30 lip 2012

Różne sposoby spędzania wakacji

Witajcie drodzy Blogowicze/ki, w ten pochmurny dzień. Mam nadzieję, że mimo pogody, macie dobre humory. :-)

Na reszcie jestem w domu i mogę trochę po blogować, po tej przerwie. Ten miesiąc zaczęłam wyjazdem na działkę, po przyjeździe byłam parę dni w domy i wtedy zrobiłam wpis. 15 lipca pojechałam na obóz, po czym znów wybrałam się z rodzicami na działkę.

Są różne sposoby spędzania wakacji, niektórzy tak jak ja jeżdżą na obozy i na wieś, inni wyjeżdżają za granicę, a jeszcze inni nigdzie się nie wybierają i po prostu wychodzą na dwór, lub siedzą przy komputerze. Niestety większość dzieci w moim wieku siedzenie przy komputerze rozumie jako granie w gry, wstawianie zdjęć na Facebook,  NK, słuchanie muzyki na Youtube, lub przesiadywanie na stronach typu Kwejk i Besty.

Młodzież nie wie ile ma możliwości w Internecie. W roku szkolnym 2011/12 zdobyłam tyle umiejętności TIK- owych co w całym życiu.

Na szczęście Szkoła z klasą 2.0 uczy Was i mnie właściwego korzystania z Internetu.

Ulka :-) :-) :-)

11 lip 2012

Dlaczego warto blogować?

Witajcie Blogowicze! :D

Chciałabym zachęcić wszystkich do blogowania w przyszłym roku szkolnym. Mam nadzieję, że prezentacja, którą wykonałam w Prezi zmotywuje Was do dalszej pracy.

 

Pozdrawiam gorąco Kinga :)

Jakie macie plany

Witajcie Blogowicze

Teraz nie wszyscy prowadzą blogi, więc jest nudno. Brak komentarzy, wpisów na innych blogach i pewnie to co teraz piszę przeczyta zaledwie jedna, dwie osoby. Mimo to, jestem ciekawa jak Wam mijają wakacje.

Może jedziecie na obóz?

Może na wczasy z rodzcami?

A może siedzicie na dworzu, przed domem?

Pewnie niektórzy chodzą na basen?

Nie ważne gdzie jesteście i co robicie. Życzę Wam wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji.

 Ulka :-) :-) :-)

10 lip 2012

Wakacje :)

Witajcie Blogowicze!

Nareszcie wakacje! Na pewno niektórzy mają już plany na te 2 miesiące. :D Mam nadzieję, że wszyscy nie zapomną o blogach. ;)

Chciałabym życzyć Wam przede wszystkim:

Pozdrawiam Kinga

03 lip 2012

Rok szkolny 2011/ 2012 skończony

Niech żyją wakacje! Wakacje, wakacje i jeszcze raz wakacje, to powie Ci każde dziecko, jakie spytasz co najbardziej lubi w roku. Niektórzy wypoczywają w górach, niektórzy nad morzem, a jeszcze inni nad jeziorami, lub w domu. Każdy sposób jest dobry. :-) :-) :-)

  Dzień po zakończeniu roku szkolnego, pojechałam na działkę, a wczoraj do Warszawy na zakończenie Euro 2012. Całe lato będę miała jakieś zajęcia, ale nie przestane TIK- ować. :-)

 

greenacre8, Licencja Creative Commons, flickr.com

Są wakacje, ale jeszcze parę dni temu chodziłam do szkoły. W roku szkolnym 2011/ 2012 wiele się nauczyłam, między innymi: poznałam takie programy jak Flikr, Gimp, Glogster, PiZap, Prezi, Dokumenty Google,Excel, Hot Potatoes, nauczyłam się robić zrzuty ekrany, skuteczniej wyszukiwać informacje, wstawiać aktywne linki, zdobyłam jeszcze więcej umiejętności, ale gdybym miała wszystko wypisywać trochę by mi to zajęło. :-) :-) :-)

 

Teraz nie chodzę do szkoły, więc wypoczywam.

 

 

jesjimher, Licencja Creative Commons, flickr.com

Ulka :-) :-) :-)

30 cze 2012

Blogowanie to też nauka :)

Witajcie Blogowicze!

Zakończył się II semestr i czas na podsumowanie. Całe 6 miesięcy opisałam w Glogsterze, ponieważ to mój ulubiony program do tworzenia grafiki.  Oto on:

Blogowanie jest OK, bo:

  • można nauczyć się pracy w sieci
  • doskonalić umiejętności korzystania z programów np.Power Point, Word, Excel, Paint
  • poznawać nowe programy np. Gimp, Movie Maker, Prezi, Glogster, Audacity, Pizap, Picasa, Photo Space, Free Mind, Hot Potatoes i wykorzystywać je do blogowania, ponieważ grafika lub prezentacje wzbogacają blog
  • można komunikować się elektronicznie za pomocą np. GG, Skypa, Dokumentów Google, nk, Facebooka, podczas tworzenia wpisów
  • można brać udział w konkursach blogowych i zdobywać odznaki lub nagrody. :)

 

W przyszłym roku szkolnym 2012/2013 chciałabym prowadzić blog samodzielnie lub w dużo większym zespole. :) :) :)

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam innych do blogowania :D

 

Kinga

 

25 cze 2012

Jeszcze o Festiwalu w Warszawie

Mimo że trzy dni minęły od ogólnopolskiego Festiwalu Projektów w Warszawie, jeszcze nim żyję. Nie wierzę, że tak szybko minęły trzy dni od tego wydarzenia. W Warszawie wszystko było inne, większe i cały czas się coś działo. Teraz wróciłam już do normalnego trybu.

Teraz wrócić do Festiwalu mogę tylko w jeden sposób, wspominając i pisząc. Skorzystam z tej możliwości.

Na Festiwalu Projektów były nie tylko osoby prezentujące,  byli także Eksperci. Oceniali Oni nasze projekty. Naszym Ekspertem był pan Andrzej Grzybowski, koordynator projektu Kreatywna Szkoł@. Był zachwycony naszą Encyklopedia 2.0. Powiedział nam, że jest zachwycony szkolnym projektem i doradził kontynuację tego, co zaczęliśmy – publikowanie wspaniałych prac uczniów na innej platformie.

Nasze stanowisko odwiedziła także pani Ewa Kędracka z Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Rozmowa z panią Ewą była wspaniała, trwała około 30 minut, w których opowiedziałyśmy wszystko o Encyklopedii i pracy nad nią. Ekspertka zadbała o to, by nie mówiły Panie, ale dzieci. Wszystko poszło jak po maśle.

Kolejną ekspertką, której przedstawiłyśmy projekt, była pani Katarzyna Pawłowska -Salińska  z Gazety Wyborczej. Tej Ekspertce też spodobała się nasza praca. :-) Bardzo nas chwaliła, może więc o nas napisze :)

Pozdrawiam wszystkich Ekspertów z Festiwalu :-)

Zapraszam do obejrzenia filmiku Kingi we wpisie poniżej oraz czytania sprawozdań moich koleżanek:

Ulka :-) :-) :-)

24 cze 2012

Filmowa relacja z Ogólnopolskiego Festiwalu Projektów

Witajcie Blogowicze!

Opiszę Wam moje wrażenia z Ogólnopolskiego Festiwalu Projektów, który odbył się 22.06.2012 r. w Warszawie.
Już podczas rejestracji w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie rozdawano „Bingo”, które należało wypełnić w czasie trwania festiwalu, aby potem dostać pendriva, plakietki oraz krówki CEO. ;)

Gdy zobaczyłam nasze stanowisko, byłam bardzo zaskoczona. Myślałam, że będzie więcej przestrzeni między sąsiednimi stoiskami. Na szczęście udało nam się wszystko rozłożyć w ciągu pół godziny. Według mnie, nasze stanowisko wyglądało świetnie! :D Było kolorowe, estetyczne, a przede wszystkim zachęcało do zwiedzania i zadawania nam pytań przez odwiedzających. A my byłyśmy dobrze przygotowane – miałyśmy wiele ulotek :) Żeby udokumentować ten dzień zabrałam kamerę, aparat i dyktafon. Zuza nagrywała różne wywiady, Ula prezentowała foldery, a ja filmowałam rozmówców. Pani Chwastek i Pani Terlecka oraz Ania robiły zdjęcia.
Eksperci, którzy oglądali naszą Encyklopedię 2.0, zadawali wiele pytań, na które starałyśmy się wyczerpująco odpowiedzieć. Nasze panie uzupełniały niektóre wypowiedzi. Eksperci udzielali nam wielu cennych rad, z których na pewno skorzystamy. Tak im się podobało, że zabrali nam wszystkie ulotki, aby pokazać naszą Encyklopedię innym. A podczas podsumowania festiwalu redaktor Pacewicz powiedział, że teraz wszyscy będą od nas ściągać :)

Festiwal przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie sądziłam, że będę mogła spotkać osoby, z którymi wymieniałam komentarze na blogach. To niesamowite uczucie, kiedy można spotkać znajomego z sieci w realu.

Zobaczcie fragmenty wywiadów, które sfilmowałam i zmontowałam.

YouTube Preview Image

Pozdrawiam Kinga :)

23 cze 2012

Spotkanie z panią Magdą

Na Festiwalu Projektów w Warszawie  spotkałam wielu znanych ludzi. Ludzi z gazet, telewizji, znanych informatyków, poznałam nawet Organizatorów imprezy. Jednak najbardziej ucieszyłam się ze spotkania z panią Magdą, która przez cały rok kontrolowała pracę na blogach, pisała komentarze i czuwała. :-)

Wyobrażałam sobie panią Magdę jako rudą, wysoką kobietę o niebieskich oczach. Zastałam jednak, ku miłemu zaskoczeniu, brunetkę w kitce, bardzo miłą i taktowną. :-)

  Niestety, nie zdążyłam nawet przeprowadzić z Nią wywiadu.

Pani Magda znalazła jednak dla nas chwilkę i zrobiłyśmy sobie z nią zdjęcie.

 


Serdecznie pozdrawiamy panią Magdę

:-) :-) :-) :-) :-) Ulka

Festiwal był THE BEST

Wczoraj Zuzia, Ania, Kinga i ja byłyśmy na Festiwalu Projektów w Warszawie. Opiekowały się nami pani Chwastek i pani Terlecka. Zbiórka była o godzinie 6.10 na dworcu PKP w Inowrocławiu. Wszystkie byłyśmy żywiołowe, mimo wczesnej godziny.

Jazda pociągiem była przyjemna, wygłupiałyśmy się, śmiałyśmy i z uśmiechem na twarzy dojechałyśmy do Dworca Centralnego w Warszawie. Gdy wyszłyśmy z dworca przed nami było ze sto TAXI, a jedna z nich była nasza. Za wielkim parkingiem wznosiły się wysokie budowle, między innymi Pałac Kultury i Nauki, oraz galeria Złote Tarasy.

W końcu znalazła się nasza sześcioosobowa taksówka i mogłyśmy pojechać do Centrum Nauki Kopernik, gdzie odbywała się impreza.

Dojechaliśmy na miejsce i zostało nam 30 min. na przygotowanie stanowiska. O godz. 10.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie, po czym do naszego stanowiska zaczęli schodzić się inni twórcy projektów. Zadawali nam pytania z ankiety, bez której nie dostałoby się pendrajwów z logiem Szkoły z klasą 2.0. Wszyscy byli sympatyczni.

Pół godziny później zaczęli schodzić się eksperci. Niektórzy z nich byli nauczycielami, niektórzy informatykami, inni dziennikarzami z gazet itp. Rozmowy z Nimi były wspaniałe. Eksperci byli zachwyceni projektem naszej szkoły. Nie mogli uwierzyć, że uczniowie podstawówki wykazali się takimi umiejętnościami. Jeden z nich spytał o to, czy ktoś z nas utrzymywał kontakt z osobą poznaną poprzez blog. Ja byłam jedyną taką osobą, dzięki czemu udzieliłam wywiadu.

Osobą, z którą się poznałam poprzez blog jest Chessela, której szkoła też była na Festiwalu. Ona zachorowała, ale jej koleżanki wiele mi o niej mówiły. Wszystko nagrałam na megafonie mojej koleżanki.

Nasze stanowisko było kolorowe i entuzjastyczne. Wypełniały je plakaty wykonane ręcznie i komputerowo w programie Glogster. Pustych miejsc nie było, z góry zwisały kartoniki, przedstawiające hasła naszej Encyklopedii 2.0. Na stoliku były obrazki i ulotki.

Inne stanowiska też miały plakaty, na niektórych widniały makiety, zdjęcia, cukierki, origami, a na jednym były roboty.

Po zakończeniu targów poszliśmy zwiedzać Centrum Nauki Kopernik. Było świetnie, wszystkiego można było dotknąć, o wszystkim poczytać i naprawdę dużo się dowiedzieć. Po zwiedzaniu kupiłyśmy pamiątki i wyruszyłyśmy na dworzec. Wróciłyśmy do Inowrocławia o godz. 23.06.

Ten wyjazd wiele mnie nauczył, między innymi żeby czytać plakietki, mówić konkretnie, trzymać się grupy itp.

Ulka :-) :-) :-)

css.php