Zakończyliśmy pracę nad projektem Szkoła z Klasą 2.0. Dziś też wyplewiliśmy chwasty wokól tablic pamiatkowych i Dębów Katyńskich.

Wiosna i słońce za oknem sprzyja harcom na podwórku szkolnym.

12 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska FENIX działająca przy SP im. M. Konopnickiej w Pisarowcach,

     w te piękne święta gdy Pan Zmartwychwstanie
życzymy Wam smacznych jajek na śniadanie,
żółtego kurczaczka, białego zająca
i by te
święta trwały bez końca!

Nasze sprawności

Z radością informujemy, iż w nowym semestrze pracy harcerskiej 2012/2013 w naszej drużynie dh. Ani Inglot udało sie zdobyć z grupy stopieni harcerskich  sprawność puszczańską milczka  podczas naszej Harcerskiej Akcji Zimowej. Natomiast w poniedziałek 4 marca dh. Szymonowi Kafarze i dh. Ani Inglot sprawność grupy sprawne ręce w dziedzinie krawiectwo  igiełka. Gratulacje dla wytrwałych!!!

Tegoroczne hasło „Odważ się być dobrym” nawiązuje do cytatu z Księgi Rodzaju –  ”A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre”, rozumiemy je jako „bądź dobrym człowiekiem” oraz „czyń dobro”. W dzisiejszych czasach wymaga to odwagi       i szczerych chęci. Poprawne postawy, kultura społeczna oraz moralność są w odwrocie, a czynienie dobra bywa niepopularne, wręcz niepożądane. Hasło „odważ się być dobrym” ma nawoływać do szukania w sobie dobra, którym możemy podzielić się z innymi.
Światło w drogę z Betlejem ruszyło po raz pierwszy w 1986 roku, kiedy to harcerze       z Austrii zorganizowali akcję wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących.
Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Tradycyjnie przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz            w Polsce. Tego samego dnia trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby za pomocą rąk harcerek i harcerzy dotrzeć do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światała Pokoju.
Dzisiaj o godzinie 12.00  harcerze starsi i wędrownicy z naszego hufca ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Z. Peszkowskiego uczestniczyli w uroczystym przejęciu światła w naszej Chorągwi Pdkarpackiej w Rzeszowie.  Obecnie wracają z nim po uroczystości do Domu Harcerza w Sanoku przy ul. Zielonej.  Tutaj do soboty odbierać je będą drużyny i gromady, aby przekazać do swoich środowisk.

Tradycje świąt Bożego Narodzenia

Dziś na zbiórce wykonywaliśmy kartki swiateczne oraz łańcuch, którym ozdobimy korytarz w naszej szkole :) Wzory i inspiracje do wykonania kartek czerpaliśmy z yuo tuba oraz wyszukiwalismy za pośrednictwem przeglądarki internetowej google strony z gotowymi wzorami, szablonami ręcznie wykonywanych kartek.