Teledysk

Tym razem pokażemy Wam teledysk, który działa na nas inspirująco oraz działa na nas motywująco do myślenia. Jest to impresja Hey do piosenki „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan”. Ilekroć oglądamy tym więcej wniosków możemy z niej wyciągnąć, według każdego opowiada ona o czymś innym. A o czym jest Waszym zdaniem ? ;)

Chcielibyśmy przybliżyć wam twórczość naszej grupy poza kursem. Oto film jednego z uczestników kursu, Adama Kawałka, który został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Lektury w kadrze” organizowanym przez Muzeum Kinematografii w Łodzi i Liceum MIKRON. Aby obejrzeć film kliknij tutaj.

 

Aby zobaczyć jak informacje zdobyte w trzecim module mogą się przydać w życiu, postanowiliśmy sfotografować się z perspektywy żabiej i ptasiej. Zobaczcie jak nam poszło.

TOP TEN – nasi ulubieni reżyserowie

Dzisiaj prezentujemy Wam listę naszych ulubionych reżyserów, których dzieła najbardziej do nas przemówiły i stały się stałym elementem naszego gustu kinematograficznego. Mamy nadzieję, że i Wam przypadną oni do gustu :)

1. Christopher Nolan („Incepcja” , „Memento”)

2. Jacek Boruch („Wszystko co kocham” , „Tulipany”)

3. Andrzej Wajda („Katyń”)

4. Jerzy Hoffman („Ogniem i mieczem”, „Krzyżacy”)

5. Robert Zemeckis („Powrót do przyszłości” , „Forrest Gump”)

6. Quentin Tarantino („Kill Bill” , „Pulp Fiction”)

7. Stanisław Bareja („Miś” , „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”)

8. Leszek Dawid („Ki” , „Jesteś Bogiem”)

9. Peter Jackson („Władca Pierścieni”, „King Kong”)

10. Steven Spielberg („Park Jurajski”, „Raport Mniejszości”)

Powitanie

Cześć! Jesteśmy grupą filmową z II LO im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu, a to jest właśnie nasz blog. Grupa liczy sobie pięciu ambitnych fanów dobrego kina, co prawda o zróżnicowanym guście, aczkolwiek minimalnie. Mamy w sobie wiele zapału do pracy i odkrywania świata utrwalonego na taśmie filmowej. Chcemy Cię zabrać ze sobą w naszą podróż przez świat filmu, którą odbędziemy dzięki programowi Filmoteki szkolnej. Skusisz się?