03 cze 2012

Nasze festiwalowe prezentacje

Szkoła, do której chodzę , zrealizowała projekt  Encyklopedia 2.0 Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu.  W związku z tym odbył się Festiwal Nauki, na którym nastąpiło wielkie otwarcie naszej Encyklopedii. Prezentacje były w salach interaktywnych, a jedna z nich, (o bibliotece) w bibliotece.

Każda prezentacja była hasłem encyklopedycznym. Hasłem całej sali 29 było B- blogujemy. Prezentacje były przedstawiane w takiej kolejności:

  1. Blogowanie jest fajne
  2. Jak wzbogacić blog o grafikę?
  3. Komunikowanie się w pracy zespołowej
  4. Blogujemy zgodnie z prawem

Jako że Kinga i ja robiłyśmy prezentację Blogowanie jest fajne, prezentowałyśmy na początku. Klasa 5a widziała nasze prezentacje jako pierwsza. Był stres, była trema i nie poszło nam za dobrze. Przy klasie 5d, która przyszła jako następna, już było lepiej, przy 5a wszystko grało jak należy. Mówiłam wyluzowanie, bezstresowo i byłam z siebie bardzo zadowolona, ale to nie był koniec, bo trzeba było powiedzieć to samo jeszcze dziewięć razy.

Po klasach piątych przyszły klasy czwarte, przy nich nikt się nie stresował. Wszystko poszło jak po maśle. Po czwartych były szóste i tu znów były schody. Co innego mówić przy rówieśnikach i młodszych, a co innego przy starszych. Prezentując przy jednej z klas szóstych, zapomniałam na chwilę słów, lecz po paru sekundach uwierzyłam w siebie. Cały stres przeszedł, wszystko stało się łatwe i zaczęłam recytować bez zająknięcia.

Po kilku jeszcze prezentacjach przyszedł czas na klasę 6b. Prezentowanie przed nimi okazało się przyjemnością. Panowała miła atmosfera, wszystkim buzie się śmiały, a jako że były to nasze ostatnie występy, starczyło czasu na pogaduchy.

Klasa 6b jeszcze nie wyszła, gdy poszłam na zwiad, by porobić fotki i pooglądać inne prezentacje. Niestety, poszłam za późno, okazało się, że prawie wszyscy już skończyli. Na szczęście w sali numer 17 była jeszcze puszczana prezentacja kółka plastycznego o haśle T- twórczość plastyczna.

Na zakończenie pani Chwastek nas pochwaliła, była z nas bardzo zadowolona i dała nam odznaki Szkoły z klasą2.0.

Ula :-) :-) :-)

 

Jeden komentarz

  1. ziomy220

    Bardzo wam dziewczyny gratuluję ! Udała wam się prezentacja !! : ) . Słuchałam jej z ciekawością : D . Gratuluję wam odznaki ! ;-D

css.php