Sportowy Okragły Stół i Zadania do wyboru

   Sportowy Okrągły Stół (SOS) odbył się w naszej szkole 3 kwietnia 2014 roku. Przed debatą, na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie zostali poinformowani, w jaki sposób będzie ona przebiegała. Dzięki temu uczniowie mogli się do niej odpowiednio przygotować.

W debacie uczestniczyła Pani Dyrektor, koordynator projektu w szkole i zarazem nauczyciel wychowania fizycznego – pani Ewa Smolarczyk i opiekunowie klas uczestniczących w programie wraz z uczniami. Są to uczniowie kl. Ia (sześciolatków), IVb i Va.

debata 002

 Na wstępie uczniowie zostali poinformowani, jakie są założenia programu „WF z klasą”,        i jaki jest jego cel. Następnie odbyła się pogadanka, w której uczestnicy debaty wypowiadali się na temat tego: 1. Co podoba im się na lekcjach wychowania fizycznego? 2. Co im się nie podoba? 3. Co chcieliby zmienić? Wyniki debaty były następujące:

1. Na zajęciach z wychowania fizycznego uczniowie pozytywnie ocenili m.in.:

- różnorodne, ciekawe, urozmaicone lekcje,

- sympatycznych nauczycieli,

- zaplecze sportowe.

2. Na zajęciach z wychowania fizycznego uczniowie negatywnie ocenili m.in.:

- zbyt małą ilość godzin wychowania fizycznego,

- łączenie klas na zajęciach,

- brak zajęć dodatkowych w niektórych klasach.

W trakcie debaty Szkolnego Okrągłego Stołu zaprezentowano zadania do wyboru. Nasza szkoła zdecydowała się na „Ciekawe lekcje poza szkołą” oraz „Zachęcenie uczniów do zdrowego odżywiania się”.

Lekcje poza szkołą planujemy przeprowadzić gdy  tylko aura na to  pozwoli:-)

Wybraliśmy drugie zadanie, ponieważ wiemy, że sama aktywność fizyczna nie wystarczy do zdrowego trybu życia. Aby utrzymać prawidłowy wskaźnik BMI, potrzebny jest również nawyk prawidłowego odżywiania. Warto wspomnieć, że nasza szkoła uczestniczy w programach związanych z odżywianiem np. „Trzymaj formę” i„Owoce w szkole”.

Sprawozdania z naszych lekcji będą umieszczane na blogu.

debata 008debata 009 debata 010  debata 014

debata 016

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

2 Responses to Sportowy Okragły Stół i Zadania do wyboru

 1. Aleksandra says:

  Witam,

  Bardzo dobra relacja! Dziękuję za wyczerpujący opis wydarzenia;)

  Jestem ciekawa, czy spotkanie w większym gronie i rozmowa na temat lekcji WF-u wpłynęły na nastawienie uczniów do przedmiotu i ćwiczeń? Czy dostrzegacie jakieś zmiany?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Aleksandra
  WF z klasą

  • wfzklasagspswierczyniec says:

   Witam
   Uczniowie naszej szkoły zawsze bardzo chętnie uczestniczyli i uczestniczą w lekcjach wuefu. Chciałabym jednak nadmienić, że odkąd tylko dowiedzieli się, że będą uczestniczyć w Programie WF z klasą ich zaangażowanie jeszcze bardziej wzrosło. Uczniowie zgodnie twierdzą, że lekcji WF jest w szkole za mało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge