Mikołajki

 Kalendarz „dobrych myśli” – wskazówki i przemyślenia, autorstwa Beaty Pawlikowskiej, aby każdego dnia towarzyszyły nam pozytywne emocje, nowe siły i nadzieja. Motywujące do tego aby codziennie robić mały krok w kierunku realizacji swoich celów.

kalendarz1

Klip promujący Dzień Tolerancji

Zaprosiliśmy nauczycieli i pracowników szkoły do udziału w kampanii na rzecz tolerancji oraz zwalczania mowy nienawiści w ramach obchodów Dnia Tolerancji. Wspólnie z nimi stworzyliśmy klip „Dekalog Tolerancji”.

YouTube Preview Image

DEKALOG TOLERANCJI

  1. Przyjmij fakt istnienia różnych poglądów innych ludzi. Nie musisz się z nimi zgadzać.
  2. Jeśli ktoś swoimi poglądami nie wyrządza nikomu krzywdy, także go nie krzywdź brakiem tolerancji.
  3. Bądź empatyczny i nie uogólniaj  zachowań jednostki w stosunku do całych społeczeństw.
  4. Słuchaj tego co mówi drugi człowiek. Poznaj wszystkie możliwe fakty zanim się do czegoś ustosunkujesz.
  5. Bądź otwarty na nowość, inność i zmianę.
  6. Pamiętaj o wartości i godności drugiego człowieka. Szanujmy się nawzajem.
  7. Respektuj cudzą wolność.
  8. Jasno określaj granicę tolerancji, dla rzeczy i zachowań, które krzywdzą innych.
  9. Doceniaj rozmaitość kulturową, zamiast ją negować.
  10. Pamiętaj – Ludzie są równi tylko nierówność ich dzieli.

 

Co kryją podziemia Stęszewskiej Fary

Raz w roku, pod koniec października, mieszkańcy Stęszewa mają okazję zejść do podziemi Stęszewskiej Fary, w których znajduje się pochówek księżnej Doroty z Broniszów. Dla tych, którym nie udało się odwiedzić krypty grupa medialna przygotowała krótki reportaż – wywiad z ks. A. Wojczyńskim. Ksiądz Artur przybliżył nam postać księżnej Doroty oraz historię tego miejsca.

Dorota z Broniszów

YouTube Preview Image

 

Dzień bez przemocy

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy - święto obchodzone  corocznie 2 października, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 15 czerwca 2006 roku, zainspirowane poglądami propagatora pacyfizmu Mahatmy Gandhiego.

W naszej szkole uczciliśmy ten wyjątkowy dzień w formie kampanii korytarzowej „Człowiek to nie karton, nie poskłada się z powrotem” – w różnych miejscach na korytarzach szkolnych znajdowały się kartony w hasłami, które miały skłonić społeczność szkolną do refleksji na temat granic osobistych, empatii oraz skutków przemocy. W holu głównym na przerwach mogliśmy też obejrzeć  pokaz  filmowy spotów, prezentacji oraz posłuchać piosenek o pokoju i przyjaźni.  Kampanię korytarzową współorganizowała Grupa Medialna „Włącz Się!”

W ramach obchodów Święta, zgodnie ze szkolnym Programem Wychowawczo – Profilaktycznym, Panie Pedagog we wszystkich klasach przeprowadziły zajęcia „Pięść i złe słowo tak samo bolą”.

DSC_0708

Filmowa Gra Miejska

29 maja w Poznaniu odbyła się II edycja Filmowej Gry Miejskiej. Organizatorem gry była Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczestnicy rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania o tematyce filmowej i nie tylko. Zadania wymagały od drużyn pracy zespołowej oraz kreatywności.

Na stracie otrzymaliśmy 10 bonusowych punktów za przebrania zgodne z tematyką tegorocznej edycji gry miejskiej  – „Superbohaterowie”. Od organizatorów otrzymaliśmy mapę z zaznaczonymi 9 punktami, przy których można było zdobyć maksymalnie dwie pieczątki. Na przejście całej gry miejskiej mieliśmy około 3 godzin. Nasza grupa sukcesywnie rozwiązywała kolejne zagadki i zadania sprawnościowe, wykazując się przy tym nietuzinkowymi pomysłami. Po podsumowaniu wyników znaleźliśmy się w ścisłym finale z Liceum nr 6 w Poznaniu.  Nasza  młodzież i tym razem nie zawiodła i zwyciężyła zdobywając 1 miejsce w II edycji Filmowej Gry Miejskiej w Poznaniu oraz wejściówki do Kina Muza dla dwóch osób.

YouTube Preview Image

Film