelona”, „O północy w Paryży” czy „Zakochani w Rzymie”.
Agnieszka Holland pierwszy ogromny sukces odniosła dzięki filmowi „Europa, Europa”. Nam znana jest dzięki filmowi „W ciemności”. Oba dzieła dostarczają wiadomości na temat II wojny światowej, a szczególnie losu narodu żydowskiego.
Andrzej Wajda to jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich reżyserów. Pierwszy, polski laureat Oscara za całokształt twórczości. Jego produkcje to między innymi „Katyń”, „Tatarak”
Steven Spielberg uważany za najwybitniejszego reżysera naszych czasów. Na swoim koncie ma wiele ważnych dla światowej kinematografii filmów, takich jak: „Park Jurajski”, „Szeregowiec Ryan”, seria filmów o Indianie Jonesie oraz serialu „Terra Nova”
Quentin Tarantino jest prawdopodobnie jednym z najchętniej oglądanych i najczęściej dyskutowanych reżyserów naszych czasów. Przez wielu krytyków przedstawiany jest jako wzorowy przykład twórcy postmodernistycznego. Jego produkcje to między innymi: „Kill Bill” oraz „Desperado”.
Krzysztof Kieślowski swym talentem na trwałe zapisał się w historii kinematografii. Karierę rozpoczął od krótkich filmów dokumentalnych. Obrazem „Podwójne życie Weroniki” odszedł od tematyki związanej z problemami współczesnej Polski. Największą sławę przyniósł Kieślowskiemu tryptyk „Trzy kolory”, za który otrzymał wiele prestiżowych nagród.

To nasz subiektywny TOP TEN nietuzinkowych reżyserów.
Czekamy na komentarze i serdecznie pozdrawiamy Monika, Ole, Gabrysia i Paulina :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge